W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis ośrodka

ZALETY:

  • Santa Suzana to najnowocześniejszy kurort Costa Maresme
  • długa, piaszczysta plaża przyjazna dla rodzin z małymi dziećmi
  • przyciągające starożytne centrum sąsiedniego Malgrat z krętymi uliczkami
  • centrum dziennej i nocnej rozrywki na tętniącej życiem nadmorskiej promenadzie
  • szeroki wybór sklepów, kawiarni, nocnych klubów i restauracji
  • położenie u podnóża gór chroniących wybrzeże przed warunkami atmosferycznymi
  • wysokiej jakości hotele wzdłuż plaży w bogato zaprojektowanym kurorcie
  • niezwykle bogata oferta wycieczek w bliższe i dalsze okolice
  • bardzo dobre bezpośrednie połączenie z Barceloną koleją i autostradą

Santa Suzana – najnowocześniejszy kurort na Costa Maresme

Santa Suzana to stosunkowo niedawno powstały kurort na Costa Maresme, który jest południowym przedłużeniem Costa Brava, u podnóża Gór Czarnogórskich, około 55 km na północ od Barcelony. Obecnie znany jest jako jeden z najnowocześniejszych kurortów na katalońskim wybrzeżu. Jest bezpośrednio połączona nadmorską promenadą z dużo starszą, lepiej znaną i bardziej tradycyjną nadmorską miejscowością Malgrat de Mar, ale w przeciwieństwie do magicznego Malgrat, nie posiada zabytkowego centrum z krętymi uliczkami i w dużej mierze składa się z nowoczesnych kompleksów hotelowych świadczących pierwszorzędne usługi na wysokim poziomie dzisiejszych międzynarodowych standardów turystycznych.

Komfortowa plaża piaszczysta dostępna także dla rodzin z małymi dziećmi

Pierwotna wioska, która dała Santa Suzana nazwę, znajduje się w pewnej odległości od brzegu morza. Leży u podnóża gór, które chronią większość tego obszaru. W przeciwieństwie do innych ośrodków turystycznych na Costa Maresme, jest to nowo wybudowany kurort, a plaża została ulepszona i poszerzona, aby pomieścić budowę hoteli. Zadbana, piaszczysta plaża jest obecnie odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi i jest tu szeroka oferta sportów wodnych i atrakcji dla wszystkich grup wiekowych.

Wysokiej jakości hotele w obficie zaprojektowanym kurorcie

Hotele, które zostały tutaj wybudowane, zwłaszcza w ciągu ostatnich 20 lat, są na ogół bardzo wysokiej jakości i znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż. Kurort został zaprojektowany z rozmachem, a na uwagę zasługuje bogata zieleń w postaci parków i nadmorskiej promenady wyłożonej kilkoma rzędami palm. Na centralnej promenadzie znajduje się niespotykana różnorodność sklepów, kawiarni i restauracji.

Dwa tętniące życiem zabytkowe miasta w bliskiej odległości - Malgrat i Pineda - oraz szeroki wybór innych wycieczek

Oprócz Malgrat, z Santa Suzana można dojechać do sąsiedniego kurortu Pineda de Mar, tętniącego życiem katalońskiego miasteczka, które jest nieprzerwanie zamieszkiwane od 2000 lat. Całe wybrzeże jest dobrze skomunikowane szybką koleją i ma doskonałe i niedrogie połączenia z Barceloną, gdzie można łatwo odbyć bardzo ciekawą wycieczkę na własną rękę lub oczywiście w ramach zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem, których jest wiele w ofercie. Okolica oferuje również mnóstwo atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Młodsi z pewnością nie przegapią wizyty w nowoczesnej dyskotece lub klubie nocnym, natomiast miłośnicy spacerów znajdą spokój w krętych uliczkach Malgrat lub Pineda z domami pochodzącymi z XI wieku. Na najmłodszych czekają takie atrakcje jak parki rozrywki Marineland z delfinarium w pobliżu Malgrat de Mar, czy Water World, świat wodnej zabawy w pobliżu Lloret de Mar.

Morze i plaże

Część wybrzeża zwana Costa Maresme charakteryzuje się szerokimi plażami o drobniejszym piasku i nieco bardziej stopniowym wejściem do morza niż Costa Brava. W rejonie Malgrat – Santa Suzana – Pineda ciągła plaża osiąga łączną długość około 8 km (5 km odcinek Malgrat – S.Susanna, 3 km Pineda). Jest ona porośnięta palmami, centralne plaże są codziennie pielęgnowane, wyposażone w prysznice, a nad ich bezpieczeństwem czuwają członkowie straży przybrzeżnej i służby zdrowia. Serwis plażowy dostępny jest za opłatą w lokalizacjach dużych hoteli, cena za wypożyczenie leżaka i parasola wynosi około 6-8 EUR/dzień.

Są tu również bary, restauracje, obiekty sportowe i place zabaw dla dzieci. Miejscowe morze jest czyste, ale może być zamulone przez drobny piasek przy brzegu. Morze jest w większości spokojne, wejście jest stosunkowo łagodne zejście i bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych i osób niepływających, ale są miejsca z bardziej stopniowym zejściem. W morzu nie ma niebezpiecznych zwierząt.


Zalecane trasy:

Brno, Praga, Pilzno, Rozvadov, Nurnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besancon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, autostrada AP-7 kierunek Barcelona, Girona, autostrada A-2, zjazd z autostrady 130, Malgrat de Mar, Santa Suzana

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?