• - , 7 nocy (sob.-sob.)
 • Standard 2/3/4
 • Dojazd własny
 • śniadanie
10 000 PLN

Bike Safari - Alpe Adria Salzburg - Grado

*** / ****

Aktywne wakacje PLUS Bike Safari Rakousko / Itálie / Bike

Wroclaw: 860 km, Katowice: 740 km,

28. 9. – 5. 10. 24
od 5 000 PLN

nowość zeszłego sezonu prezentująca indywidualną podróż rowerową przez góry do morza

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NIE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
internet WiFi BEZPŁATNE
Lepek Tak

zalety i wady

 • nowość zeszłego sezonu prezentująca indywidualną podróż rowerową przez góry do morza
 • odpowiednie dla klientów uprawiających sport i entuzjastów jazdy na rowerze
 • zabezpieczony transport bagażu na całej trasie
 • za opłatą istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu rowerów lub rowerów elektrycznych z akumulatorem o mocy 500 W
 • transfer końcowy poza ceną podstawową

Opis obiektu

 • specyfikacja

  Charakterystyka techniczna - Trasa przebiega ścieżkami rowerowymi lub spokojnymi drogami drugorzędnymi, odcinek przez przełęcz Pass Lueg można przejechać pociągiem; odpowiednie dla dzieci od 14 lat.

  Plan podróży - PLAN PODRÓŻY
  Dzień 1: przyjazd do Salzburga
  Indywidualny przyjazd do Salzburga. Możliwość parkowania za opłatą na terenie hotelu lub w pobliżu na parkingach publicznych.
  .
  Dzień 2: Salzburg – Bischofshofen / St. Johann (ok. 60 km)
  Z widokiem na twierdzę Hohensalzburg opuszczamy miasto i rozpoczynamy pierwszy etap na rowerze. W oddali widać góry. Pierwsza część trasy biegnie wzdłuż rzeki Salzach, po drodze mijamy dawną letnią rezydencję biskupów salzburskich, zamek Hellbrunn, gdzie można odwiedzić słynne „Zabawy wodne” dla dorosłych i dzieci. Następnie pojedziemy ścieżką rowerową Tauern w kierunku Hallein, słynnego z krzywych domów i jeszcze większej liczby kopalni soli, prawdziwego białego złota. Kolejnym przystankiem jest na pewno wodospad Golling, do którego można dojść pieszo po oznakowanym szlaku.
  .
  Dzień 3: Bischofshofen / St. Johann – Bad Gastein (ok. 55 km)
  Dziś podróż będzie kontynuować w kierunku spokojnej doliny Val Gastein, do której do XX wieku można było dotrzeć wyłącznie górskimi ścieżkami i wąskimi drogami. Następnie pojedziemy wzdłuż rzeki Gasteiner Ache, w otoczeniu szczytów Wysokich Taurów. Mijając Dorfgastein i Bad Hofgastein, dotrzemy do słynnego uzdrowiska Bad Gastein, „Monte Carlo w Alpach”, jak często nazywa się to uzdrowisko znane z wielu wspaniałych hoteli „Belle Époque”. Główną atrakcją jest tutaj wodospad Gastein, który od zawsze przyciągał wielu artystów i poetów.
  .
  Dzień 4: Bad Gastein - Villach (ok. 80 km + pociąg; trasa w większości w dół)
  Dzisiejsza trasa prowadzi ścieżką rowerową do Böckstein, a następnie pociągiem linią kolejową Tauernschleuse do Mallnitz (w cenie przejazd). Następnie będziemy przemierzać piękny górski krajobraz wzdłuż rzeki Möll. Ten odcinek ścieżki rowerowej nazywany jest także Glocknerradweg – zazwyczaj biegnie lekko w dół i przecina Park Narodowy Wysokie Taury. Stamtąd będziemy podążać ścieżką rowerową Drava, która prowadzi do Spittal, słynącego z renesansowego zamku Porcia. Trasa kończy się w drugim co do wielkości mieście Karyntii, Villach, słynącym nie tylko z karnawału (fasching), ale także z festiwalu folklorystycznego Villacher Kirchtag. Jeśli mają Państwo czas, polecamy odwiedzić lub nawet popływać w jednym z jezior w pobliżu miasta.
  .
  Dzień 5: Villach – Venzone / okolice (ok. 85 – 90 km; ewentualnie ok. 40 – 60 km + pociąg, bilet nie wliczony) Wyjeżdżamy z Villach wzdłuż rzeki Gail i po kilku kilometrach przekraczamy granicę z Włochami. Tutaj zbiegają się terytoria Włoch, Austrii i Słowenii, a dolina Val Canale rozciąga się szeroko ze swoim centrum Tarvisio, miastem, w którym od czasów starożytnych spotykały się różne kultury charakterystyczne dla tych narodów. Miasto Tarvisio, otoczone szerokimi dolinami i lasami, jest jednym z głównych górskich miast we Friuli-Venezia-Giulia, a także najsłynniejszym ośrodkiem narciarskim w regionie. Podczas przeprawy przez dolinę Val Canale można podziwiać piękno Alp Friulskich i dziewicze gęste lasy. Etap można skrócić jadąc pociągiem do Tarvisio lub Ugovizza (bilet nie jest wliczony w cenę).
  .
  Dzień 6: Venzone / okolice - Udine (ok. 55 km) Dzisiejsza trasa zaprowadzi nas wkrótce do Gemony, jednego z najpiękniejszych historycznych miast Friuli. Wygląd miasta silnie charakteryzuje majestatyczna katedra Santa Maria Assunta, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Motywem przewodnim dzisiejszego etapu będzie lokalna produkcja wina: droga, którą będziemy podążać, wyłożona jest rozległymi winnicami, które zapraszają do degustacji win od lokalnych winiarzy. Panoramiczna podróż kończy się w Udine, które w przeszłości było pod silnym wpływem Wenecji, a które dziś pokazuje swój spokojny i relaksujący styl. Zapraszamy na dobrą kawę oraz lody na jednym z lokalnych placów lub przespacerować się po historycznym centrum, gdzie można podziwiać arcydzieła z okresu późnego gotyku i renesansu.
  .
  Dzień 7: Udine – Grado (ok. 55 km) Ostatni etap całej trasy prowadzi przez charakterystyczny krajobraz do Grado, niegdyś miasta poświęconego wędkarstwu, które obecnie jest jednym z najsłynniejszych kurortów nadmorskich nad Adriatykiem. Grado jest znane jako wyspa słońca, ponieważ jego trzykilometrowa plaża od strony południowej nigdy nie jest w cieniu. Podczas wycieczki odwiedzimy Palmanova, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oraz starożytne miasto Aquileia z rozległymi wykopaliskami.
  .
  8 dzień: Grado, odjazd lub możliwość przedłużenia pobytu.

