Opis destynacji

Francja: najpiękniejsze wysokogórskie ośrodki narciarskie

Chcesz cieszyć się jednymi z najpiękniejszymi stoków narciarskich na świecie? Wybierz się na narty do Francji – tutejsze zimowe kurorty nie mają sobie równych. Widoki zapierające dech w piersiach, rewelacyjne stoki narciarskie i najlepsze ośrodki snowboardowe – francuskie kurorty zimowe to istna bajka. Nic więc dziwnego, że większość światowych producentów sprzętu narciarskiego (m.in. Salomon, Head, Burton, Nitro) swoje filmy reklamowe kręci właśnie w Alpach francuskich.

Główne zalety Alp francuskich:

  • Francuskie stoki są zachwycające i świetnie przygotowane do jazdy na nartach i snowboardzie.
  • Wyjątkowe pod względem długości i szerokości trasy wyróżnia bliskość zimowych ośrodków i świetna infrastruktura.
  • Na dużych wysokościach zawsze możemy liczyć na świetne warunki narciarskie.
  • Dodatkowym atutem tego regionu jest doskonała kuchnia francuska.

W czym tkwi urok francuskich kurortów narciarskich?

Francja ma wiele do zaoferowania – zarówno doświadczonym narciarzom uwielbiającym czarne trasy i wyzwania, jak i rodzinom z dziećmi oraz początkującym. Snowboardziści także znajdą tutaj coś dla siebie. Niemal w każdym ośrodku możemy liczyć na atrakcje dla miłośników jazdy na desce (np. halfpipe, quarterpipe), nie brakuje też tras dla osób uprawiających boardcross.

We Francji zaskoczy nas także rozległość ośrodków narciarskich i dogodne połączenia pomiędzy nimi, dzięki którym narty ściąga się tylko przy wejściu na wyciąg lub kolejkę.

Szczególnie polecamy Państwu Sabaudię oraz ośrodki w Trois Vallées, gdzie znajduje się ponad 610 km stoków. Godne uwagi są także Espace Killy i Grandes Rousses.

Doskonałe warunki na stokach i ciągły rozwój infrastruktury narciarskiej

Choć mówi się, że Francuzi wciąż pozostają trochę w tyle za swoim włoskimi sąsiadami, infrastruktura francuskich kurortów narciarskich jest na naprawdę wysokim poziomie. W większości zimowych ośrodków, aby przygotować stoki na rano, pracuje się na dwie nocne zmiany.

W ostatnich latach we Francji sporo zainwestowano w system sztucznego naśnieżania, według projektu włoskich specjalistów. Większe ośrodki wybudowały wielkie zbiorniki wodne na wysokościach od 2.000 m do 2.500 m.n.p.m, by zapewnić wystarczającą ilość śniegu na początku i pod koniec sezonu.

Z każdym rokiem we Francji przybywa wyciągów narciarskich - zwłaszcza tych 6-krzesełkowych i 8-krzesełkowych. Nie brakuje także wyciągów kabinowych.

Dogodne położenie stoków i bliskość ośrodków narciarskich

Francja to idealne miejsce dla narciarzy i snowboardzistów, którzy cenią sobie wygodę. Hotele i rezydencje są w bliskim sąsiedztwie stoków. Tutaj francuzi w latach 60. i 70. wykorzystali w pełni możliwości, jakie dały im słabo zaludnione doliny górskie. Po zaplanowaniu sieci stoków i infrastruktury narciarskiej, doliny zaczęły być stopniowo, ale szczelnie zabudowywane. Rezultatem jest wyjątkowa dostępność tras. Od miejsca zakwaterowania do miejsca założenia nart, wystarczy pokonać nie więcej niż 100 metrów. W wielu hotelach możliwe jest nawet założenie nart już w drzwiach.

Dojazd własnym samochodem

Warto pamiętać, że francuskie Alpy są dosyć strome, dlatego wybierając się na narty własnym samochodem, musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Z powodu pochylenia terenów - od 500 do 1.300 metrów – nie każdy pojazd dotrze w najwyżej położone miejsca. Ponadto, w sezonie musimy liczyć się z korkami.

Zakwaterowanie – w Alpach francuskich każdy znajdzie coś dla siebie

Hotele i pensjonaty we francuskich ośrodkach narciarskich są na wyrównanym poziomie i w większości oferują standardowe wyposażenie, które zadowoli większość turystów.

Jeśli szukamy jednak czegoś więcej, warto przyjrzeć się ofercie luksusowych kurortów narciarskich – znajdziemy wśród nich zarówno nowoczesne apartamenty, jak i pełne alpejskiego uroku SPA. Zwłaszcza nowe rezydencje spełniają najwyższe standardy zakwaterowania określane przez MGM CGH.

Wyżywienie – odkryj doskonałą francuską kuchnię

Lokalne specjały kuchni francuskiej to nie tylko wybitne czerwone wina czy szeroki wybór serów. Znakomite dania mięsne doskonale zaspokoją nasz apetyt po aktywnym dniu na stoku, a miłośnicy słodkości zakochają się w fenomenalnym czekoladowym fondue, jakie serwuje się tylko w tych rejonach.

Ośrodki narciarskie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?