• - , 5 nocy (wt.-niedz.)
 • Standard 2
 • Dojazd własny
 • wyżywienie HB (śniadanie i kolacja)
7 240 PLN

Trek Safari - King Dachstein Trail pro běžce

Aktywne wakacje PLUS Trek Safari Rakousko - Trek

Wroclaw: 860 km, Katowice: 740 km,

23. 7. – 28. 7. 24
od 3 620 PLN

prawdziwe wyzwanie i niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników biegów przełajowych

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo HB
Domácí mazlíčci Info
internet WiFi BEZPŁATNE

zalety i wady

 • prawdziwe wyzwanie i niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników biegów przełajowych
 • pokonanie łącznie 122 km i 5800 m przewyższeń podczas czterech codziennych etapów wokół masywu Dachstein
 • transport bagażu każdego dnia pomiędzy obiektami wliczony w cenę
 • aktywny wypoczynek w otoczeniu dziewiczej alpejskiej przyrody ze wspaniałymi widokami
 • wzzwienie HB wliczone już w cenę podstawową oraz dodatkowo 2x darmowy napój do kolacji w trakcie pobytu
 • na yapztanie bezpłatny transport autokarem z Salzburga do Gosau i z powrotem ułatwiający podróż bez samochodu
 • w razie potrzeby możliwość skrócenia niektórych etapów przejazdem pociągiem lub kolejką linową

Opis obiektu

 • specyfikacja

  PROGRAM ZÁJEZDU: - PLAN
  1. dzień: indywidualny przyjazd do Salzburgu lub do Gosau
  2. dzień: Gosau – Hallstatt – Obertraun – Bad Aussee (ok. 33,5 km)
  3. dzień: Bad Aussee – Ödensee – Stoderzinken (ok. 30,5 km)
  4. dzień: Stoderzinken – południowa ściana Dachsteinu (Dachstein Südwand) (ok. 20 km)
  5. dzień: południowa ściana Dachsteinu – Hofpürglhütte – Zwieselalm – Gosau (ok. 32,5 km)
  6. dzień: przejazd autobusem na dworzec kolejowy w Salzburgu (w cenie), lub indywidualny wyjazd z Gosau

  Cena na osobu zahrnuje: - 5x noclegów w 3*/3♣ hotelach, 5x wyżywienie HB (z tego 2x w Gosau na kolację dodatkowo 1x 0,25 l wina lub 1x 0,33 l piwa lub 1x wybrany napój bezalkoholowy), 4x przewóz bagaży z hotelu do hotelu (max. 2 bagaże / os., max. 25 kg / bagaż), 1x bilet na autobus powrotny Salzburg – Gosau (tylko na zapytanie, trzeba rezerwować z tygodniowym wyprzedzeniem), przygotowany plan trasy, dokładne dokumenty na podróż (mapy, opis trasy, trasa w formacie gpx, miejsca, ważne numery telefonów), telefoniczna usługa assistance

  * usługi za dopłatą

  specyfikacja - Liczba dni / nocy: 6 / 5
  Długość trasy: 20 km do 33,5 km / dzień
  Profil trasy i wyposażenie: Trasa wiedzie przeważnie przez górski i wysokogórski teren. Dlatego warunkiem niezbędnym do biegania w górach jest odpowiedni sprzęt i odpowiednia kondycja fizyczna. Niezbędne wyposażenie obejmuje terenowe buty do biegania, dużo praktycznej i ciepłej odzieży, czapki i rękawiczki, ponieważ temperatury potrafią spaść nawet w lecie. Do tego plecak biegowy, folię izotermiczna, żywność i wodę, worek na śmieci, ochronę przed deszczem i słońcem, apteczkę, czołówkę, telefon komórkowy i kijki. Drogi są dobrze oznakowane, jednak nawet na początku lata znaki mogą być zakryte przez resztki śniegu, dlatego warto mieć przy sobie mapę i opis trasy (w cenie). Na życzenie dostępny jest przewodnik górski.

