Opis obszaru

Tyrol - gdzie szukać wszystkie austriacki NAJ

Asocjacja ziemi Tyrol nie może być opisana z punktu narciarzy inaczej, aniżeli w samych superlatywach. Znajduje się tutaj najwięcej ośrodków zimowych na zemiach austriackich – ponad 100. Tu można jeździć na najwyżej położonych stokach narciarskich, kolejką linową dojechać do najwyżej położonej restauracji, znajduje się tu większość austriackich lodowców, łącznie największego otwartego przes cały rok. Znajdują się tu najdroższe ośrodki, najbardziej snobskie, z największą możliwością rozrywki, lecz z drugiej strony jest tu i największy wybór usług cenowo dostępnych. Istnieją tu ośrodki historyczne, ale i najnowocześniejsze, odbyło się tu kilka pierwszych wyścigów narciarskich i do tej pory odbywają najsłynniejsze, Tirol jest pionierem nowoczesnych sportów. Do tej pory nie odbyły się indziej w Austrii igrzyska olimpijskie, tutaj jednak już 2 razy, należy do największej liczby zorganizowanych „Pucharów Šwiata“. Mamy dalej kontynuować? Nie wahajcie się odwiedzić Tirol.

St. Anton i Ischgl – luksus zachodnich Tyrol

Jeżeli są poszukiwane najbardziej luksusowe ośrodki narciarskie to na zachodzie Tyrol znajdują się 2 ośrodki, które mają wiele spólnego, i jednocześnie się bardzo od siebie różnią. Wspólne mają doskonałe nartotrasy w setkach kilometrów w puszystym śniegu. Zachodzą do granicy sąsiednich olbrzymich ośrodów - np. St.Anton do austriackiej prowincii Vorarlberg z ośrodkami Lech i Zürs i Ischgl do Schwajcarski strefy wolnocłowej Samnaun. St. Anton jest jednym z najstarszych ośrodków narciarskich, jest miejscem dla najwyższej warstwy społeczeństwa, potem Ischgl jest miejscem dla złotej młodzieży, gdzie zabawa jest ważniejsza od jazdy na nartach. Tu w Alpach jest możliwość połączyć narciarstwo i odwiedźić koncert gwiazd rocka lub popu i dla tego właściwym miejscem jest właśnie Ischgl.

Serfaus-Fiss-Ladis - rajem dla rodzin i „freeriderów“czeka na odkrycie

Trzy połączone kolejkami wioski górskie Serfaus, Fiss i Ladis wspinają się na płaskowyżu opisane jako słoneczny taras Tirolii wysoko ponad doliną Inn. Między nazsymi narciarzymi nie jest to środowisko za bardzo znane, ale napewno zachęci rodziny z dziećmi. Na północnej strónie zachęci doświadczónych „freeriderów“. W sumie oferuje 212 km nartotras wszelkiego poziomu w wysokości 1 200 i 2 820 m pnm. Zwiedzający są mile zaskoczoni nie tylko rozległośćą terenów narciarskich, ale ilością parków śnieżnych, dla rodzin z dziećmi jest tu fantastyczna oferta dla maluchów. Ci, którzy Serfaus-Fiss-Ladis odwiędzili, już o innym miejscu dla wczasów nawet nie pomyślą.

Pitzatal – najwyższe narciarstwo w Austrii

Pitztaler Gletscher – ostatni otwarty ze znanych dla publiczności austriackich lodowców, wszystkich upokorzył swoją wysokością, gdzie można jeździć na nartach i to w wysokości 3 440 m. Najnowsza kolejka Wildspitzbahn na szczyt Hinterer Brunnenkogel była otwarta w październiku 2012 i odtąd można korzystać z tarasu nowoczesnej kawiarni Cafe 3440 i podziwiać najwyższe szczyty Tyroli Wildspitze. O jakości miejscowych nartotras świadczy i to, że tu wychował się mistrz olimpijski i świata Benjamin Raich.

Őtztal – dolina 2 lodowców i prehistorycznego człowieka

Dolina Őtzal słynie swymi bardzo dobrymi warunkami śniegowymi. Co rocznie tu w Sőlden już w październiku rozpoczyna Puchar Świata w narciarstwie zjazdowym. Oczywiście nie tylko sőldeńskie lodowce Rettenbach i Tiefenbach garantują idealnę jazdę na nartach i pod koniec sezonu – tą samą gwaranję dają nie tylko wyżej położone ośrodki Obergurgl-Hchgurgl i Vent, ale także i niżej położony Hochőtz. Zrelaksować się po nartach można w miejskim centrum spa Freizeit arena w Sőlden, albo w nalepszych wellnes ośrodku Aqua Dome w Ländgenfeld. W Umhausen jest możliwoć odwiedzić „Őtzi wioskę“, która nam przypomina prehistorycznego człowieka, który stąd 6000 lat temu szedł przez grzbiet Alp, gdzie go dostrzegła śmierć, do południowe Tyroli, gdzie była w roku 1991 odkryta jego mumia w topnięjącym śniegu.

Ośrodki narciarskie

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?