W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Tignes - Val d´Isère – najlepsze narciarstwo na świece


Obszar Espace Killy, położony w dolinie Tarentaise w Alpach Sawojskich, obejmuje ośrodki Tignes i Val d'Isere i jest często określana jako najpiękniejsze narciarstwo na świecie. Na atrakcyjność tego wyjątkowego miejsca uczestniczy okolica pięknego krajobrazu i majestatyczne panorama masywu Mont Blanc w tyle.


Val d´Isère – miejsce światowych pucharów


W Val d´Isère na trasach narciarskich które prowadzą ze stromego szczytu Rocher de Bellevarde, odbyły się tutaj zjazdowe dyscypliny podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville w 1992 roku i też Puchar Świata FIS w narciarstwie zjazdowym w 2009 roku. Ale też zorganizowano ponad 150 Pucharów Świata, również wyścigi w akrobacji narciarskiej i snowboardzie. Z okazji Mistrzostw Świata w 2009 roku, doszło do modyfikacji tras narciarskich (podczas gdy na górze Solaise ponad Val d’Isère został wybudowany nowy szlak "Rhône-Alpes" do dyscypliny dla kobiet) i bardzo dobrego naśnieżania sztucznego, i całkowicie do lepszej infastruktury, łącznie z wybudowaniem centrum sporotwego Oxygen w Val d’Isère.


Tignes - Mekka nowoczesnych sportów ekstremalnych


Tignes ponownie nazywa się Mekką nowoczesnych sportów ekstremalnych, gdy regularnie organizuje prestiżowe gry zimowe X-games Europe (następne od 19. do 21. 3. 2014).


Lodowiec Le Grande Motte ponad Tignes jest atrakcyjny przez cały rok do cwiczenia wyścigów.


W lecie 2013 roku w Tignes Le Lac otworzone konferencyjne i sportowe centrum Tignespace, podobno najinnowacyjna budowa tego rodzaju w Alpach.


Szeroki zakres ofert tego ośrodku: telemarkowe jazdy na nartach, psich zaprzęgów przez zamarznięte jezioro, szlaki do uprawiania turystyki pieszej i narciarstwa biegowego, nurkowanie pod lodem z doświadczonym instruktorem, paralotniarstwo, jazda na łyżwach na jeziorze, wędrówki w rakietach śnieżnych, heliskiing, turystyka górska i wspinanie na lodowiec.


Legenda Jean Claude Killy patronem ośrodku


Patronem obszaru jest ikona francuskiego narciarstwa i tubylec Jean Claude Killy, właściciel 3 złotych medali z Igrzysk Olimpijskich w Grenoble w 1968 roku (wygrał wszystko - zjazd, slalom i slalom olbrzymi). Do dyspozycji to w sumie ponad 300 km tras narciarskich, ponad 100 nowoczesnych urządzeń transportowych, śnieg o wysokiej jakości. dlatego się to nadaje dla wszystkich narciarzy - od początkujących do najbardziej wymagających.


Narciarskie wizyty "sąsiadów" w dolinie Tarentaise


W dolinę Tarentaise znajduje się największe skupisko ośrodków narciarskich światowej ekstraklasy. Najbardziej znanym z pobliskiego konsorcja to Paradiski (Les Arcs, La Plagne) i Les Trois Vallées (to znaczy 3 doliny, więc Val Thorens, Meribel, Courchevel i Les Menuires). Karnet narciarski Espace Killy od ważności 6-dniowego daje możliwość korzystać u każdego sąsiada w ramach poolu pod nazwą Espace Olympique Savoie (zawiera Paradiski, Les Trois Vallées, Pralognan la Vanoise i Les Saisies) jeden dzień jazdy na nartach. Raz nawet pojawił się megalomański projekt na połączenie wszystkich ośrodków, to by oznaczało największy obszar narciarski na świecie. Realizacji tej wizji zabroniło powstanie Parku Narodowego Vanoise w 1963 roku( pierwszy uznany Park narodowy we Francji).

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?