Austria – kraj, w którym można poczyć się jak w domu

Austria jest nie tylko domeną zimowych wakacji, ale ostatnio stała się wymarzonym celem podróży także latem. Znajdziemy tu fantastyczne trasy dla rowerów górskich, możliwość spacerów wśród dziewiczej przyrody Alp czy miasta pełne historii i pięknej architektury. Warto wybrać się latem do Austrii i odświeżyć się nad lśniącymi czystością jeziorami i rzekami, naładować baterie w lokalnych uzdrowiskach, a dzieciom zapewnić wspaniałe place zabaw i parki. Niezależnie do tego, czy wybiorą Państwo wellness, rodzinne wakacje czy aktywny urlop, w naszych ofertach znajduje się wszystko. Możliwość wyboru spośród renomowanych kurortów, które oferują letni wypoczynek na każdą kieszeń.

Główne zalety Austriackich Alp:

  • idealna relacja między jakością i ceną
  • rodzinna atmosfera i lokalna gościnność
  • dobra dostępność

Rodzinna atmofera, gościnność i uczynność

Zakwaterowanie charakteryzuje się mniejszą liczbą łóżek, ponieważ większość tych obiektów jest zbudowana tak, aby funkcjonalnie i estetycznie uzupełnić tradycyjne wiejskie budynki w dolinach alpejskich. Duża liczba pensjonatów, gasthofów i mniejszych rodzinnych hoteli prowadzona jest przez samych właścicieli, dlatego w Austrii można spotkać się z miłą, rodzinną atmosferą i gościnnością. Pod względem cenowym Austrię można umieścić gdzieś pomiędzy niewątpliwie droższą w tym roku Szwajcarią, a tańszymi Włochami.

Do Austrii na dłużej

Zdecydowanym atutem Austrii jest jej odległość od nas, która sprawia, że ten alpejski kraj jest idealny na wizyty krótsze niż tydzień. W związku z tym, ponownie postaraliśmy się jak najbardziej dogodzić naszym klientom i oprócz możliwości krótkich pobytów w większości oferowanych miejsc noclegowych, można znaleźć również specjalne oferty zniżkowych, krótkich pobytów od niedzieli do czwartku, w ramach oferty specjalnej „4 za 3”, gdzie cena jest niższa niż wynosi liczba dni pobytu. Jest to doskonały wybór wyjazdu na wakacje z prawdziwego zdarzenia lub po prostu wyjazdu na „długi weekend”.

Górna Austria – najbliższe nam Alpy

Oberösterreich (Górna Austria) to wraz z Dolną Austrią (Niederösterreich) to najbliższe nam kraje związkowe. Główne atrakcje koncentrują się w południowej części Górnej Austrii w najbardziej na północ wysuniętych ostrogach Alp, czyli w Salzkammergut pod masywem Dachstein oraz w rejonie Pyhrn-Priel w Totes Gebirge.

Salzkammergut, to obszar na wschód od Salzburga, który zalicza się do najbardziej fotogenicznych i przyjemnych miejsc w całej Austrii. Jest to strefa krystalicznie czystych głębokich jezior polodowcowych otoczonych urwiskami gór Dachstein, Totes Gebirge i Traunstein. Najbardziej znane kurorty to starożytne Hallstatt nad pięknym jeziorem, miasto ze słynnymi starymi odkrywkowymi kopalniami soli i miejscem kultury prehistorycznej oraz uzdrowisko Bad Ischl, ulubione przez cesarza Franciszka Józefa I.

Region wokół Hallstatt został w 1997 roku wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO – obejmuje miejscowości Hallstatt, Obertraun, Gosau i Bad Goisem.

Znaleziska archeologiczne na tym terenie sięgają okresu neolitu, około 3800 lat p.n.e. Pierwsza kopalnia soli funkcjonowała tu co najmniej od czasów celtyckiej kultury Hallstatt, skupionej wokół górniczego miasta Hallstatt. Wydobycie kontynuowano za czasów Rzymian, a później za czasów książąt bawarskich. Dziś Salzkammergut jest głównie obszarem turystycznym i uzdrowiskowym i to już od ponad wieku.

Atrakcją jest wejście lub wjazd kolejką linową na górę Krippenstein o różnicy wysokości 1500 metrów z Obertraun nad jeziorem Hallstatt. Rozległy płaskowyż na wysokości 2100 metrów wart jest wycieczki dla wielu miłośników pięknych górskich wędrówek.

Szlak Dunaju to słynna ścieżka rowerowa wzdłuż Dunaju, która jest najstarszym szlakiem tego typu, opartym na grobli zbudowanej przez Rzymian, która wyznaczała część północnej granicy Imperium Rzymskiego. Donauschlucht (Przełom Dunaju) to dolina Dunaju, która przecina poprzecznie granitową skałę Masywu Czeskiego pomiędzy Passau w Bawarii a Aschach w Górnej Austrii. Dolina jest tak wąska, że występuje tu tylko minimalne osadnictwo. Największą atrakcją krajobrazową jest Schlögener Schlinge, czyli Pętla Dunaju, która znajduje się w pobliżu miasta Haibach ob der Donau, dokładnie w połowie drogi między Passau a Linzem. Jest to podwójny meander rzeki, największy tego typu w Europie. Jest to ulubione miejsce dla tych, którzy chcą "naładować baterie" patrząc na fascynującą siłę potężnej rzeki, która od milionów lat przecina granitowe wyżyny. Jest to również idealny punkt wyjścia do wędrówek, wycieczek rowerowych, gry w golfa na jednym z pobliskich pól golfowych lub do pięknych historycznych miast Passau i Linz. Można również jeździć konno, łowić ryby lub uprawiać narciarstwo wodne.

Vitalwelt lub "Witalny Świat Bad Schallerbach" jest związkiem gmin położonych w sercu Górnej Austrii, w regionie Hausruckviertel i powiecie Grieskirchen. Centrum związku stanowią termy Bad Schallerbach ze znanym kurortem Eurothermen, a okoliczne gminy Gallspach, Geboltskirchen, Grieskirchen, Haag am Hausruck i Wallern uzupełniają związek. Razem tworzą tętniący życiem region turystyczny, którego nazwę nosi również tutejszy program - bo witalność jest częścią wszystkich ofert urlopowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o atrakcyjne cele wycieczek, różne oferty zdrowotne czy różnorodne wydarzenia kulturalne - każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz aktywności fizycznych, takich jak wędrówki, jazda na rowerze, jazda konna, golf, bieganie czy nordic walking, Świat Witalny przyciąga do swojego regionu przede wszystkim rodziny, dzięki dużej ilości angażujących atrakcji dla dzieci.

