• - , 6 nocy (sob.-pt.)
 • Standard 2/3/4
 • Dojazd własny
 • śniadanie
7 520 PLN

TREK SAFARI PŘÍRODNÍ PARKY DOLOMIT

*** / ****

Aktywne wakacje PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Wroclaw: 860 km, Katowice: 740 km,

15. 6. – 21. 6. 24
od 3 760 PLN

nowość zeszłego sezonu prezentująca bogatą ofertę indywidualnych tras przez góry lub nad morze

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
internet WiFi BEZPŁATNE
Lepek Tak

zalety i wady

 • nowość zeszłego sezonu prezentująca bogatą ofertę indywidualnych tras przez góry lub nad morze
 • odpowiednie dla klientów sportowych i entuzjastów trekkingu
 • zabezpieczony transport bagażu na całej trasie
 • starannie przygotowany plan trasy na każdy dzień

Opis obiektu

 • specyfikacja

  Cena nie obejmuje: - • Opłaty klimatyczne i ogólnie wszystkie opłaty dodatkowe
  • Ubezpieczenie
  • Wszystko, co nie zostało wyraźnie określone w sekcji „Cena obejmuje”.

  Opis - Spacer po trzech parkach przyrody Dolomitów oznacza pełne przeżycie natury: odkryjecie wymarzone krajobrazy, pełne jezior, górskich pastwisk i dziewiczych lasów. Jedno z najpiękniejszych górskich jezior całych Alp, Lago di Braies, wita Cię już na początku podróży - białe ściany masywu Croda del Becco odbijają się w jego krystalicznie czystej wodzie, tworząc niezapomnianą scenerię. Możesz pomyśleć, że widziałeś już to, co najlepsze na całej trasie, ale zamiast tego następnego dnia otwiera się przed Wami kolejny wspaniały widok na Cortinę d'Ampezzo, dzięki któremu będziecie mógłi podziwiać jedne z najpiękniejszych szczytów masywu Cristallo . Po zobaczeniu szczytów Tofane i Fanes odbędzie się wycieczka do Tre Cime di Lavaredo, słynnego „trójzębu”, z którego roztacza się wspaniały widok na obszar Dolomiti di Sesto.

  Charakterystyka techniczna - Trek odbywa się po dobrze oznakowanych szlakach turystycznych i górskich. Program przeznaczony jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej.

