Opis ośrodka

ZALETY:

  • Malgrat de Mar to tętniące życiem centrum nadmorskiego Costa del Maresme
  • przyciągające historyczne centrum z krętymi uliczkami i wieloma zabytkami
  • centrum dziennej i nocnej rozrywki na tętniącej życiem nadmorskiej promenadzie
  • różnorodny wybór sklepów, kawiarni, klubów nocnych i restauracji
  • położenie u podnóża gór chroniących wybrzeże przed nie przyjemnymi warunkami pogodowymi
  • bardzo dobrze utrzymana piaszczysta plaża z wieloma możliwościami uprawiania sportu
  • hotele znajdujące się w bezpośredniej bliskości plaży
  • niezwykle szeroka skala wycieczek do bliskich i dalszych okolic
  • bardzo dobre bezpośrednie połączenie z Barceloną koleją i autostradą

Malgrat de Mar – centrum tętniące życiem wybrzeże Costa del Maresme

Malgrat de Mar - Malgrat de Mar to starożytne katalońskie miasteczko położone na Costa del Maresme pomiędzy Pineda de Mar a Blanes. Jest bezpośrednio połączone z Barceloną koleją i drogą. Liczy ponad 18 tysięcy mieszkańców. Miasto jest popularnym ośrodkiem turystycznym. Malgrat de Mar powstało na przełomie XIII i XIV wieku, wówczas pod nazwą Vilanova de Palafolls. Pierwsi mieszkańcy Malgrat wybudowali swoje domy na wzgórzu (zwanym "El Castell") położonym w środku dzisiejszego miasteczka, z parkiem, z którego roztacza się panoramiczny widok na Malgrat i okolicę.

Starożytne centrum z krętymi uliczkami i wieloma zabytkami

Tradycyjnie Malgrat był głównie ośrodkiem rolniczym z dobrze rozwiniętym przemysłem rybnym, ale od XIX wieku stał się także ważnym ośrodkiem przemysłowym. Aktywność turystyczna została po raz pierwszy odnotowana w Malgrat de Mar około 1960 roku. Od tego czasu miasto stało się ważnym ośrodkiem turystycznym.

W historycznym centrum dominuje XVI wieczny kościół św. Nicolau. Ze względu na wielkość znany jest on także jako Katedra Nadmorska. Interesujące jest także zwiedzanie targu rybnego Peixateries velles, nowoczesnego ratusza z 1913 roku czy starego szpitala z 1441 roku.

W parku Can Campassol znajdziemy dom w stylu kolonialnym, miejsce urodzenia pisarki, poetki i tłumaczki Zenobii Camprubi, żony Juana Ramona Jimeneza, laureata literackiej Nagrody Nobla z 1956 roku. Jej pomnik znajduje się w stawie na terenie parku.

Atrakcje na wybrzeżu

Na wybrzeżu Malgrat może Państwa zainteresować La Pilona - sztuczna platforma morska zbudowana w 1910 roku do załadunku łodzi minerałami wydobywanymi z kopalni Can Palomeres w górach na północ od Malgrat, skąd skały były transportowane na platformę kolejką linową.

Miłośnicy przyrody nie będą chcieli ominąć ujścia rzeki Tordera. Rzeka ta często jest pozbawiona wody, ale u jej ujścia znajduje się jezioro, w którym żyje wiele gatunków ptaków. Pobliska plaża jest największą w Malgrat, ciągnie się od jej centrum do ujścia Tordery; jest tu również część dla nudystów.

Topniejąca nadmorska promenada

Głównym obszarem turystycznym jest jednak strefa hotelowa wzdłuż nadmorskiej promenady Passeig Marítim, która ciągnie się nieprzerwanie od centrum Malgrat do sąsiedniej Santa Susanna. Jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów na katalońskim wybrzeżu. Malgrat de Mar leży u podnóża gór, które chronią Costa del Maresme przed warunkami atmosferycznymi. Tutejsza plaża jest bardzo zadbana, piaszczysta, a goście w każdym wieku znajdą tu szeroki wybór zajęć sportowych i innych atrakcji. Hotele znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż. Centralna promenada oferuje niezwykle zróżnicowany wybór sklepów, kawiarni, klubów nocnych i restauracji.

Niezwykle zróżnicowana oferta wycieczek w okolicy

Całe wybrzeże jest dobrze skomunikowane szybką koleją i ma doskonałe i niedrogie połączenia z Barceloną, gdzie można łatwo wybrać się na bardzo ciekawą wycieczkę na własną rękę lub oczywiście w ramach zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem, których jest mnóstwo w ofercie. Okolice Malgrat oferują również wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, takich jak park tematyczny Marineland z delfinarium lub Water World, świat wodnej zabawy w pobliskim Lloret de Mar.

Morze i plaże

Część wybrzeża zwana Costa del Maresme charakteryzuje się szerokimi plażami o drobniejszym piasku i nieco łagodniejszym zejściem do morza niż Costa Brava. W rejonie Malgrat - Santa Suzana - Pineda ciągła plaża osiąga łączną długość około 8 km (5 km Malgrat - S. Suzana, 3 km Pineda). Jest ozdobiona  palmami, centralne plaże są codziennie sprzątane, wyposażone w prysznice, a nad bezpieczeństwem czuwa straż przybrzeżna i służba zdrowia. Serwis plażowy za opłatą dostępny jest przy dużych hotelach. Cena za wypożyczenie leżaka i parasola wynosi ok. 6-8 EUR / dzień. Są tu również bary, restauracje, obiekty sportowe i place zabaw dla dzieci. Morze jest czyste, ale może być zamulone przez drobny piasek przy brzegu. Morze jest w większości spokojne, wejście jest stosunkowo stopniowe i bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych i osób niepływających.


Zalecane trasy:

Brno, Praga, Pilzno, Rozvadov, Nurnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besancon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, autostrada A7 kierunek Barcelona, autostrada A-2, zjazd z autostrady 130, Malgrat de Mar

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?