Hallstätter See to idylliczne, czyste jezioro w Salzkammergut. Przez jezioro przepływa rzeka Traun. Jezioro zajmuje powierzchnię około 13,5 km². Ma 5,9 km długości i 2,3 km szerokości. Jego maksymalna głębokość wynosi 125 m. Objętość wody wynosi 1,69 km³. Leży na wysokości 508 m n.p.m. Jego okolice są popularnym celem podróży dla tysięcy turystów, sama woda przyciąga zwłaszcza miłośników nurkowania. Na brzegu leży miasto Hallstatt ze starymi kopalniami soli, które należą do najbardziej fotogenicznych i uroczych miejsc w Austrii. Dodatkowo uzdrowisko Bad Goisern na północnym brzegu jeziora jest idealne do spędzenia w nim urlopu najwyższej jakości.

Bad Ischl to miejscowość uzdrowiskowa w kraju związkowym Górna Austria w powiecie Gmunden. Położone jest w regionie Salzkammergut u zbiegu rzek Traun i Ischl na wschód od Salzburga. Bad Ischl to miejscowość uzdrowiskowa w kraju związkowym Górna Austria w powiecie Gmunden. Położone jest w regionie Salzkammergut u zbiegu rzek Traun i Ischl na wschód od Salzburga. W 1563 roku otwarto tu pierwszą kopalnię soli. W Bad Ischl znajdują się słynne łaźnie solne. Leczy się tu choroby układu oddechowego, reumatyzm i choroby kobiece. Znajdują się tu termy i sauny EurothermenResort Bad Ischl. Największą sławę uzdrowisko zyskało w XIX wieku dzięki pobytom rodziny cesarskiej i ówczesnej rodziny królewskiej. Cesarz Franciszek Józef I regularnie spędzał wakacje w Bad Ischl, zarządzając stąd swoim imperium zwłaszcza w cieplejszych miesiącach roku. Tutaj też podpisał w 1914 roku deklarację wojny z Serbią, która rozpoczęła I wojnę światową. Willa cesarska (Kaiservilla) - letnia rezydencja Franciszka Józefa I i jego żony Elżbiety Bawarskiej (Sisi), zbudowana w stylu biedermeierowskim - jest do dziś najbardziej podziwianym zabytkiem Bad Ischl.

Gosau to licząca 1800 mieszkańców gmina w kraju związkowym Górna Austria, położona tuż przy granicy z Salzburgiem. Jest częścią regionu Dachstein West. Dolina Gosautal położona jest na wysokości ok. 730 m n.p.m. i oprócz tego, że jest największym ośrodkiem narciarskim w Górnej Austrii, oferuje wiele kilometrów tras o różnym stopniu trudności z pięknymi widokami dla wędrowców i rowerzystów. Na jednodniową wycieczkę można wybrać się do Salzburga Mozarta lub cesarskiego uzdrowiska Bad Ischl. Atrakcyjna jest także wizyta w największej na świecie jaskini lodowej Eisriesenwelt Werfen. Można zażyć kąpieli w miejscowym jeziorze Gosausee, w leśnym uzdrowisku Waldbad Lungötz lub w jeziorze, w sąsiednim St. Martin.

Dolna Austria - mieszanka różnych rodzajów przyrody z bogatą historią

Dolna Austria (Niederösterreich) to idealny cel podróży dla gości, którzy lubią odkrywać dziewicze skarby przyrody, kosztować regionalne specjały lub poznawać historyczne skarby kultury. Historyczny rdzeń dzisiejszej Austrii jest popularnym celem urlopów i wycieczek.

Dolna Austria leży w sercu Europy i zawsze przyciągała narody i potęgi, które były źródłem jej burzliwej historii i bogatego dziedzictwa kulturowego. Jednak niezwykłe położenie geograficzne Dolnej Austrii spowodowało również przenikanie się alpejskich i panońskich, północnoeuropejskich i południowoeuropejskich stref klimatycznych, co dało początek ogromnemu bogactwu różnych typów krajobrazu. Lasy łęgowe i stepy, hale i jeziora, wąwozy i wzgórza, doliny rzeczne i torfowiska - prawdopodobnie nigdzie indziej w Europie nie można znaleźć tak wielu harmonijnie splecionych typów krajobrazu na tak małym obszarze. Okolice Dunaju są naturalnie czarującym i kulturowo niezwykłym miejscem urlopowym.

Hochkar to najwyżej położony ośrodek narciarski w Dolnej Austrii, który zimą cieszy się popularnością wśród narciarzy, nie tylko ze względu na bardzo krótką odległość jazdy. Nowoczesne kolejki linowe prowadzą tu na wysokość 1808 m n.p.m. Jednak Hochkar oferuje również latem kilka szlaków turystycznych, a przede wszystkim zupełnie niezapomniane wrażenia. Wysokogórski krajobraz można najlepiej podziwiać z najwyższej platformy widokowej w Dolnej Austrii, "Skywalk", która wznosi się i wystaje na 8,5 metra tak, że można podziwiać z niej panoramę z wysoka - 360° widok na ponad sto dwutysięcznych szczytów. Prawdziwie spektakularne przeżycie dla miłośników dalekich widoków. Kolejką linową można dostać się na szczyt Hochkar Vorgipfel na wysokości 1760 metrów nad poziomem morza. Tutaj czeka na Państwa 60-metrowy most wiszący i 900-metrowa trasa okrężna do platformy widokowej. 180 kilometrów górskich tras rowerowych i tras tematycznych gwarantuje ciekawy urlop również na siodełku roweru. Rafting na rzece Salza obiecuje ekscytujące przygody.

Salzburg - idylliczne jeziora i majestatyczne szczyty Wysokich Taurów

Salzburgerland (Salzburg) to niewielki (7156 km² i 529 000 mieszkańców) kraj związkowy położony w środkowej części Austrii (graniczy z Tyrolem, Bawarią, Górną Austrią, Styrią, Karyntią i Włochami), ale jest tak "napakowany" atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi, że ledwo starczy czasu na jego zwiedzenie w ciągu całego życia. Salzburg jest jednym z niewielu spośród 9 krajów związkowych Austrii, które słusznie można nazwać potęgą turystyki alpejskiej. Nazwy kurortów takich jak Kaprun, Flachau, Saalbach czy Bad Gastein nie wymagają długiego przedstawienia - są miejscem rozgrywania Pucharów Świata, Mistrzostw Świata, miejscem narodzin mistrzów.

