Opis ośrodka

ZALETY:

  • Tossa de Mar najbardziej malownicze miejsce na wybrzeżu Costa Brava
  • piękna czysta piaszczysta plaża, przejrzyste morze nadające się do nurkowania
  • idealny rodzinny kurort na spokojny i relaksujący urlop
  • dwa tysiące lat barwnej historii odzwierciedlonej w postaci małego miasteczka
  • wąskie, kręte uliczki z kamiennymi domami zachęcające do spacerów
  • kilka punktów z widokiem na zapierającą dech w piersiach scenerię powierzchni morza
  • wizyta w latarni morskiej z wystawą o historii tego wyjątkowego miasteczka
  • piękny kościół San Vincente z magiczną figurą Cristo del Silencio
  • miejskie muzeum z antycznymi wykopaliskami i obrazami Marca Chagalla
  • romantyczne, panoramiczne rejsy statkiem wzdłuż wybrzeża

Tossa de Mar – najbardziej malownicze miejsce na wybrzeżu Costa Brava

Tossa de Mar to malownicze romantyczne katalońskie miasteczko położone w prowincji Girona na wybrzeżu Costa Brava nie całych 90 km na północny wschód od Barcelony i 100 km na południe od granicy z Francją. Liczy 6.000 obywateli. Tossa słusznie nazywana jest perłą wybrzeża, gdyż położona jest nad naprawdę urokliwą zatoką z piaszczystą plażą wyłożoną skałami.

Barwna historia odzwierciedlona w kształcie miasta

Tossa została założona prawdopodobnie przez Iberów, w I wieku n.e. była rządzona przez rzymskich kolonizatorów pod nazwą Turissa. W XII wieku, za czasów opactwa Ripoll, miasto zostało otoczone murami, a w najwyższym punkcie wybudowano zamek, który z czasem został zamieniony w wiatrak, a w końcu w latarnię morską, która funkcjonuje do dziś. Od XVI wieku Tossa rozrastała się poza mury, ale aż do lat 50-tych XX wieku, kiedy to zaczęła się rozwijać turystyka, Tossa pozostawała stosunkowo mało znaczącą wioską rybacką, w okolicy której rosły winorośle i dęby korkowe

Spacery pełne romantyki

Wąskie i kręte uliczki z kamiennymi domami sprzyjają nostalgicznym spacerom po starożytnym centrum i wchodzeniem po murach na szczyt klifów z możliwością odwiedzenia kilku punktów widokowych gwarantujących widok na zapierającą dech w piersiach scenerię morza odbijającego promienie słońca. Przy tej okazji można również odwiedzić latarnię morską, w której znajduje się stała wystawa opowiadająca o historii tego wyjątkowego miasteczka.

Wyprawy po skarby kultury

Miłośnicy sztuki i historii nie będą zawiedzeni ofertą gdyż znajduje się tu wiele zabytkowych budowli i kościołów, w tym najpiękniejsze i największe sanktuarium - San Vicente, które zdobi magiczny posąg Cristo del Silencio z białego marmuru oraz posąg Virgen de Fatima, zwanej też Czarną Madonną. Ofertę dopełni lokalna galeria sztuki i muzeum miejskie, z antycznymi wykopaliskami i obrazami Marca Chagalla.

Spokojny i relaksujący urlop na pięknych piaszczystych plażach

Dla miłośników plaż i kąpieli Tossa jest idealnym rodzinnym kurortem z piękną piaszczystą plażą z dostępem do morza.

Tossa de Mar jest więc niewątpliwie właściwym wyborem kurortu na spokojne i relaksujący urlop, ale niezbyt sprzyja miłośnikom tętniącego życiem nocnego życia. W całym sezonie można jednak skorzystać z wielu wycieczek, np. do Barcelony lub jednego z popularnych panoramicznych rejsów statkiem wzdłuż wybrzeża.

Morze i plaże

Morze w Tossa de Mar jest wyjątkowo czyste, co tylko potwierdza tradycyjne przyznanie europejskiej błękitnej flagi za czystość plaży. Przez większą część roku morze jest spokojne. Dominującą plażą w mieście jest główna i największa Platja Gran, z pełnym turystycznym serwisem plażowym, grubszym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Na obrzeżach miasta znajdują się mniejsze plaże, w tym Es Codolar, piękna plaża położona wśród skał.

Duża liczba mniejszych zatok i wysp stwarza doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu. 

Centralna plaża Platja Gran wyposażona jest w bary i restauracje, prysznice i kąciki dla dzieci, na mniejszych plażach w okolicy na ogół brakuje tych usług.


Zalecane trasy:

Brno, Praga, Pilzno, Rozvadov, Nurnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besancon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, autostrada A7 kierunek Barcelona, zjazd z autostrady nr 9 Lloret, Tossa de Mar

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?