Opis obszaru

Savoie – Trois Vallées – największy obszar narciarski w świecie

Trois Vallées albo też Trzy doliny są najbardziej rozległy i najczęście wyszukiwany obszar narciarski nie tylko w Francji, ale nawet na całym świecie. Razem z 610 km przygotowanych stoków narciarskich nawzajem połączónych nowoczesną siecią kolejek i wyciągów nam umożliwia ciągle jeździć na nartach bez ich zdejmowania z nóg. Obszar ten znajduje się w sawoiskiej dolinie Tarentaise, 36 km od miasta Albertville, które tak jak Trois Valées, nam sie kojarzy z Zimową Olimpiadą z roku 1992. Cały ośrodek narciarski obejmuje ośrodki Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret i Courchevel.

Uprawianie narciarstwa 8 miesięcy w roku

Miejscowe warunki klimatyczne, duża wysokość ponad morzem, obecność kilka lodowców i co rocznie udoskonalony system sztucznego zaśnieżania umożliwia jeździć na nartach 8 miesięcy w roku. Duż liczba terenów narciarskich oferuje prawie nieograniczone możliwości jazdy na utrzymywanych nartotrasach wszystkich poziomów, czy podczas jazdy w głębokim śniegu po mimo nartotras. Doskonałość jest napewpo wzmocniona przez fakt iż jazda rozpoczyna i kończy u drzwi twojej rezydencji albo hotelu. Cały teren jest otoczony wysokimi górami o wysokości 3000 m, z najwyższych wierzchołków można obserwować panoramat francuskich Alp razem z najwyższym szczytem Europy Mont Blanciem, przy dobrej widoczności można obserwować i Alpy Szwajcarskie albo Włoskie.

Różnorodne skipaszporty i aprés oferta

Skipaszporty są podzielone do dwóch kategorii, w cenie podstawowej są skipaszporty dla pojedynczych ośrodków albo jest możliwość skipaszport rozszerzyć na cały obszar Trzech dolin. Maksymalna jest tu oferta po nartach , kdzie jest możliwość uprawiać rożne sporty, zrelaksować się w wellnes, tańczyć w pubach, albo tylko posiedzieć w miejscowych restauracjach wysmakiwywać znakomite wino francuskie albo zapowiedziane specialności gastronomiczne Savoi.

Les Menuires – gdzie zapisał się do historii slalom olimpijski

Les Menuires, roku 1964 tu powstał ośrodek z dominującym szczytem Pointe de la Masse. Jest usytuowany w tej samej dolinie Vallée des Belleville jak barziej znany Val Thorens. Duża wysokość po nad morzem i bardzo dobry system sztuczego zaśnieżania jest garancją wystarczającej ilości sniegu na cały sezon zimowy. Ośrodek oferuje 160 km wspaniałych nartotras wszystkich poziomów trudności. Nanrciarzy opęta doskonała sieć nawzajem połączónych kolejek i wyciągów. 3 rodzaje skipaszportów dają na wybor między narciarstwem na całym obszaru Trzech dolin, albo w dolinie Belleville z możliwością odwiedzin Val Thores. albo tylko w Les Menuires. Les Menuires – jest miejscem legendarnego slalomu mężczyzn, gdzie roku 1992 Norweg Jagge upokorzył „niepokonanego“ Włocha Tombę.

Val Thorens – najwyłej położony ośrodek narciarski Europy

Val Thorens je najbardziej znany ośrodek w obszarze Trzech dolin i najwyżej położony ośrodek Europy ( zakwaterowanie jest tu w wysokości 2 300 m pnm.) . Jest położony w samym sercu gór na końcu doliny Vallée des Belleville otoczony górskimi szczytami wytwarza fascynujący amfiteatr z najwyższym szczytem Aiguille de Péclet (3 561m pnm.)

Korzystne warunki klimatyczne, obecność lodowców, bardzo dobry system sztucznego zaśnieżania, szczególnie wysoko położony Val Thorens gwarantuje w 100% warunki śniegowe dla narciarstwa już pod koniec listopada do połowy maja. Kolejka zawieszóna o pojemności 150 osób prowadzi na Cime de Caron (3 195 m pnm.), zapewnia najpiękniejszy widok Alp z masywem Mont Blanc, Vanoise, Grandes Drousses albo Ecrins. Wyzwaniem dla doświadczonych narciarzy jest atraktywna trasa Combe de Caron z długością 11 km z przechyleniem 1400 m. Dla wszystkich miłośników snowboardinku czeka „snowpark z halfpipe“, „boardercrossem“, quarterpipe i tables“. Wyjątkowy ośrodek sportowy o powierzchni 9000 m2, oferuje tenis, squash, badminton, tenis stołowy, piłkę nożną, siatkówkę, hokej na trawie, ściankę wspinaczkową, ale i aquacentum z basenem, wannę z hydromasażem, solarium, parę i siłownie.

Méribel-Mottaret – serce obszaru Trois Vallées

Méribel jest często dla swego położenia w środku Trzech dolin zwany sercem obszaru Trois Vallées. Rarem z powyżej położonym Mottaretem wspólnie tworzą top ośrodek, który był upoważnionym współorganizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku 1992 w Albertville i organizacją Pucharu Świata w narciarstwu alpejskim kobiet Ośrodek narciarski obejmuje trzy części poziomu różnych wysokości – Méribel Village 1400, Méribel 1450 i Méribel-Mottaret 1750. Dla tych, kto chcą zakupić sobie skipaszport dla całego obszaru Trois Vallées jest to idealny wybór, lepszego punktu już nie można odnaleźś.

Największą pokusą dla wymagających narciarzy są nartotrasy Combe Vallon z długością 2,8 km i przechyleniem 794 m, albo Les Bosses z długością 1 km i przechyleniem 350m. Według lokalizacji nartotras na wschodnich i zachodnich stokach jest tu możliwość jazdy na nartach przez cały dzień na słońcu. Ciekawe jest połączenie kolejką linową ze znanym miastem uzdrowiskowym Brides-les-Bains. Wieczorna jazda na nartach w cenie skipaszportu, snowpark z jakościowym halfpipe albo strefą dla początkujący jest kolejnym z wielu bonusów tego ośrodku. Lodowisko Igrzysk Olimpijskich w Méribel oferuje dzisaj oprócz lodowiska i basen, kort na squasch, kręgle, sztuczną ścianę wspinaczkową, siłownie, studio tańca i salon z masażem.

Ośrodki narciarskie

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?