Ogólnie rzecz biorąc, najpiękniejsze miejsca w Salzburgu to idylliczne jeziora na północy i majestatyczne szczyty Wysokich Taurów na południu. Najwyższym szczytem Salzburga jest Großvenediger o wysokości 3666 metrów.

W całym Salzburgerlandzie można spodziewać się gościnnych ludzi, wspaniałej regionalnej kuchni, tysięcy kilometrów doskonale przygotowanych szlaków turystycznych i rowerowych, nieskażonej przyrody z głębokimi jeziorami, w ktrórych odbijają się majestatyczne szczyty górskie oraz bogatej historii i tradycji kulturowej. Znajdziemy tu wiele średniowiecznych zamków czy Salzburg, miasto Mozarta, stanowiący stolicę regionu, z którym niewiele innych miast w Europie może się równać pod względem piękna...

Liczne tutejsze jeziora mają temperaturę odpowiednią do kąpieli, a ich woda jest bez wyjątku krystalicznie czysta i zdatna do picia. Park Narodowy Wysokich Taurów o powierzchni 1836 km² jest największym parkiem narodowym w Alpach z unikalnym i oryginalnym alpejskim krajobrazem naturalnym i kulturowym. Wejście z doliny do krajobrazu pomiędzy szczytami górskimi otoczonymi lodowcami jest jak podróż do Arktyki - ze wszystkimi strefami klimatycznymi pomiędzy Europą Środkową a regionem polarnym z jego lodowcami. Drogi wiją się pomiędzy licznymi wodospadami, szczytami górskimi, alpejskimi łąkami i zachowanymi od wieków chatami pasterskimi.

Annaberg-Lungötz, Abtenau i Rußbach am Paß Gschütt to gminy w powiecie Hallein w pobliżu granicy Górnej Austrii. Są one częścią Dachstein West, regionu połączonego kolejkami linowymi na granicy dwóch krajów związkowych w pięknym krajobrazie pomiędzy masywami Dachstein i Gosaukamm. Annaberg-Lungötz leży w dolinie Lammertal 40 km od Hallein, na południowy wschód od Salzburga i należy do najbardziej ujmujących miejsc w Austrii. Z Annaberg pochodzi najsłynniejszy austriacki sportowiec, 8-krotny mistrz świata w narciarstwie zjazdowym Marcel Hirscher, który niedawno zakończył aktywną karierę. Rußbach leży w Rußbachtal na wysokości 813 m n.p.m., na skraju doliny Lammertal poniżej przełęczy Paß Gschütt, od której miejscowość wzięła swoją nazwę. Nad miejscowością leży Gamsfeld (2027 m). W Lammertal czas płynie wolniej, spróbujcie sami wybrać się do głębokich korzeni tego świata, na przykład poprzez wędrówki w tutejszych schroniskach górskich, zatrzymajcie się na chwilę w czasie i cieszcie się przyjemnością bycia blisko natury. Masywne skalne klify, senne doliny i rzadka alpejska flora (rośnie tu m.in. ponad 40 różnych gatunków orchidei) dostarczają odwiedzającym naprawdę niezwykłych wrażeń. Dla miłośników rowerów górskich w Lammertal jest 720 km oznakowanych tras rowerów górskich, ponad 300 km oznakowanych szlaków turystycznych, tereny wspinaczkowe Gosaukamm i Bischofsmütze oraz bliskość Dachstein i Salzkammergut dodatkowo wzbogacają doznania z wędrówek. Z Lammertal można wygodnie wybrać się na jednodniową wycieczkę do Salzburga Mozarta lub cesarskiego uzdrowiska Bad Ischl. Atrakcyjna jest także wizyta w największej na świecie jaskini lodowej Eisriesenwelt Werfen. Można zażyć kąpieli w leśnym uzdrowisku Waldbad Lungötz lub w jeziorze w sąsiednim St. Martin. W czasie deszczu można skorzystać z parku wodnego Aqua Salza w Golling.

Salzburga jako stolicy Salzburgerlandu nie trzeba przedstawiać, ale oprócz bajkowo pięknego miasta Mozarta warto zobaczyć także jego okolice. Golling an der Salzach to niewielkie miasteczko położone na południe od Salzburga przy autostradzie A10 Taurus na południowym skraju regionu Tennengau. Jest ono szczególnie interesujące ze względu na piękne domy w centrum oraz zamek o tej samej nazwie. Popularną atrakcją jest 76-metrowy Gollinger Wasserfall, który oferuje spektakularne naturalne widowisko i stał się ulubionym tematem wielu malarzy, zwłaszcza w okresie romantyzmu w XIX wieku.

Werfenweng to malowniczy górski kurort w pobliżu Bischofshofen, małe miasteczko położone na płaskowyżu otoczonym wysokimi szczytami, przypominające nieco wyglądem niektóre miejsca w okolicach pobliskiego Maria Alm, Dienten i całego obszaru poniżej majestatycznego Hochkönig. Zimą jest to idealne miejsce na rodzinny urlop narciarski, natomiast latem okolica jest rajem dla wędrowców, sportowców, miłośników czystej przyrody i dalekich widoków.

Flachau zyskało światową sławę dzięki miejscowemu rodakowi, Hermannowi Maierowi, wielokrotnemu mistrzowi olimpijskiemu i mistrzowi świata w narciarstwie zjazdowym. Johann im Pongau, Radstadt, Altenmarkt, Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos i Goldegg. Wszystkie te miejsca są łatwo dostępne z autostrady, wyposażone w najnowocześniejsze kolejki linowe i uzupełnione szeroką gamą atrakcji, takich jak świat wodny "Amadé" w Wagrain, szlaki turystyczne i paralotniarstwo tandemowe.

Hochkönig to charakterystyczny masyw górski położony na południe od Salzburga w bliskim sąsiedztwie Bawarii - jest przecież częścią Alp Berchtesgadeńskich. U jego podnóża leżą trzy niezwykle romantyczne miejsca - Maria Alm, Dienten i Mühlbach am Hochkönig. Zarówno wspinaczy jak i wysportowanych wędrowców przyciągają tu wymagające trasy klettersteigowe. Liczne kolejki linowe czynne latem ułatwiają ciekawe trasy dla wędrowców i rowerzystów. Z Saalfelden można skorzystać z letniej kolejki linowej na górę Biberg z widokiem i letnim torem saneczkowym.

