W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Alta Valtellina – światowe narciarstwo w północnej Lombardii

Okolica Alta Valtellina znajduje się w najbardziej na północ regionie Lombardii, gdzie na północ i północny zachód jest wyłożona granica ze Szwajcarią. Dla lepszej orientacji może służyć słynny ośrodek narciarski St. Moritz, który leży dosłownie za wzgórzem. Miejscowy krajobraz jest zdominowany przez długie doliny wciśnięte między górami łatwo przekraczających wysokość 3000 m, stare malownicze wioski i miasteczka i wreszcie, jeszcze dziewicza przyroda regionu w ramach Parku Narodowego Stelvio. Pod Alta Valtellina znajdują się ośrodki taki jak Livigno, Bormio, Santa Catarina i San Colmbano. Z ewentualnym wyjątkiem San Colombano, to naprawdę słynne nazwy ośrodków.

Livigno – wygodne bezcłowe zakupy w królewstwie śniegu

Livigno każdemu narciarzowi oferuje ponad 65 kilometrów szerokich stoków, wysoki standart wyciągów nowoczesnych, dla Włochów szeroki zakres wolnych terenów i naprawdę świetne warunki dla snowboardzistów, i również specificzny wysokogórski mikroklimat (położenie od 1.800 do 2.800 metrów ponad morzem) ze słoneczną pogodą i zwykle z abnormalną ilością śniegu. I największą zaletą są bezcłowe zakupy w Livigno.

Bormio – narciarska ekstaza na długich stokach Pucharu Świata

Bormio, gospodarz ostatniego Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim we Włoszech i co roczny organizator jednego z najtrudniejszych zjazdów mężczyzn w ramach Pucharu Świata, wynika przede wszystkim położeniem w wysokości aż 3.012 metrów nad poziomem morza, przechyłką ponad 1.800 metrów, niemal 10 kilometrów długie i doskonale preparowane stoki i w ostatnich latach odremontowane urządzenia transportowe.

Santa Caterina – czeska enklawa w samym sercu Parku Narodowego Stelvio

Santa Caterina, czeskimi narciarzy przez kilku lat najczęściej odwiedzany ośrodek narciarski w całym obszaru i również organizator PŚ w narciarstwie alpejskim, oferując mniejszy, ale zupełnie wyjątkowy ośrodek narciarski. Trudne stoki północne, kilka lat temu ponownie otwarta „tylna“, zawsze słoneczna dolina, prawie nowe "jajko" i niedawno uruchomiony nowoczesny wyciąg czterokrzesełkowy – to jest realita Santa Cateriny.

San Colombano – zaskakująca jakość jeszcze prawie nieodkryta

Wreszcie San Colombano, ośrodek narciarski nad miastem w pobliżu Isolaccia dużo znanego Bormio, który tworzy bardzo silną konkurencję. Choć jeszcze nie jest tak znany, jak jego "koledzy", ale jest tym bardziej nieoczekiwany. A szczególnie fantastyczne i niemal puste stoki, wiele krzesełkowych wyciągów i nowa kabina to naprawdę powinno spróbować.

Różnorodność obszarów zbadasz z pełnym karnetem narciarskim

Ustami „narciarza“ jest to bardzo interesujący obszar narciarski, który odpowiada jakości ośrodków, takimi jak w Austrii, Francji i Szwajcarii, ale również słynny ośrodek narciarski we Włoszech -  Sella Ronda, Madonna di Campiglio, Cervinia i Sestrière. Alta Valtellina to nie tylko jazda na nartach. Charakter „Santy“ przysłowiowo kontrastuje z romansem średniowiecznego centrum Bormio i typowo turystycznym Livignem, źródła termalne w postaci naturalnych basenów i spa są doskonałym uzupełnieniem do relaksu po ciężkim dniu. Jednak i Alta Valtellina ma swoje problemy.

Nie jest to tylko gorszy dojazd do ośrodka, gdzie każdy gość „od północy“ musi przejść przez ponad 100 km od autostrady, a także korzystać z jednokierunkowego tunelu na granicy ze Szwajcarią, gdzie tworzą się dosyć długie korki drogowe, i dalej dosyć drogie skipasy dla całego obszaru.

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?