  PLAN PODRÓŻY - PLAN PODRÓŻY

  Dzień 1: przyjazd do Villabassa / Dobbiaca
  Indywidualny przyjazd do Villabassy lub Dobbiacca. Bezpłatny parking na publicznym parkingu wokół hotelu, odległość zależna od konkretnego hotelu.
  .
  Dzień 2: Villabassa / Dobbiaco – Valle di Braies – Prato Piazza (ok. 6-7 godzin spaceru, przewyższenie ok. +1100 m / - 580 m; krótsza wersja ok. 4-5 godzin spaceru, przewyższenie ok. 200 m). + 790 m / - 0 m )
  Dzisiejsza trasa rozpoczyna się przy słynnym Lago di Braies, które zachwycą magią turkusowych wód, podczas gdy w tle wyłania się niezapomniana panorama doliny o tej samej nazwie z ciemnozielonymi lasami iglastymi w pełnym kontraście z białą ścianą skalną . Tu, we Włoszech, kręcono między innymi bardzo popularny serial One Step Away z Terencem Hillem w roli komendanta straży leśnej w roli głównej. Po minięciu alpejskiego pastwiska Rossalm z chatą Malga Rossalm, udacie się dalej na płaskowyż Prato Piazza, skąd możecie podziwiać widok na okoliczne szczyty: Cristallo, Tofane i słynne Tre Cime di Lavaredo. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze tempo, istnieje możliwość skrócenia trasy, prosząc o transfer (opłata nie jest wliczona) do hotelu Tuscherhof i stamtąd rozpoczyna się trasa. Przejdziecie obok strumienia Stolla do chaty Malga Stolla, podziwiając formacje skalne powstałe w wyniku erozji spowodowanej ciągłym przepływem wody w różnych częściach skał, zanim dotrzecie do płaskowyżu Prato Piazza.
  .
  Dzień 3: Prato Piazza – Monte Specie / Picco di Vallandro (Monte Specie – ok. 3-4 godz. spaceru, różnica wysokości ok. +/- 360 m; Picco di Vallandro – ok. 4-5 godz. spaceru, różnica wysokości ok. +/- 850 m )
  Punktem wypadowym dzisiejszego okrężnego etapu jest Prato Piazza, które wraz z masywami Croda Rossa i Santa Croce tworzy jeden z najcenniejszych lokalnych obszarów turystycznych. Niezwykła roślinność i magia naturalnych jezior zachwycą nawet najbardziej wymagającego turystę. Tutaj wszystko nadal owiane jest atmosferą baśni i legend przekazywanych z czasów starożytnych plemion zamieszkujących w górach Fanes. Do wyboru są dwa rodzaje tras okrężnych: krótsza prowadzi do Monte Specie, dłuższa prowadzi do Picco di Vallandro; w obu przypadkach będziecie cieszyć się wspaniałym widokiem na szczyty Croda Rossa, Tre Cime, Tofane i Monte Cristallo.
  .
  Dzień 4: Prato Piazza – Valle dei Canopi / Cimabianche – Cortina d'Ampezzo (ok. 1-2 godz. spaceru, przewyższenie ok. + 0 m / ok. - 460 m; dłuższa opcja – ok. 6-7 godz. spaceru, przewyższenie + 610 m / - 1300 m)
  Z płaskowyżu Prato Piazza schodzi się przez Valle dei Canopi do Cimabanche, miejsca stanowiącego granicę między regionami Południowego Tyrolu i Veneto. Tutaj istnieją dwie możliwości: albo kontynuować podróż komunikacją miejską do Cortina d'Ampezzo (bilet nie jest wliczony w cenę), albo wybrać dłuższą opcję, która prowadzi do schroniska górskiego Rifugio Malga Ra Stua, a następnie przejdziecie pod masywem Col Rosa do Cortiny d'Ampezzo. Dzisiejszy cel podróży, olimpijskie miasto Cortina d'Ampezzo, zachwyci Was przede wszystkim zapierającym dech w piersiach położeniem wśród najsłynniejszych szczytów Dolomitów, stąd jego nazwa „Perła Dolomitów”.
  .
  Dzień 5: Trasy okrężne wokół Cortiny d’Ampezzo; Kolejka linowa Faloria (Forcella Faloria – ok. 5 godz. spaceru, wzniesienie ok. +0 m/- 460 m; Dolomieu Trail – ok. 3-4 godz. spaceru, wzniesienie + 100 m/- 990 m, trasa okrężna Cortina – ok. 4-5 godzin spaceru, różnica wysokości + 650 m / - 640 m, trasa okrężna Cinque Torri - ok. 4 godziny spaceru, różnica wysokości + 570 m / - 350 m)
  Panorama z miejsca rozpoczęcia dzisiejszego etapu jest naprawdę zaskakująca: majestatyczne masywy skalne wokół Cortiny d'Ampezzo zdają się dotykać nieba. Monte Cristallo, Tofane i grupa Fanes to prawdziwi bohaterowie spektaklu, który nigdy się nie nudzi. Już dziś do wyboru jest kilka tras: dłuższa zaprowadzi Was w stronę Forcella Faloria, krótsza trasa będzie przebiegać panoramicznym szlakiem Dolomieu. W przypadku obu tych opcji można wjechać kolejką linową Cortina – Faloria (bilet w jedną stronę wliczony w cenę). Obie trasy wiją się następnie przez Passo Tre Croci i kierują się z powrotem do doliny w kierunku Cortiny. Jeśli nie chcecie korzystać z kolejki linowej Faloria, można wybrać się na przyjemną, okrężną wędrówkę wokół Cortiny lub wokół mniejszej formacji skalnej Cinque Torri.
  .
  Dzień 6: Cortina d'Ampezzo – Rifugio Auronzo – Tre Cime – Dobbiaco / Villabassa (ok. 4-5 godzin spaceru, przewyższenie ok. + 120 m / - 1000 m; wersja krótka: ok. 3-4 godziny spaceru, przewyższenie +/- 350 m)
  Rano pojedziecie autobusem (w cenie biletu) do górskiej chaty Rifugio Auronzo, miejsca rozpoczęcia ostatniego etapu. Rifugio znajduje się tuż u podnóża słynnego Tre Cime di Lavaredo, prawdopodobnie najsłynniejszej formacji skalnej w Dolomitach i miejsca, gdzie znajdowała się linia frontu między Włochami a Austro-Węgrami podczas I wojny światowej. Stamtąd przejdziecie przez Valle del Rienza do punktu panoramicznego szczytów Tre Cime, a następnie wrócicie autobusem do Villabassa lub Dobbiaco (bilet nie jest wliczony w cenę). Opcja krótka: przejazd do Rifugio Auronzo z Cortiny, trasa okrężna wokół szczytów Tre Cime z powrotem do schroniska Rifugio Auronzo; stamtąd powrót autobusem do Villabassa lub Dobbiaco (bilet nie jest wliczony w cenę).
  .
  Dzień 7: Villabassa / Dobbiaco, wyjazd lub ewentualne przedłużenie pobytu lista produktów