Bad Hofgastein wraz z Dorfgastein to starożytne i słynne uzdrowisko położone w dolinie Gasteinertal w otoczeniu prawie trzech tysięcy szczytów górskich. Gości z całego świata przyciąga nie tylko cesarska sława i tradycja prestiżowych term, ale także ponad 150 kilometrów oznakowanych szlaków turystycznych i rowerowych, pola golfowe oraz mnogość imprez kulturalnych i towarzyskich w niekończącym się sezonie.

Raurisertal, dolina w regionie Pinzgau położona równolegle do Gasteinertal w sercu Parku Narodowego Wysokich Taurów, oferuje nie tylko wyjątkowe możliwości uprawiania turystyki pieszej i kolarstwa górskiego. Wyjątkowa jest również historia lokalnego wydobycia złota i handlu, którą można przeżyć w fascynującej atmosferze doliny nie dotkniętej jeszcze skutkami masowej turystyki, w tym z wciąż korzystnym poziomem cen usług. Raurisertal ma wiele do zaoferowania zarówno rodzinom z dziećmi, jak i poszukiwaczom przygód. Rauris, pierwotnie miasto wydobywające złoto, które rozkwitło najbardziej dzięki wydobyciu metali szlachetnych w okresie od XV do XVI wieku, liczy obecnie nieco ponad 3000 mieszkańców, czyli mniej niż w średniowieczu. Dolinę można uznać za dobrze ukryty klejnot Alp, ponieważ mimo niewielkiej odległości, niewielu naszych rodaków ją odkryło. Jednak ci, którzy zasmakowali krystalicznie czystego powietrza, wody i widoków na najwyższą górę Austrii - Grossglockner, chętnie wrócą tu jeszcze nie raz. Wygodna kolejka linowa Hochalmbahn zawozi przyjezdnych na wysokość prawie 2200 m n.p.m., co znacznie ułatwia rozpoczęcie wędrówki. Po wysiłku można odświeżyć się w wielu bardzo przyjaznych schroniskach górskich rozsianych na zboczach Hochalm. W dolinie można skorzystać z jazdy konnej, paralotniarstwa, tenisa, squasha, kręgli lub odwiedzić destylarnię sznapsa lub lokalny mikrobrowar. Wyjątkowa jest możliwość spróbowania płukania złota w prawdziwie złotonośnej rzece. W Rauris czeka na zwiedzających zaskakująco szeroki wachlarz aktywności, co z pewnością wpływa na dobry nastrój wakacji.

Atrakcyjne miasto Lofer leży w dolinie Saalachtal w regionie Pinzgau, w pobliżu granic z Tyrolem i Bawarią. Dwutysięczne miasteczko z krętymi uliczkami położone jest wśród majestatycznych gór Loferer Steinbergen. Jest to bardzo malowniczy region zalanych słońcem górskich pastwisk. Na płaskowyż Lofefer Alm można wygodnie wjechać kolejką linową. Lokalna gospodarka opiera się głównie na rolnictwie i turystyce. Rzeka Saalach jest w sezonie letnim popularnym celem podróży ze wzgędu na atrakcyjne, dzikie wody. Sportowcy mogą tu pokonać kajakami jedne z najtrudniejszych na świecie rapidów, podczas gdy rodziny mogą cieszyć się ekscytującą wyprawą kajakową nieco dalej w górę rzeki, a następnie zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie wąwozu Vorderkaserklamm.

Kaprun / Zell am See – pierwszym skojarzeniem jest niewątpliwie popularny lodowiec Kitzsteinhorn. Jeśli o jakimkolwiek austriackim lodowcu można powiedzieć, że jest domem dla narciarzy to ten wysoko, wysoko nad Kaprun, bez wątpienia. Widoki na Wysokie Taurz są stąd naprawdę bajeczne, ale turystów do regionu przyciągają także inne atrakcje – na przykład fascynujące nowe uzdrowisko Tauernspa w Kaprun, czy piękne zabytkowe centrum i promenada nad jeziorem w Zell am See, albo najlepsze pola golfowe.

Saalbach / Hinterglemm w dolinie Glemmtal jest jednym z największych połączonych ośrodków narciarskich w Europie po niedawno zrealizowanym połączeniu kolejką linową z Fieberbrunn w Tyrolu. Nawet w sezonie letnim ma jednak wiele do zaoferowania. Warto wspomnieć o wyjątkowej trasie treetop z 200-metrowym mostem wiszącym oraz Flying Fox XXL, czyli pełnym adrenaliny zjeździe na linie o długości 1,6 km z prędkością do 130 km/h nad koronami drzew.

Wyjątkowy alpejski ośrodek Weißsee Gletscherwelt to raj dla rodzin z dziećmi w sercu Parku Narodowego Wysokie Taury nad Uttendorfem w regionie Pinzgau. Można cieszyć się aktywnym pobytem w górach z wędrówkami o wszystkich poziomach trudności. Na wędrowców czeka ponad 40 km oznakowanych szlaków do wysokości prawie 3000 m n.p.m., w tym ciekawe szlaki na lodowcu i trudniejsze przejścia alpejskie. Dzięki swojemu alpejskiemu położeniu Weißsee Gletscherwelt jest punktem wypadkowym  do zdobywania licznych trzytysięcznych szczytów.

Krimml i Hochkrimml leżą w alpejskiej dolinie Krimmler Achental pod czwartym co do wysokości szczytem Austrii Grossvenediger (3662 m) w Parku Narodowym Wysokie Taury. Centrum tego obszaru stanowi miasto Krimml, położone na wysokości 1067 m. Hochkrimml kontrastuje ze zgiełkiem Krimml, spokojnej małej wioski położonej wysoko nad doliną na wysokości 1640 m n.p.m. Główną atrakcją okolicy jest wspaniały wodospad Krimmler na Krimmler Ache, który spływa kaskadami po skałach w trzech "szczeblach" i tworzy na wysokości 380 m największy wodospad nie tylko w Austrii, ale i w całej Europie.