  Opis:
  King Dachstein Trail o całkowitej długości 122 km, o przewyższenie 5800 m to prawdziwe wyzwanie i niezapomniane doświadczenie dla wszystkich miłośników biegu terenowego lub trailrunningu. W trakcie 4 dziennych etapów przebiegniecie dookoła cały masyw Dachsteinu z najwyższym szczytem dosięgającym 2995 m n. p. m. - króla całego Salzkammergut. Dodatkowo będziecie się stale poruszać w otoczeniu wspaniałej przyrody na obszarze wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Główne punkty turystyczne:
  • Hallstatt
  • Gosau
  • Obertraun
  • Bad Aussee
  • Stoderzinken
  • południowa ściana Dachsteinu
  • jezioro Höllgrabensee
  • szczyt Edelgrießhöhe (2489 m)
  • kolejka linowa na Dachstein
  Plan dzień po dniu:
  1. dzień: indywidualny przyjazd do Salzburga lub do GosauIndywidualny przyjazd na stację kolejową w Salzburgu a stamtąd autobusem (w cenie) do Gosau (1 przesiadka w Bad Ischl), lub indywidualny przejazd do Gosau. Nocleg w Gosau.
  2. dzień: Gosau – Hallstatt – Obertraun – Bad Aussee (ok. 33,5 km, przewyższenie ok. + 1.230 m / - 1.280 m)Z Gosau biegnie się najpierw żwirowymi i leśnymi ścieżkami wokół góry Plassen do historycznego centrum Hallstatt. Po zwiedzeniu go pojedziecie asfaltową drogą wzdłuż jeziora Hallstätter do Obertraun. Trasa prowadzi dalej przez romantyczną i dziką dolinę Koppental wzdłuż rzeki Traun do uzdrowiska Bad Aussee. Nocleg w Bad Aussee.
  3. dzień: Bad Aussee – Ödensee – Stoderzinken (ok. 30,5 km, przewyższenie ok. + 2.130 m / - 970 m)Z Bad Aussee najpierw biegniemy nad romantyczne jezioro Ödensee, gdzie można odświeżyć się w schronisku górskim Kohlröserlhütte. Dalej droga prowadzi przez lasy i łąki na szczyt Hochmühleck (1738 m). Kolejną świetną opcją na przystanek i poczęstunek będą górskie pastwiska z zamieszkałymi chatami. Będziemy kontynuować trasę obok Brünner Hütte do Stoderzinken. Kolejką można skrócić etap nawet o 10 km. Nocleg w Stoderzinken.
  4. dzień: Stoderzinken – południowa ściana Dachsteinu (Dachstein Südwand) (ok. 20 km, przewyższenie ok. + 1.240 m / - 1.380 m)Z Stoderzinken szlakami turystycznymi wspinamy się aż do granicy lasu na wysokości 1900 – 2100 m n.p.m., skąd widać między innymi szmaragdowo-zieloną taflę jeziora Höllgrabensee. Etap ten prowadzi przez alpejski teren porośnięty alpejską roślinnością do najwyższego punktu na szczycie Edelgrießhöhe (2489 m). Stamtąd będziemy iść w dł do dolnej stacji kolejki linowej po południowej stronie Dachstein (zamiast schodzić można skorzystać z kolejki linowej). Jeśli zostało Ci trochę czasu w miejscu docelowym, możesz kupić bilet powrotny na kolejkę linową Dachstein i cieszyć się lokalnymi atrakcjami, takimi jak „Schody donikąd”, most wiszący i „Pałac Lodowy”. Nocleg po południowej ścianie Dachstein.
  5. dzień: południowa ściana Dachsteinu – Hofpürglhütte – Zwieselalm – Gosau (ok. 32,5 km, przewyższenie ok. + 1.180 m / - 2.140 m)Ostatni etap rozpoczyna się widokiem na monumentalną południową ścianę Dachstein i prowadzi dalej szlakami turystycznymi przez górskie pastwiska do Hofpürglhütte, będącego idealnym miejscem na chwilę odpoczynku. Tego dnia trasa będzie przebiegać obok góry Große Bischofsmütze i innych znaczących szczytów górskich grzbietu Gosaukamm do Gablonzer Hütte. Stamtąd łatwiejsza część etapu będzie prowadziła przez Zwieselalm aż do mety w Gosau. Etap ten można również skrócić nawet o 10 km korzystając z kolejki linowej. Nocleg w Gosau.
  6. dzień: przejazd autobusem na dworzec kolejowy w Salzburgu (w cenie) lub indywidualny przejazd z Gosau

  Cena nezahrnuje: - opłaty klimatyczne i ogólnie wszystkie dopłaty, parking w Salzburgu lub Gosau, obiady, bilety wstępu, wszystko, co nie jest wyraźnie wymienione w sekcji „cena obejmuje”

 • wyżywienie

  śniadanie - w formie bufetu z napojami

  kolacja - w formie bufetu lub menu serwowanego 2x/pobyt dodatkowo 1x 0,25 l wina lub 1x 0,33 l piwa lub 1x wybrany napój bezalkoholowy; inne napoje za opłatą

 • opis pokoju

  Standard 1/2 - pokój z łóżkiem małżeńskim lub 2 łóżkami pojedynczymi, łazienka

 • wyposażenie pokoi

  zazwyczaj TV

Opis obiektu

Terminy i ceny

Terminy i ceny

Galeria zdjęć

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?