  Opis - Wspaniała podróż, która w ciągu tygodnia przecina Alpy i dociera do Morza Adriatyckiego. Dzięki doskonale oznakowanej trasie rowerowej Alpe Adria nawet tak długi dystans można bez problemu pokonać. Wejście na najwyższy punkt trasy podzielone jest na dwa dni, a ostatni odcinek pokonuje się pociągiem.
  .
  Po drodze spotkamy się z idyllicznymi dolinami Salzach i Gasteinertal, imponującym górskim krajobrazem Wysokich Taurów, słonecznym Drautal i spokojną Karyncję. Będziemy jeździć rowerem słynną Via Augusta, a poza granicami Włoch odkryjemy region Friuli Venezia Giulia, poznamy piękne i historyczne miasta Palmanova i Aquileia, a na koniec dotrzemy do Grado, słynnego nadmorskiego kurortu.

  Cena obejmuje - • Nocleg w hotelach 3* i/lub okazjonalnie 4*
  • Śniadanie
  • Briefing wideo w języku angielskim i niemieckim
  • Transfer bagażu z hotelu do hotelu
  • Bilet na pociąg na trasie Böckstein – Mallnitz
  • Dobrze przygotowana trasa
  • Szczegółowe dokumenty podróżne (mapy, opis trasy, miejsca, ważne numery telefonów)
  • Aplikacja nawigacyjna
  • Pomoc telefoniczna podczas całej wycieczki

  * usługi za dopłatą

  Cena nie obejmuje - • Podróż powrotna na końcu trasy: transfer z Grado – powrót autokarem z Grado do Salzburga na życzenie w czwartek lub piątek, 860 PLN / os. + 200 PLN własny rower. Minimum 2 osoby. Alternatywnie z Grado autobusem do stacji kolejowej Cervignano-Aquileia-Grado; kontynuacja pociągiem do Udine, a następnie do Salzburga.
  • Opłaty klimatyczne i ogólnie wszystkie opłaty dodatkowe
  • Parking w Salzburgu
  • Wypożyczalnia rowerów / rowerów elektrycznych
  • Ubezpieczenie
  • Wszystko, co nie zostało wyraźnie określone w sekcji „Cena obejmuje”.

  Odjazdy 2024 - W każdą sobotę od 27.04.2024 do 28.09.2024.
  Inne terminy wyjazdu możliwe na zapytanie przy minimalnej liczbie 5 uczestników.

 • wyżywienie

  śniadanie - w formie bufetu kontynentalnego lub międzynarodowego z napojami

 • opis pokoju

  Standard 2/3/4 - pokój z 2 łóżkami oddzielnymi lub łóżkiem małżeńskim oraz możliwością 3. i 4. łóżka lub rozkładaną kanapą dla 1 lub 2 osób lub łóżkiem piętrowym, łazienka z prysznicem lub wanną, rzadko balkon

  Standard 1 - pokój z 1 łóżkiem pojedynczym, łazienka z przsznicem lub wanną, rzadko balkon

 • wyposażenie pokoi

  wyposażenie pokoi - zwykle TV sat., telefon, wi-fi, suszarka do włosów

 • ważne informacje

  łóżeczko dziecięce: bezpłatne (tylko na zapytanie w BP; maks. 1 poza obłożeniem pokoju; dla dziecka do nieukończonych 3 lat)
  dzieci do nieukończonych 3 lat bezpłatnie (bez prawa do łóżka i usług; maks. 1 dziecko powyżej pełnego obłożenia pokoju)
  Parking płatny przy hotelu lub na parkingach ogólnodostępnych
  fakultatywne dopłaty:
  Transfer powrotny z Grado: w soboty na zapytanie; bike shuttle bus, 860 PLN / osoba + 200 PLN / własny rower, min. 2 osoby
  obowiązkowe dopłaty:
  opłata klimatyczna (płatność na miejscu)

 • uwaga

  ważna informacja - Ze względu na bogaty program, BP nie gwarantuje z góry konkretnego hotelu w miejscach docelowych.
  W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności BP zastrzega sobie prawo do zmiany programu i trasy wycieczki.

Opis obiektu

Terminy i ceny

Terminy i ceny

Galeria zdjęć

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?