Styria – zielone serce Austrii

Licząca 16 401 km² Styria (Steiermark) jest drugim co do wielkości krajem związkowym Austrii, ale tylko niewielką jej część można nazwać wysokogórską. Jest reklamowana jako "zielone serce Austrii" i charakteryzuje się głębokimi lasami, pięknymi rzekami, jeziorami i dolinami. Prawie wszystkie pobyty są tu oferowane także jako atrakcyjne pakiety ze specjalnościami spa, wellness lub kulinarnymi.

Dla naszych gości najbardziej znanym magnesem turystycznym Styrii jest niewątpliwie słynny region Schladming-Dachstein. Schladming oferuje nawet lodowiec, choć lodowiec Dachstein należy do karłów wśród austriackich lodowców. Czysta przyroda, zabawa, relaks i świetne zaplecze sportowe to główne atrybuty letniego urlopu w tej pięknej części Styrii. Tutejszy krajobraz jest idealny do uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki i jazdy na rowerze. Z około 1000 źródeł, 300 jeziorami górskimi i 100 wodospadami region ten jest jednym z najbogatszych w Alpy. Obszar Schladming-Dachstein to miejsce przeznaczone dla ćwiczeń i aktywnych gości, w tym rodzinom z dziećmi.

Z kartą rabatową SommerCard otrzymują Państwo szereg usług i dostęp do atrakcji regionu po obniżonych cenach. Latem na wyżyny zabierają Cię liczne kolejki linowe, a miłośnicy golfa mogą wypróbować jedno z 5 tutejszych pól. Nie można zapomnieć o kompleksie wodnym i spa GrimmingTherme w Bad Mitterndorf lub centrum wodnym w Schladming. Górskie gokarty w Hochwurzen, canyoning, rafting, parki linowe i letni tor bobslejowy Rittisberg Coaster zapewniają adrenalinę.

Jeśli chcecie Państwo poznać Styrię dogłębnie, to nowy 950-kilometrowy szlak turystyczny "Od lodowca do wina" z 60 etapami przez wszystkie regiony Styrii jest dla Państwa odpowiedni, ponieważ nie ma sobie równych w Europie. Turystów przyciąga wiele atrakcji przyrodniczych, kulturalnych i kulinarnych Styrii, które można znaleźć na trasie. Po drodze leżą najpierw wspomniany Dachstein, potem imponujące szczyty gór Gesäuse i Hochschwab, kolejka górska Semmering i wreszcie gorące źródła kurortów termalnych ze strefami relaksu. Szlak łączy wieczny lód Dachsteinu na wysokości ok. 2700 m z zaokrąglonymi wzgórzami krainy wina na południu i wschodzie Styrii. Szlak dzieli się na 548-kilometrową trasę północną z 35 etapami do Bad Radkersburg w regionie Thermenland i 376-kilometrową trasę południową z 25 etapami do Leibnitz w południowej Styrii z kilkoma wariantami tras.

Schladming to znany na całym świecie górski kurort w dolinie Ennstal pod masywem Dachstein, latem jest przede wszystkim pocytkowzm punktem wzpraw na lodowiec Dachstein. Przyciągnie Cię tam Dachstein Sky Walk, nowy punkt widokowy, z którego można zobaczyć szczyty Lasu Czeskiego, most wiszący i jaskinię lodowcową lub atrakcyjne letnie trasy narciarskie. Dachstein to także kolebka zabezpieczonych szlaków, tzw. klettersteig lub via ferrata. Ponad 170 lat temu na szczycie Dachsteinu powstała pierwsza via ferrata w Alpach. Urlop w środku najpiękniejszego regionu górskiego Styrii przyniesie Państwu szereg naprawdę ekscytujących przeżyć, dosłownie nieskończone możliwości dla miłośników rowerów górskich oraz idealne położenie dla wielu ciekawych wędrówek po okolicy.

Z pobliskiej miejscowości Tauplitz czteroosobowa kolejka linowa Tauplitz I + II w ciągu 20 minut ekscytującej jazdy pełnej spektakularnych widoków zawiezie Państwa na romantyczny płaskowyż Tauplitzalm na wysokość 1656 m n.p.m. Na największym płaskowyżu Europy Środkowej czeka na Państwa wyjątkowa alpejska flora, urocze pastwiska i krystalicznie czyste jeziora. Warto odetchnąć czystym górskim powietrzem i wybrać się na spacer po pięknym krajobrazie Totes Gebirge. Jest tu wiele szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, cukierkiem jest wędrówka na szczyt Lawinenstein lub Große Tragl, ale łatwiejsza wędrówka przez Tauplitzalm do sześciu uroczych jezior ze słodką wodą i unikalną alpejską florą krasową nie zawiedzie.

Eisenerz to górski kurort położony w Górnej Styrii w paśmie górskim Hochschwab pod niezwykłą górą Erzberg - ze swoim schodkowym charakterem uważana jest za największą "piramidę" na świecie. Lata wydobywania rudy żelaza z naturalnego wzgórza stworzyły ściętą piramidę, z której każdego roku wydobywa się 12 milionów ton skały. Mimo to Eisenerz, miasteczko bogate w tradycję, mile zaskoczy Państwa spokojną atmosferą nietkniętą przez masową turystykę. To ciekawe miejsce, które jest mniej znane w tym kraju, oferuje wiele atrakcji, zwłaszcza spacery po pięknym alpejskim krajobrazie z panoramicznymi widokami. Naturalne jezioro słodkowodne Leopoldsteinersee to prawdziwy klejnot - szmaragdowa tafla wody, w której odbijają się okoliczne ściany skalne, stanowi wyjątkowe tło dla żeglarstwa. Präbichl to przełęcz nad Eisenerz pod wysoką na 1910 metrów górą Polster, na której szczyt wjeżdża się czteroosobową kolejką linową. Präbichl jest idealnym punktem wyjścia do uprawiania sportów takich jak wędrówki, wspinaczka, paralotniarstwo i kolarstwo górskie.

