W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Dolomiti Superski – najszerzsy obszar narciarski w Europie


Dolomiti Superski to największy obszar narciarski nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie. Rozpoczyna się prawie obok autostrady brennerskiej i ulubionymi ośrodkami Valle Isarco i Val di Fiemme / Obereggen , a kończą się kilkadziesiąt kilometrów dalej na wschód w słynnej Cortinie d’Ampezzo, gdzie wrócą w 2026 roku po 70 latachpowrócą Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Od strony północnej ich terytorium graniczy z niemieckojęzycznymi kurortami Południowego Tyrolu Kronplatz i 3 Zinnen – Tre Cime Dolomiti, a od strony południowej z czysto włoskojęzycznymi obszarami Civetta, Alpe Lusia / San Pellegrino (dawniej Tre Valli) i San Martino di Castrozza / Passo Rolle. W samym centrum obszaru leży monumentalny masyw górski Sella, który otacza dwukierunkowa trasa narciarska Sella Ronda, łącząca 4 ośrodki o największej światowej renomie - Val Gardena, Alta Badia, Arabba i Val di Fassa.


Najbardziej piękne naturalne krajobrazy Dolomitów


W ramach Dolomiti Superski możemy znaleźć najpiękniejsze naturalne krajobrazy Dolomitów. Niesamowicie odwzorowane szczyty skalne, alpejskie jeziora, gęste lasy iglaste, rozległe pokryte śniegiem równiny, a także majestatyczna i piękna Marmolada, najwyższa góra Dolomitów dumnie wznosząca się na wysokość 3342 metrów.


1.249 km tras doskonałych tras narciarskich


Dla narciarzy to absolutny raj, który obejmuje najnowoczesne urządzenia transportowe, bardzo dobry system sztucznego naśnieżania, doskonałe znaczenia tras narciarskich i troskliwość personelu lokalnego o absolutne bezpieczeństwo i doskonale przygotowane trasy. Cały ten rejon obejmuje niesamowitą długość tras narciarskich – dokładnie 1.249 kilometrów.


Szeroki zakres karnetów narciarskich, każdy sobie wybierze


Każdy narciarz ma tutaj do wyboru kilka rodzajów karnetów i często staje przed trudnym pytaniem. W niektórych ośrodkach opcja karnetu z pełną ważnością terenową jest więcej niż oferowana, w innych wręcz przeciwnie, bardziej korzystną alternatywą jest skipass lokalny lub łączony, który umożliwia 1-3 dniowe wyjazdy poza obszar bazowy. Niezależnie jednak od tego, czy każdy zdecyduje się tak czy inaczej, na nartach w Dolomiti Superski na pewno się nie zawiedzie. I nie tylko to. Z pewnością każdy będzie mile zaskoczony niemal idealną infrastrukturą, bogatą ofertą rozrywek, a przede wszystkim ponadstandardowym wysokim poziomem miejscowej bazy noclegowej.

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?