Opis ośrodka

Co oferuje okolica

turystyka piesza, rowerowa i alpejska, jazda na nartach na lodowcu, wspinaczka górska; sporty wodne; letni tor bobslejowy, termy Tauernspa, zabytki, golf

Kaprun – Zell am See to jeden z najpopularniejszych regionów Austrii wśród Czechów. Miasta Kaprun i Zell am See leżą w regionie Pinzgau, w pięknej przyrodzie, pomiędzy jeziorem Zell u podnóża góry Schmittenhöhe a lodowcem Kitzsteinhorn.

Nad centrum Zell am See kolejki linowe wspinają się na wysokość 2000 metrów na górę Schmittenhöhe.

Góra Maiskogel, wznosząca się bezpośrednio nad centrum Kaprun, zaprasza czynnym przez cały rok torem bobslejowym Alpine Coaster.

Największą atrakcją okolicy jest jednak niewątpliwie jeden z najpopularniejszych austriackich lodowców Kitzsteinhorn, położony na wysokości 3029 m n.p.m. przy górnej stacji kolejki linowej, gwarantujący wysokiej jakości naturalny śnieg nie tylko w klasycznym sezonie zimowym, ale aż do maja. Zbudowane kilka lat temu nowoczesne kolejki linowe Gletscherjet l i ll zapewniają szybki i wygodny transport z doliny na lodowiec. Na tym historycznie pierwszym ośrodku lodowcowym w Austrii znajdziecie ofertę 41 km tras, w większości o poziomie średnim i łatwiejszym. Dla freeriderów dostępne są szerokie możliwości jazdy na nartach na otwartym terenie, szczególnie w dolnej części lodowca, czyli w rejonie Langwied.

Ciekawa jest także „wiosenna” oferta dla snowboardzistów i narciarzy biegowych, na Kitzsteinhorn znajduje się snowpark, a także świetnie utrzymane (aczkolwiek wymagające, alpejskie) trasy narciarstwa biegowego oraz trasy do jazdy na łyżwach.

Dwa 18-dołkowe pola golfowe położone pomiędzy Kaprun a Zell am See stały się już miejscem Mistrzostw Świata w niezwykłym pojedynku – ski&golf. Do innych ważnych wydarzeń sportowych można zaliczyć słynny „Half Ironman”, czyli triathlon 70.3 odbywający się corocznie w Zell am See.

W Zell am See, stolicy i najstarszym mieście regionu Pinzgau, na każdym kroku spotykamy, romantyzm, urok i atmosferę uzdrowiska. W historycznym centrum warto odwiedzić najstarszy zabytek całej okolicy, piękny romański kościół św. Hipolita z 36-metrową dzwonnicą, która dominuje całemu miastu. Turystom pieszym spodoba się promenada wokół Jeziora Zell, ale i piekny będzie spacer promenadą Esplanade wzdłuż jeziora z ławkami stale zajętymi przez zakochane pary...

Szeroka oferta apartamentów i pokoje wysokiej jakości, oferujące romantyczność, spokój, a przede wszystkim korzystne ceny, przyczyniają się do niezwykłej popularności ośrodka.

Oferta rozrywki i relaksu jest niespotykana, na czele z nowym centrum wellness Tauern Spa w Kaprun, Freizeitzentrum w Zell am See (baseny, sauny, łaźnie parowe, masaże), z tenisem i squashem, kręgielniami, lotami widokowymi, paralotniarstwo w tandemie lub oferta sportów wodnych i pływanie nad Jeziorem Zell. Przez cały region przebiega słynna, wygodna i dobrze oznakowana ścieżka rowerowa Tauernradweg.

Przydatne linki

www.zellamsee-kaprun.com

www.tauernradweg.at

Zalecane trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am See, Kaprun nebo Bruck an der Großglocknerstraße

Brno, Mikulov, Wien, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am See, Kaprun nebo Bruck an der Großglocknerstraße

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?