Tyrol – naprawdę aktywne górskie lato

Tyrol (12 648 km² i 728 000 mieszkańców) to zachodnioaustriacki kraj związkowy graniczący z Vorarlbergiem, Bawarią, Salzburgiem, Południowym Tyrolem (Włochy) i szwajcarskim kantonem Graubünden. Z punktu widzenia turysty, Tyrolu nie da się opisać inaczej niż używając wielu superlatyw. Można tu przejechać się najwyżej położoną kolejką linową, zjeść w najwyżej położonej restauracji, znaleźć większość austriackich lodowców, w tym największy i w tym jedyny czynny przez cały rok, gdzie również latem można pojeździć na nartach na jednych z najwyższych stoków w kraju (Hintertux na końcu doliny Zillertal). Znajdziesz tu najdroższe, najbardziej zaśnieżone ośrodki z największymi możliwościami rozrywki, a pierwsze wyścigi Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim odbywają się właśnie tutaj (Sölden w Ötztal). Nigdzie indziej w Austrii nie odbyły się Igrzyska Olimpijskie, tylko tutaj (w Innsbrucku) dwukrotnie. Tyrol, to także największy wybór przystępnych cenowo lokalizacji. Są tu kurorty historycznie najstarsze, ale i najnowsze, Tyrol jest pionierem w wielu najnowocześniejszych sportach... To od Was zależy, co wybierzecie. Czy wolicie spokój i relaks, czy adrenalinę i sportowe wyczyny.

Idealnym miejscem do moczenia zmęczonych stóp po górskich wędrówkach jest największe jezioro Tyrolu, jezioro Achensee. A może wolicie nieco bardziej dziki sposób spędzania urlopu? W takim razie polecamy white water rafting. Ale można też wykąpać się we własnym pocie - Alpy Kitzbühelskie z 1200 kilometrami tras rowerowych o standardzie wyścigowym są do tego idealne. A może nie chcecie się tak bardzo ścigać? Ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Inn są idealne na relaksujące przejażdżki rowerowe dla całej rodziny. A czy próbowali już Państwo już roweru elektrycznego? W regionie mają ich mnóstwo do wypożyczenia. Czy możemy kontynuować? Wciąż wahacie się, czy odwiedzić Tyrol? Przyjedźcie tutaj i cieszcie się aktywnym górskim latem w Tyrolu!

Północny region Tyrolu Kaiserwinkl, pomiędzy Walchsee a Kaisergebirge w pobliżu granicy z Bawarią, oferuje idealny letni urlop dla całej rodziny. Luźna atmosfera tyrolskiego pogórza stwarza idealne warunki do uprawiania wielu sportów. Krajobraz ma malowniczy, wiejski charakter z małymi miasteczkami w dolinie i rozproszonymi gospodarstwami na wzgórzach. Przystępne ceny i serdeczna gościnność mieszkańców - oto letnia rzeczywistość doliny Kaiserwinkl. Zapraszamy na urlop, który sprawi, że poczujecie się jak w domu.

Thiersee to jezioro na wysokości 616 m n.p.m. w pobliżu Kufstein na granicy z Bawarią, które zachwyci zarówno pływaków, jak i miłośników innych sportów wodnych. Wokół jeziora znajdują się piękne łąki i zatoczki, można tu wypożyczyć łodzie wiosłowe, rowery wodne i łódki. Wieża do nurkowania przyciąga żądnych przygód, Thiersee znane jest także jako raj dla żeglarzy, można tu również rozegrać dobry mecz siatkówki plażowej, a dzieci będą się świetnie bawić na znajdującym się obok placu zabaw.

Wilder Kaiser - Brixental to obszar w pobliżu granicy z Salzburgiem w Alpach Kitzbühelskich pod masywem Hohe Salve. Atrakcyjne położenie w sercu gór zachęca do wszelkich form wędrówek - 2500 kilometrów szlaków turystycznych, ponad .000 kilometrów tras dla rowerów szosowych i górskich, krystalicznie czyste jeziora w dolinach do kąpieli i dziewięć najlepszych pól golfowych w promieniu 50 kilometrów. Lokalne ośrodki Scheffau, Itter, Ellmau, Söll, Hopfgarten, Westendorf, Brixen im Thale i Going są więc synonimem relaksującego, a jednocześnie bardzo aktywnego urlopu rodzinnego, niezbyt daleko od kraju, łatwo dostępnego z autostrady, w malowniczym krajobrazie pełnym żywych tyrolskich tradycji i wyposażonym w nowoczesne udogodnienia urlopowe.

Kitzbühel to topowy kurort położony u podnóża Kitzbüheler Horn, jednego z najbardziej ekskluzywnych i znanych miejsc w Alpach Austriackich, ulubionego celu podróży celebrytów z całej Europy i świata, oferujący ogromną gamę możliwości rozrywki - od basenu ze zjeżdżalnią wodną po lot balonem na gorące powietrze, nie wspominając o tętniącym życiem centrum Kitzbühel z atrakcyjnym deptakiem pełnym luksusowych sklepów, a nawet słynnym kasynem.

Alpbachtal i Wildschönau są od niedawna połączone kolejkami linowymi i są spokojnymi górskimi kurortami położonymi w pobliżu Zillertal na zboczach gór Wildschönau i należącymi do grupy Alp Kitzbühelskich. Alpbach to jedno z najpiękniejszych miasteczek w Tyrolu - dzięki jednolitej architekturze pozostającej w harmonii z alpejską przyrodą było wielokrotnie wybierane jako najpiękniejsza wioska Austrii. Zachowany został oryginalny charakter małych wiosek tego obszaru, współtworzących przytulność i romantyzm regionu. Doskonały dojazd z Czech, ośrodek znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A12, zaledwie 1,5 godziny jazdy od Monachium.

Zillertal to długa tyrolska dolina szczycąca się tytułem „najbardziej aktywnej doliny w Alpach”. Aktywności, których można się tu spodziewać ną naprawdę różnorodne, okolica jest idealnym punktem wyjścia do uprawiania różnych tradycyjnych sportów i nowoczesnych zajęć z adrenaliną lub po prostu relaksujących spacerów po okolicy. Znajdą tu Państwo między innymi szeroką sieć tras rowerowych, wypożyczalnię rowerów, szkołę raftingu, paralotniarstwo tandemowe oraz letnie narciarstwo na zamykającym dolinę lodowcu Hintertux. Latem działa łącznie 11 kolejek linowych, ułatwiających wędrówki i jazdę na rowerze górskim po rozległym terenie o znacznych przewyższeniach.

