Opis destynacji

Słowenia – mały cud pod Triglavem

Wsród polskich narciarzy, którzy co roku wyjeżdżają w Alpy, Słowenia jest wciąż jeszcze dość mało znanym krajem. Po chwili przerwy ten atrakcyjny kierunek wraca do naszej oferty.

Narciarskie mocarstwo siłą postkomunistycznego kraju

Słowenia, z jej dwoma milionami mieszkańców, jest jednym z najmniejszych krajów alpejskich, ale dzięki górskiemu położeniu w porównaniu z innymi słowiańskimi krajami, jest ona narciarskim mocarstwem. Nazwiska narciarskich mistrzów Słowenii, jakimi są: Bojan Križaj, Jure Franko, Rok Petrovič, Mateja Svetová, Jure Košir lub Tina Maze są dobrze znane w całym narciarskim świecie.

Krvavec – dobrze ukryty diament Alp Julijskich

Z najbardziej znanych słoweńskich ośrodków w tym roku wybraliśmy ten, który jest najbardziej atrakcyjny dla narciarzy i oferuje najlepsze warunki do jazdy oraz wypoczynku. Ośrodek narciarski Kravavec znajduje się nad historycznym miastem Kranj. Ośrodek ten oferuje wspaniałe narciarskie stoki dla profesjonalnych narciarzy, ale też dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – może z wyjątkiem osób, lubiących ekstremalne wyzwania, które wymagają ponad stukilometrowych stoków, niekończących się wolnych terenów i superszybkich wyciągów. Tego Słowenia ze względu na charakter swoich gór niestety nie może zaoferować, ale wszelkie braki nadrabia perfekcyjnym przygotowaniem stoków i świetną infrastrukturą narciarską.

Ceny w słoweńskich Alpach? Podobne do polskich!

Słowenia jest właściwym wyborem dla narciarzy, którzy oprócz jeżdżenia na nartach chcą spędzić czas, rozkoszując się pięknem przyrody, zwiedzając historyczne zabytki czy próbując smaków lokalnej kuchni. Ceny – zarówno zakwaterowania, wyżywienia, jak i dodatkowych atrakcji są dla nas bardzo korzystne. To tylko jeden z wielu dobrych powodów, dla którego warto wybrać się do tego kraju.

Jeśli marzy Ci się alpejski relaks, to tylko na Słowenii

Godna uwagi jest typowa gościnność mieszkańców, z którymi można rozmawiać przy kieliszku dobrego lokalnego wina, w podobnym do naszego języku. Słowenia jest znakomitym wyborem zwłaszcza dla tych narciarzy, którzy po intensywnym dniu na stoku, cenią sobie odrobinę relaksu. Dodatkowym atutem tutejszych kurortów niech będzie fakt, że na stokach narciarskich nie ma tłoku, a ośrodki noclegowe są w bliskim sąsiedztwie wyciągów.

Jeśli podczas Twojego urlopu w Słowenii będzie dobra pogoda, to spędzisz tam naprawdę wspaniałe wakacje. Jesteśmy pewni, że właśnie tak będzie, ponieważ w słoweńskich Alpach panuje dość dobre nasłonecznienie, a opady śniegu bywają naprawdę obfite.

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?