Opis ośrodka

Zalety:

  • wyraźnie największa miejscowość wypoczynkowa na wybrzeżu Costa Brava
  • zwłaszcza ze względu na przeważnie skaliste podłoże bardzo czyste morze
  • nierówna linia brzegowa, ale przeważa łagodne zejście do wody
  • kilka pięknych piaszczystych plaż wyróżnionych błękitną flagą
  • tysiące lat historii sprawiają, że Lloret jest jednym z najstarszych katalońskich miast
  • cenne kościoły, rzymskie grobowce, średniowieczne zamki i wspaniałe wille
  • festyny, koncerty, fajerwerki i mnóstwo rozrywki dla każdego
  • całkowicie kompletna infrastruktura dla wszystkich kategorii turystów
  • popularny kurort dla młodzieży z doskonałym zapleczem sportowym
  • bardzo korzystne położenie dla zwiedzania zabytków Katalonii

Lloret de Mar – najbardziej tętniący życiem kurort Costa Brava

Lloret de Mar – położone niecałe 75 km na północny wschód od Barcelony i 40 km na południe od Girony, można scharakteryzować jako największy ośrodek wypoczynkowy na Costa Brava, którego być może zbyt szybki rozwój w ostatnich dekadach sprawił, że daleko mu do pierwotnego wyglądu sennego miasteczka rybackiego. Lloret, ze swoją ponad tysiącletnią historią, jest jednym z najstarszych miast katalońskich.   

Barwna przeszłość i żywa teraźniejszość

Nazwa Lloret pochodzi od łacińskiego Lauredal, co oznacza gaj laurowy. W mieście i jego okolicach można podziwiać szereg cenionych kościołów, rzymskich grobowców, średniowiecznych zamków oraz wystawnych willi wybudowanych przez bogatych konkwistadorów po powrocie z Ameryki. Centrum miasta stanowi główna ulica, przy której znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych w postaci mnóstwa sklepów, barów, restauracji i kasyn, które ożywają zwłaszcza nocą. Mimo, że ma mniej niż 40 000 mieszkańców, przyjmuje ponad milion gości rocznie (4/5 z nich to obcokrajowcy), co stanowi 12% turystów odwiedzających Katalonię i ponad 40% tych, którzy udają się na Costa Brava. Lloret de Mar jest piątą najczęściej odwiedzaną lokalizacją w Hiszpanii i numerem jeden w Katalonii pod względem miejsc hotelowych, z 30 000 miejsc hotelowych w 120 hotelach. W związku z tym Lloret de Mar jest szczególnie popularny wśród miłośników intensywnego życia i rozrywki. Jest to popularny kurort dla młodych ludzi, podczas gdy oferuje również bogactwo możliwości sportowych.

Festyny, koncerty, fajerwerki czyli dużo rozrywek dla każdego

W każdą środę organizowane są nocne festiwale piosenek i koncerty, w każdą sobotę na Plaza de la Vila odbywa się typowy kataloński festiwal tańca – sardana a otwarcie sezonu letniego jest w święto Św. Jana w czerwcu z ogromnymi fajerwerkami i paradami.Najważniejsza Fiesta Mayor odbywa się w lipcu i jest poświęcona patronce miasta, św. Krystynie, oraz wszystkim kobietom-żeglarzom, z procesjami, tradycyjnymi regatami i festynami ulicznymi, których kulminacją jest ogromny pokaz sztucznych ogni 26 lipca. Dla miłośników wody jest gigantyczny park Water World.

Całkowicie kompletna infrastruktura dla wszystkich kategorii turystów

Dzięki absolutnej kompletnej infrastrukturze Lloret należy nie tylko do czołówki w Hiszpanii, ale i w Europie. Główna plaża, Platja de Lloret, jest wyłożona palmową promenadą o długości prawie 700 m, która obejmuje ciekawy deptak z wieloma cennymi historycznie budynkami i rodzinnymi hotelami. Dumą Lloret i popularnym miejscem wypoczynku wszystkich turystów są ogrody św. Klotyldy, wzorowane na włoskich parkach renesansowych, położone na klifie nad morzem w pobliżu plaży Fenals. W samym centrum miasta można też zobaczyć arenę, na której odbywały się walki byków, tak typowe dla Hiszpanii, zanim zostały zakazane. Miasto oferuje również odwiedzającym bardzo przyjemną trasę spacerową, ożywioną przez liczne fontanny i pomniki.

Korzystne położenie dla zwiedzania największych zabytków Katalonii

Ci, którzy zmęczą się gwarnym miastem, znajdą spokój w jednej z wielu romantycznych kaplic-pustelni, które powstały w XI-XII wieku w okolicach Lloret. Dziś Lloret de Mar to miasto, które idealnie łączy historię z nowoczesną teraźniejszością, lokalne tradycje z kosmopolityczną turystyką, dumne ze swoich korzeni i przyjazne dla gości. Jego korzystne położenie blisko autostrady, z dostepem do kolei i transportu lotniczego, czyni go również dobrym punktem wyjścia do zwiedzania największych zabytków Katalonii. Nie zapominając o ciekawych wycieczkach statkiem wzdłuż dzikiego wybrzeża zarówno na południe do Blanes, jak i na północ do granicy z Francją. Jeśli więc chcesz spędzić wakacje w Katalonii w naprawdę aktywny sposób, Lloret de Mar to właściwy wybór.

Morze i plaże

Morze w tym rejonie jest bardzo czyste i stosunkowo spokojne przez większość roku ze względu na przeważnie skaliste podłoże. Linia brzegowa o długości 9 km jest dość nierówna, składa się z 5 głównych średniej wielkości plaż oddzielonych skalistymi cyplami. Wszystkie plaże są piaszczyste, piasek jest w większym stopniu gruboziarnisty, jedynie przy wejściu do wody jest drobny. Szerokość plaż sięga od 40 do 70 m, a ich długość od 250 do 700 m. Większość z nich wyposażona jest w prysznice i toalety, nad bezpieczeństwem kąpieli czuwają członkowie straży przybrzeżnej i personel medyczny, w pobliżu plaż znajdują się bary i restauracje. Główna plaża, Platja de Lloret, oraz druga co do wielkości, Fenals, należą niewątpliwie do najpopularniejszych. Mniejsze plaże znajdują się głównie przy skałach. W wielu miejscach za opłatą można wynająć serwis plażowy. Niektóre z większych plaż mają wyznaczone miejsca do gry w siatkówkę i innych sportów plażowych. Plaże są dobrze utrzymane, sprzątane codziennie, a 4 główne plaże zostały wyróżnione Błękitną Flagą za czystość i jakość utrzymania.


Zalecane trasy:

Brno, Praha, Pilzno, Rozvadov, Nurnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besancon, Lyon, Orange, Montpellier, La Jonquera, autostrada A7 kierunek Barcelona, zjazd z autostrady nr.9 Lloret, Lloret de Mar

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?