W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Wallis –raj czterotysiącówek

Dwujęzyczny niemiecko-francuski kanton Wallis (po francusku Valais) jest położony w południowej Szwajcarii na granicy z Włochami i Francją. W rajonu jest dominantem dolina rzeki Rhôny,obficie zasilana przes lodowce. Na tej rzece leży nie tylko stolica kantonu Sion, ale i inne duże miasta, między innymi Sierre, Martigny albo Brig.

Słynne ośrodki górskie znajdują się po obu stronach rzeki Rhôny, na północy między innymi Crans-Montana-Aminona, Leukerbad, Anzére, Aletsch Arena, Belalp albo Ovronnaz, na połnocy potem absolutne fenomeny naprzykład Saas-Fee, Zermatt, Grächen,Val d´Anniviers, 4-Vallées i Les Portes du Soleil. Ostatnie 2 wyznaczone ośrodki z bardzo długimi stokami narciarskimi należą między najlepsze nie tylko w Szwajcarii, ale i w całej Europie (połowa terenu narciarskiego rajonu Les Portes du Soeil należy już Francji).

W kantonie znajduje się 50 czterotysiącowek, najwyszsza Monte Rosa z 4 638 jest najwyższym szczytem w Szwajcarii i drugim najwyższym w Europie. Bez wątpienia najbardziej znanym jest 4478 m wysoki Matterhorn, jest ikoną środowiska Zermatt. Kolejką linową można przejść z Zermatt, który jest w ogóle najwyższy w Europie na Klein Matterhorn do wysokości 3 883m i odwiedzić jaskinie lodowcową.

Wallis przyciąga na degustację miejscowych łagodnych win i typowych pokarmów rösti, fondue a raciette, albo można odwiedzić miejscowych produkcentów serów.

4 - Vallées – największy szwajcarski ośrodek narciarski

4 – Vallées albo 4 doliny są największymi ośrodkami narciarskimi w Szwajcarii, nawzajem są połączone wyciągami i nartostradami. Leży w francuzkiej części Valais wysoko na szczytach Valaiskich Alp nad doliną rzeki Rhôny. Był stworzny przes połączenie ośrodków Veysonnaz, Thyon, Nendaz, Siviez,La Tzoumaz, Verbier i Bruson do jednego urządzenia, który liczy 412 km nartostrady wzajemnie scalone na jeden skipaszport.

4 doliny kandydowały pod nagłówkiem stolicy miasta kantonu Sion na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku 2006. Czeskimi narciarzami są najbardziej odwiedzane ośrodki blisko autostrady, Veysonnaz i Nendaz, są symbolem ośrodku narciarskiego, jest to rajon z najbardziej luksusowymi skiresortami Europy Verbier jest także i najwyższym punktem kompleksu, (góra Mont-Fort 3328m npm), tutaj można bardzo wygodnie skorzystać z panoramatycznego wyciągu kabinowego. Z tąt mamy fantastyczne widoki na słynne giganty alpejskie naprz. Mont Blanc, Mateerhorn, Monte Rosa albo na zdalne grupy górskie Jungfrau w Alpach Berneńskich.

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?