Opis obszaru

Ośrodek chwilowo niedostępny w ofercie
W kraju Austria wybierz inne zakwaterowanie z naszej oferty.
Przejdź do wyjazdy / zakwaterowanie .

Vorarlberg –ekskluzywne narciarstwo dla Polaków dobrze ukryte


Zachodnia prowincja Austrii, umieszczona między jeziorem Bodamskim, Renem i masywem górskim Alberg, ofertuje rozmaite tereny dla wszystkich kategorii narciarzy, łącznie z najlepszymi (wolnymi rajdami) w całej Austrii. Chociaż jest to absolutny szczyt narciarstwa u naszych sąsiadów, gości Vorarlbersk bardzo małą liczbe naszych narciarzy. Przyczyny są oczywiste: jest to jednak rajon Austrii dla nas najbardziej odległy geograficznie (dostępność jeszcze pogarsza za opłatą tunel Arlberski, który jest głowną drogą z Innsbruck), jest postrzegana bardzo koszowną, (to dla bliskiego sąsiedstwa z Szwajcarją i Lichtensztejnem, ostatnio nie są tutejsze ośrodki narciarskie dla nas za bardzo zname ) możliwie i dla tego iż Schruns się już od 20 lat nie pojawił w kalendarzu FIS Pucharu Świata w narciarstwie zjazdowym, ten samy konkurs w snowboardingu, który jest organizowany regularnie w Lech,(nie jest nami zbyt często oglądany). Między najbardziej znane ośrodki, które są gustownie włożone do lokalnego krajobrazu, liczy się legendarny Lech-Zürs i Montafon, doszło tam do połączenia rajonów Hochjoch i Silvrettta Montafon.


Lech -Zürs - błyszczący klejnot narciarski Vorarlberska


Najbardziej prestiżowe ośrodki narciarskie Vorarlbersku są połączóne z sąsiednim tyrolskim St. Antonem z 280 km doskonale przygotowanych nartotras o wszystkich trudnościach włącznie z 79 wygodnymi i nowoczesnymi dojazdowymi urządzeniami. W dodatku jeszcze możemy przyliczać 183 km tras po mimo szlaki naciarskie, ze względu na dużą wysokość po nad morzem garantują idealne warunki śniegowe. Narciarzy kusi „Weise Ring“, albo też 22 km długi znaczony kręg z przechyleniem tuż 5 500 m, który prowadzi z Lech przez Rüfikopf i Hexenboden do Zürs, i z powrotę przez Zug i Oberlech. Lech mimo milionerską klientelę pozostawił sobie swój podstawowy charakter, ostatnio na to pokazuje i prestiżowe wyrużnienie najładniejzsej wioski w Europie, otrzymane w roku 2004.


Silvretta Montafon – niepozorny gigant


Dwie nowe kolejki linowe połączyły rajony Nova St. Gallenkirch/Gaschurn i Hochjoch przy Schrunsie. Wywstał tak region Silvretta Montafon, który jest z 155 km nartotras największym regionem narciarskim w Vorarlbersku. Nowa kolejka linowa Grasjoch eksportuje narciarzy z St. Gallenkich do schroniska Grasjoch,i z tamtąd można kontyuować następą kolejką „Hochalpila“ do najwyszego szczytu 2 430 m pnm., który jest najwyższym punktem regionu.


Tu można zbaleść nie tylko „freezony“, ale i najdłuższe nartotrasy z całego rajonu Vorarlberg z Kreuzjoch do Schruns z pochyleniem koło 1 700 m.


×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?