Stubaital to malownicza dolina położona na południe od Innsbrucka. Narciarstwo lodowcowe od października do czerwca, liczne trasy rowerowe, wysokogórskie wędrówki na lodowcu lub łatwe spacery na niższych wysokościach, a także niezwykłe przeżycia w jednym z wielu oferowanych sportów adrenalinowych - wszystko to sprawia, że Stubaital jest idealnym miejscem do zabawy i wypoczynku. Latem cztery kolejki linowe w Dolinie Stubaiskiej zabiorą Państwa wygodnie w piękny górski świat. Dominujący lodowiec Stubaier Gletscher przyciąga turystów do jednej z najwyżej położonych restauracji w Austrii, Jochdohle (3 150 m n.p.m.). Romantyczna Stubaitalbahn, elektryczna kolejka z 1904 roku, przecina dolinę i łączy Innsbruck z miastem Fulpmes, oferując 18,2 km przejażdżkę, która sama w sobie jest wyjątkowym przeżyciem. W Stubaital znajduje się również prawdziwy skarb natury - górny bieg rzeki Ruetz, który wraz z jej dopływami tworzy jedyny w swoim rodzaju naturalny system wód lodowcowo-wysokogórskich, niespotykany w całych Alpach Wschodnich. Miejscowy "WildeWasserPark" otwiera bramę do najpiękniejszych miejsc. Główną atrakcją WildeWasserWeg jest wodospad Grawa.

Mieming, ze swoim jeziorem o tej samej nazwie, jest popularnym miejscem dla kąpiących się i opalających. Oprócz doskonałej jakości wody, jezioro zachwyca spokojnym położeniem i łatwą dostępnością. Zwolennicy spokoju znajdą bardziej ustronne miejsca na rozległych łąkach wokół jeziora. Nieco bardziej ruchliwy jest plac zabaw dla dzieci lub trampolina w wodzie. Różne sporty wodne można połączyć z siatkówką plażową. Cztery pomosty i dwie pływające wyspy sprawiają, że dostęp do wody i pływanie jest łatwe i przyjemne. Wokół jeziora są piękne spacery.

Ötztal to głęboka dolina lodowcowa rozciągająca się od doliny rzeki Inn w Imst do granicy z Włochami. Po wymagających wycieczkach rowerowych lub pieszych można zrelaksować się w kompleksie spa Aqua Dome w Längenfeld ze źródłami termalnymi oraz basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi lub w nowoczesnym parku wodnym Freizeit Arena z basenem, spa i zjeżdżalniami w Sölden. W "Wiosce Ötzi" w Umhausen można przypomnieć sobie legendarnego Ötzi, mumię wojownika z epoki kamiennej sprzed 5000 lat, znalezioną w Alpach Ötztalskich.

Ried im Oberinntal i Fließ leżą w dolinie rzeki Inn powyżej Landeck w zachodnio-tyrolskim regionie Tiroler Oberland. Są one punktem wyjścia szlaków na lodowiec Kaunertal i słoneczny płaskowyż Serfaus-Fiss-Ladis. Znany górski kurort Nauders leży przy samej granicy z Włochami, która przebiega przez przełęcz Reschenpass, w pobliżu trójstyku ze szwajcarskim kantonem Graubünden. Można więc odkryć nie tylko austriacką stronę przełęczy, ale także włoską, gdzie w kurortach Schöneben am Reschenpass / Belpiano i Haideralm am Reschenpass / Malga San Valentino znajdziemy kolejki linowe i mnóstwo atrakcji. Łatwo jest jednak także odwiedzić pobliskie szwajcarskie obszary Engadin (w tym pobliską strefę wolnocłową w Samnaun) i Val Müstair.

Ischgl, Galtür, Kappl i See to czołowe ośrodki górskie położone w dolinie Paznaun w Austrii w zachodniej części kraju związkowego Tyrol w powiecie Landeck. Obszar nazwany Silvretta Arena znajduje się na granicy Austrii i Szwajcarii i obejmuje szwajcarski obszar wolnocłowy Samnaun. W tym aktywnym regionie pomiędzy górami Silvretta i Verwall istnieje niezliczona ilość sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu. Czy to wędrówki na najbardziej imponujące szczyty, jazda na rowerze po najbardziej relaksujących i wymagających trasach, czy też skakanie do orzeźwiająco chłodnych wód górskiego jeziora - każdy dzień letniego urlopu może być tu niezwykle urozmaicony.

Karyntia - najbardziej wysunięty na południe kraj związkowy Austrii z największą liczbą jezior i słonecznych dni

Karyntia położona jest na południu Austrii, granicząc z Włochami i Słowenią. Znajduje się tu wiele dużych jezior, szczególnie popularnych na letnie wędrówki, ale także słynących z uzdrowisk termalnych Bad Kleinkirchheim i Villach. Karyntia to najbardziej wysunięty na południe kraj związkowy Austrii, słynący z największej liczby słonecznych dni w całym kraju. Spośród 1270 jezior najpopularniejsze są Wörthersee, Millstätter See, Presseggersee i Faaker See.

Zdecydowanie najpopularniejszym jeziorem w Karyntii do pływania jest monden Wörthersee o długości 17 km. Oferuje ono odwiedzającym niezliczone możliwości rekreacji i sportu, prawie jak nad morzem. Sporty wodne na najwyższym poziomie można uprawiać także nad Ossiacher See, które leży poniżej masywu Gerlitzen. Najdalej na południe wysunięte austriackie jezioro "kąpielowe" Faaker See przyciąga turystów piękną turkusową wodą o temperaturze 26 °C, dużą ilością słońca i bogatą ofertą sportową. Niemal subtropikalne warunki oferuje przyjazne i przytulne jezioro Klopeiner See, o długości 1,8 km i temperaturze wody 28 °C. W gorących miesiącach letnich wielu turystów szuka ochłody w jaskiniach stalaktytowych Obir, największych i najbardziej kolorowych w Austrii, w których temperatura wynosi +8 °C. Pośród gór, lasów i łąk leży naturalne i krystalicznie czyste jezioro Presseggersee, główny letni cel wielu turystów Gailtal.

Millstätter See to drugie co do wielkości jezioro w Karyntii, położone w górach Nockberge. Na północnym brzegu znajdują się miejscowości Millstatt am See z klasztorem, Seeboden i Radenthein. Jezioro jest znanym terenem rekreacyjnym ze względu na czystą wodę i powietrze. Okoliczne szczyty górskie przekraczają dwa tysiące metrów i chronią jezioro przed zimnymi wiatrami. Wzdłuż brzegu biegną ścieżki spacerowe i rowerowe, a latem po jeziorze kursują łodzie. Nad jeziorem znajduje się punkt widokowy Garnet Gate.