  Cena obejmuje - • Nocleg w hotelach 3* i/lub okazjonalnie 4*
  • Śniadanie
  • Briefing wideo w języku angielskim i niemieckim
  • Transfer bagażu z hotelu do hotelu
  • Transfery prywatne lub transfery komunikacją miejską zgodnie z programem
  • Przejazd kolejką linową na trasie Cortina – Faloria
  • Przygotowany plan trasy
  • Szczegółowe dokumenty podróżne (mapy, opis trasy, miejsca, ważne numery telefonów)
  • Aplikacja nawigacyjna
  • Pomoc telefoniczna

  * usługi za dopłatą

  Terminy 2024 - W każdą sobotę od 15.06.2024 do 27.07.2024 i od 31.08.2024 do 21.09.2024
  Inne terminy na zapytanie (przy minimalnej liczbie 5 uczestników).

 • wyżywienie

  śniadanie - w formie bufetu kontynentalnego lub międzynarodowego z napojami

 • opis pokoju

  Standard 2/3/4 - pokój z 2 łóżkami oddzielnymi lub łóżkiem małżeńskim oraz możliwością 3. i 4. łóżka lub rozkładaną kanapą dla 1 lub 2 osób lub łóżkiem piętrowym, łazienka z prysznicem lub wanną, rzadko balkon

  Standard 1 - pokój z 1 łóżkiem pojedynczym, łazienka z umywalką lub wanną, rzadko balkon

 • wyposażenie pokoi

  wyposażenie pokoi - zazwyczaj TV sat., telefon, wi-fi, suszarka do włosów

 • ważne informacje

  ważne informacje - łóżeczko dziecięce: bezpłatnie (tylko na zapytanie w BP; maks. 1 powyżej pełnego obłożenia apartamentu; dla dziecka do nieukończonych 3 lat)
  bezpłatny parking przez cały czas trwania wycieczki na niestrzeżonym parkingu w pobliżu hotelu
  obowiązkowe dopłaty: opłata klimatyczna (płatna na miejscu)

 • uwaga

  ważna informacja - Ze względu na rozbudowany program BP nie gwarantuje z góry konkretnego hotelu w docelowych lokalizacjach.
  W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności BP zastrzega sobie prawo do zmiany programu i trasy.

Opis obiektu

Terminy i ceny

Terminy i ceny

Galeria zdjęć

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?