Opis ośrodka

Zillertal - najbardziej aktywna dolina w Alp

Zillertal to długa tyrolska dolina szczycąca się tytułem „najbardziej aktywnej doliny Alp”, więc logiczne jest, że można się tu spodziewać naprawdę zróżnicowanego zakresu aktywności, obszar ten jest dosłownie zagłębiem róznorodnych sportów letnich. Jest idealnym punktem wypadowym do uprawiania różnych tradycyjnych sportów, a także nowoczesnych adrenalinowych lub po prostu relaksujących spacerów po okolicy. Nic więc dziwnego, że znajdziemy tu m.in. szeroką sieć tras rowerowych, wypożyczalnie rowerów, szkołę raftingu, loty na paralotni w tandemie czy letnią jazdę na nartach na lodowcu Hintertux, który zamyka tą dolinę. Latem jest dostępnych łącznie 11 kolejek linowych (część z nich jest także połączona z kolejką w dolinie z Jenbach do Mayrhofen), co znacznie ułatwia zarówno wędrówki górskie, jak i wycieczki na rowerach górskich po całym rozległym terenie ze znacznym wzniesieniem.

CO OFERUJE OKOLICA:

turystyka piesza, rowerowa i alpejska, jazda na nartach na lodowcu Hintertux, wspinaczka górska; Wodospad Krimmel, zjeżdżalnie Arena Coaster w Zell am Ziller, wodny świat Freizeitzentrum Zillertal w Fügen

Bardzo duży obszar od Inn i autostrady do lodowca Hintertux jest wiele do odkrycia

Dolina Zillertal zaczyna się przy autostradzie biegnącej wzdłuż Inn, około 40 km na wschód od Innsbrucku i rozciąga się w kierunku północno-południowym wzdłuż rzeki Ziller. Rozgałęzia się wyżej w górę rzeki, gdzie najpierw w miejscowości Zell am Ziller (z populárními zjeżdżalniami Arena Coaster) odchodzi boczna dolina Gerlostal, gdzie można przejechać przez przełecz Gerlospass (1531 m n.p.m.) na teren Salzburga do regionu Pinzgau, gdzie są wspaniałe, znane na całym świecie wodospady Krimmel na rzece Krimmler Ache, która opada po skałach na trzech „poziomach” i tworzy największe wodospady nie tylko w Austrii, ale także w Europie o wysokości 380 m. Jeszcze wyżej w górę rzeki Ziller można dotrzeć do Mayrhofen, największego miasta w całej dolinie, gdzie wysoko położona dolina Tux kończy się słynnym ośrodkiem narciarskim z największym austriackim lodowcem Hintertux, oferującym przez cały rok 86 km tras narciarskich na wysokościach do 3250 metrów. Jednak nawet w sąsiednim Pinzgau można przez część sezonu letniego spróbować tego samego na równie znanym lodowcu Kitzsteinhorn nad Kaprun.

Relaks w najlepszych parkach wodnych

Przyjemny i mniej wymagający sposób na relaks można znaleźć w najlepszych parkach wodnych Zillertal w Mayrhofen i Fügen. Całkowicie wyjątkowo infrastruktura, wieloletnie doświadczenie w turystyce i niepowtarzalna atmosfera z folklorem i strojami, z typowymi piwiarniami i lokalnymi specjałami kulinarnymi, takimi jak Zillertaler Krapfen, tworzą prawdziwą teraźniejszość Doliny Zillertal.

PRZYDATNE LINKI:

www.zillertal.at

www.hochzillertal.com

www.zillertalarena.com

www.fuegen.at

www.erlebnistherme-zillertal.at


Zalecane trasy:

Brno, Znojmo, Hollabrunn, St. Pölten, Linz, Salzburg, Kufstein, dálniční sjezd Zillertal, Fügen, Ried im Zillertal

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Kufstein, dálniční sjezd Zillertal, Fügen, Ried im Zillertal

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Kufstein, dálniční sjezd Zillertal, Fügen, Ried im Zillertal

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?