Bad Kleinkirchheim to słoneczne uzdrowisko w pobliżu Parku Narodowego Nockberge w Karyntii, słynące przede wszystkim z leczniczego działania tutejszych źródeł. Nowością w kurorcie od października 2020 r. jest Kaiserburg Bob - pierwszy w Karyntii tor saneczkowy z całorocznym działaniem, o długości 1,4 km, 26 zakrętach, średnim nachyleniu 12% i prędkości do 40 km/h, tuż obok kolejki Kaiserburgbahn. Wspaniały relaks gwarantują 2 duże i ciekawe architektonicznie obiekty uzdrowiskowe - Łaźnie Rzymskie i Spa św. Katarzyny - zasilane cenioną, zawierającą radon wodą źródlaną o temperaturze 36 °C.

Maltschacher See to piękne jezioro położone w pobliżu Feldkirchen w austriackim kraju związkowym Karyntia, niedaleko lokalnej stolicy Klagenfurt. Feldkirchen in Kärnten (Trg po słoweńsku) to 14-tysięczne miasteczko położone na wysokości 550 metrów pomiędzy kilkoma znanymi ośrodkami narciarskimi - Gerlitzen, Turracher Höhe i częstym miejscem rozgrywania Pucharu Świata Bad Kleinkirchheim. Ze względu na swoją wielkość i płytkość (maksymalnie 6,5 metra) Maltschacher See jest jednym z najcieplejszych jezior w Karyntii. Niezabudowane brzegi jeziora zapewniają nie tylko spokój i ciszę wakacyjnym rodzinom, ale są także ważnym siedliskiem chronionych ptaków i ryb.

Wśród miasteczek Karyntii, Villach ma atmosferę przypominającą włoskie miasteczka renesansowe. Rzeczywiście, Włochy są bardzo blisko Villach, podobnie jak Słowenia. Nad tym trójstykiem góruje góra Dreiländereck (1.506 m n.p.m.), na której szczyt latem wjeżdża się także kolejką linową, a atrakcją jest zjazd na gokartach po torze saneczkowym. Najwyższym punktem Alp w Villach jest Dobratsch (2.166 m n.p.m.). O ile 30-kilometrowa łatwa ścieżka rowerowa prowadzi wokół wydłużonego jeziora Ossiacher See, to panoramiczna trasa Villacher Alpe na górę Dobratsch to wycieczka dla wymagających rowerzystów. Można tu jednak również pojechać samochodem i zobaczyć połowę Karyntii, Włoch i Słowenii. Każdego dnia z ziemi w pobliżu Villach z sześciu obfitych źródeł tryska 40 milionów litrów bogatej w radon wody termalnej. Ma ona temperaturę 29,5 °C i korzystnie wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy, krążenie krwi i układ oddechowy. Zmniejsza również ból i redukuje stany zapalne, co odkryli już starożytni Celtowie, a następnie Rzymianie, którzy podbili te tereny. Dziś szyldem nowoczesnej turystyki uzdrowiskowej jest uzdrowisko Warmbad koło Villach, w futurystycznym projekcie odtworzenia starych term KärntenTherme pod masywem Dobratsch. Nowe uzdrowisko oferuje swoim gościom niezliczone atrakcje na czterech piętrach na powierzchni 11.000 m². Ze szklanych amfiteatrów można podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy okolicznych gór.

Faaker See (słoweńskie: jezioro Baško), położone zaledwie 5 kilometrów od granicy ze Słowenią, przyciąga turystów piękną turkusową wodą, dużą ilością słońca i szeroką gamą obiektów sportowych. Jezioro ma około 2 kilometry długości i 1,75 kilometra szerokości w najszerszym miejscu. Villach leży tylko 6 kilometrów na północny zachód od jeziora. Jezioro ma również doskonałe połączenia komunikacyjne.

Taury Wysokie to najdłuższy system górski w austriackiej części Alp. Tworzy on swoisty 200-kilometrowy szkielet Alp Austriackich, jest to najbardziej masywna grań Alp Wschodnich. Cały obszar jest bogaty w lodowce. W 1981 roku obszar o powierzchni 1 834 km² został ogłoszony Parkiem Narodowym Hohe Tauern (największym w Alpach). Malownicza miejscowość Mallnitz, licząca ok. 1000 mieszkańców, położona wśród gór na wysokości 1.191 m n.p.m., jest bardzo odpowiednim miejscem do rodzinnego wypoczynku, m.in. posiada uzdrowisko do leczenia dróg oddechowych. Latem jest punktem wyjścia dla wielu ciekawych szlaków turystycznych, w pobliżu znajduje się kolejka linowa na szczyt Ankogel, lodowiec Mölltal i Großglockner, najwyższa góra Austrii. W Mallnitz znajduje się wiele restauracji i kryty basen.

Katschberg, położony w środku Parku Narodowego High Tauern na granicy Karyntii i regionu Lungau w Salzburgu, to nie tylko mekka dla miłośników sportów zimowych, ale także prawdziwy letni raj dla rodzinnych wędrówek. Na 200 km oznakowanych szlaków turystycznych można cieszyć się pięknym krajobrazem, malowniczymi schroniskami górskimi i świeżym powietrzem. Inne dostępne tu atrakcje to m.in. canyoning, wędkowanie, golf, kolarstwo górskie, rafting, jazda konna i park linowy.

Klopeiner See to duży zbiornik wodny położony w pobliżu południowo-kornijskiej miejscowości Völkermarkt, w pobliżu granicy ze Słowenią. Jakość wody jest doskonała, osiąga parametry wody pitnej. W jeziorze żyje 15 gatunków ryb. Klopeiner See jest najcieplejszym jeziorem w Karyntii, jest też popularne wśród miłośników windsurfingu, a dla początkujących działa tu szkoła windsurfingu. Górskie otoczenie jeziora oferuje 1.246 km ścieżek rowerowych w pięknym krajobrazie oferującym dzikie skały i fascynujące widoki na region.

Nassfeld to główny magnes doliny Gailtal na granicy z Włochami nad jeziorem Presseggersee, to najbardziej słoneczny kurort Karyntii. Przyciąga ponad 1000 km oznakowanych szlaków, które prowadzą również na włoską stronę szczytów do regionu Friuli. Kolarstwo również nie pozostaje w tyle - jest tu ponad 800 km tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania. Spływy kajakowe i rafting na rzece Gail to kolejne ważne sporty. Dzieci mogą się bawić na przykład w parku rozrywki nad jeziorem Presseggersee, gdzie maluchy mogą się bawić na trampolinach, minirampach wspinaczkowych lub w basenach z różnymi atrakcjami wodnymi.

Ośrodki

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?