Opis ośrodka

Zalety :

  • jedno z najbardziej urokliwych miasteczek na Costa del Maresme
  • bardzo długa i szeroka piaszczysta plaża z kilkoma zatoczkami
  • szeroki wachlarz sportów i rozrywek dostępnych nad tutejszym morzem
  • przyciągające starożytne centrum Calelli z jej krętym uliczkami
  • tętniący życiem kurort z wieloma restauracjami, klubami nocnymi i dyskotekami
  • polecana wizyta na lokalnym rynku słynącym z goździków
  • położenie u podnóża gór chroniących wybrzeże przed złymi warunkami atmosferycznymi
  • największy festiwal tradycyjnego katalońskiego tańca sardana
  • niezwykle bogata oferta wycieczek w bliskie i dalekie okolice
  • bardzo dobre bezpośrednie połączenie z Barceloną koleją i autostradami

Calella – jedno z najbardziej urokliwych miasteczek wybrzeża Costa del Maresme

Calella (można się także spotkać z nazwą Calella de Mar lub Calella de la Costa) to katalońskie miasteczko z urokliwą zabytkową dzielnicą i nowoczesną hotelową zabudową położone na wybrzeżu Costa del Maresme u podnóża gór Montenegro. Leży o kilka kilometrów bliżej Barcelony niż do sąsiednie kurorty Pineda de Mar i Santa Susanna.

Długa i szeroka plaża piaszczysta główną atrakcją tętniącego życiem kurortu

Główną atrakcją Calelli jest jej bardzo długa i szeroka plaża, która w przeciwieństwie do sąsiednich kurortów ma na swoim końcu kilka bardziej kameralnych zatoczek między skałami. Ogólnie rzecz biorąc, jest to tętniący życiem kurort z wieloma restauracjami, klubami nocnymi i dyskotekami, a także cukierniami, kawiarniami i sklepami wszelkiego rodzaju, i jest obecnie uważany za turystyczną stolicę Costa Maresme, ale mimo to jest spokojniejszy niż Lloret de Mar na Costa Brava. Pierwotnie miasteczko rolnicze, przez wiele lat było również ważnym ośrodkiem produkcji tekstylnej. Słynie również z goździków, które są tu uprawiane. Polecamy wizytę na lokalnym targu oferującym te i inne tradycyjne produkty.

Dogodne połączenia z Barceloną i innymi atrakcjami Katalońska

Wzdłuż wybrzeża biegnie lokalna linia kolejowa zapewniająca dogodne połączenie z Barceloną, oddaloną o 50 km, oraz na północ w kierunku Costa Brava. Oprócz tętniącej życiem promenady przy plaży, warto przespacerować się spokojniejszą, centralną Passeig de Manuel Puigvert, ocienioną starymi drzewami. Miasto jest sceną wielu działań kulturalnych i społecznych, takich jak największy festiwal tradycyjnego katalońskiego tańca sardana. Calella oferuje więc wszystko, czego można wymagać od idealnego nadmorskiego ośrodka turystycznego. Lokalne biura turystyczne oferują szeroki wybór wycieczek do atrakcyjnych miejsc, takich jak Barcelona, Andora i klasztor benedyktynów Montserrat, a także do parków rozrywki (np. Marineland koło Malgrat de Mar) i wodnych (np. Water World koło Lloret) w okolicy. Atrakcyjne są również spacery do pobliskiego parku przyrody Montnegre Corredor. 

Szeroka oferta sportowa i rozrywkowa

Oferta sportów i rozrywek jest niezwykle urozmaicona i obejmuje m.in. siatkówkę plażową, kąciki plażowe dla dzieci, petanque, snorkeling i nurkowanie, narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, kitesurfing, parasailing, wypożyczalnie rowerów i rowerów wodnych, rowery wodne i skutery, minigolf, gokarty, tenis stołowy i korty tenisowe.

Morze i plaże

Ta część Costa Maresme charakteryzuje się stosunkowo szerokimi plażami z żółtym, gruboziarnistym piaskiem i schodkowym wejściem do morza. W przeciwieństwie do sąsiednich kurortów, koniec plaży w Calelli również posiada skaliste ostańce, pomiędzy którymi znajduje się kilka zatoczek. Jedna z nich jest popularna wśród miłośników naturyzmu. W rejonie Calelli plaża ma około 3 km długości, główne odcinki to Platja Gran, Garbi i Les Roques. Graniczy z nimi linia kolejowa prowadząca do Barcelony, pod linią przebiega szereg przejść podziemnych. Centralna część plaży jest codziennie przygotowywana i wyposażona w prysznice, a nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwa straż przybrzeżna i służba zdrowia. Serwis plażowy dostępny jest za opłatą w dużych hotelach. Są tu również bary, restauracje, różne obiekty sportowe i place zabaw dla dzieci.

Miejscowe plaże są czyste, może pochwalić się europejską Błękitną Flagą za czystość. Przy brzegu woda może być już zmącona przez osady piasku przy lekkich wiatrach powodujących fale. Wejście do morza jest na ogół schodkowe, więc słabsi pływacy muszą tu uważać. W morzu nie ma niebezpiecznych zwierząt.


Zalecane trasy:

Brno, Praga, Pilzno, Rozvadov, Nurnberg, Karlshure, Freiburg, Mulhouse, Besancon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, autostrada A7, kierunek Barcelona, zjazd z autostrady Calella, Calella

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?