W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Valtellina - o ile jest od nas odległa, o to bardziej korzystna pod względem kosztów część Lombardii

Obszar Valtellina, zawiera i Alta Valtellinę, wydedykowyny na tej sieci osobno, znajduje się w północnych Włoszech, gdzie od strony zachodniej i północnej jest w sąsiedstwie z szwajcarskim Engadinem i znanym ośrodkiem światowym St. Moritz, na wzchodzie sąsiaduje z dobrze znanym i popularnym obszarem Skirama Dolomiti i na południu sięga do brzegu jeziora Lago di Corno. W okolicy miasta Sondrio istnieje wiele ósrodków narciarskich, z których wybraliśmy w sezonie zimowym 2014/2015 trzy największe – Apric, Madesimo i Chiesa Valmalenco.

Aprico, Madesimo i Chiesa Valmalenco- małe, lecz sympatyczne ośrodki

Chodzi o miejsze ósrodki narciarskie w porównaniu z ofertą Dolomiti Superski, Skiramy Dolomiti, Alta Valtelliny i Valle d´Aosta, ale napewno mają wiele do zaofretowania niewielkiej cześci czeskich narciarzy, na to pokazuje po wprowadzeniu na rynek nadal rosnąca popularność. Po sprawdzeniu cenika usług tych ósrodków, wydałoby się, że powódem są przede wszystkim niskie ceny. Tak, jest to prawdą, ale powódy są i inne w poszczególnych ośrodkach.

Aprica - przyjazna infrastruktura bezpośrednio na stokach narciarskich

Aprica, przełęcz górska między Valtelliną i Val Camonicą, ofertuje na północnym stoku ośrodek narciarski, dużą pojemność zakwaretowania w odległości spaceru od stoków, ośrodek tego rozmiaru posiada pełną infrastruturę. Przeciwko takiej ofercie, szerokiej i wysokiej jakości są niektóre zapropowane ceny śmieszne.

Chiesa Valmalenco – największa kabina na świecie i nartotrasa Gustawa Thönigo

Chiesa Valmalenco dysponuje zakwaterowaniem bardzo limitowanym, codzienne użycie samochodu jest nezbędne, można tu także znaleść nowoczesne kolejki linowe, w tym największą piętrową kabinę na świecie zwaną Snow Eagle, ale przede wszystkim doskonałe nartotrasy ( jedna z nich jest zaprojektowana przez mistrza olimpijskiego z Sapporo 1972 Gustawa Thőni). W dni powszednie pojawia się na stoku bardzo mało narciarzy.

Madesimo - modna miejscowość włoskich gwiazd

Madesimo - to prawdziwa przyjęność. Duża wysokość, puszysty śnieg, duża ilość otwartej przestrzeni dla narciarzy, nowoczesna baza transportowa, luksusowe trudne nartotrasy, kosztowne zakwaterowanie na stoku, albo z krótkim dojazdę i bardzo przyzwoita infrastrutura – to jest aktualna Madesima, największy, najbardziej prestiżowy, obecnie najmodniejszy ośrodek narciarski.Tu przyjeżdża za zabawą na śniegu legenda motocyklowa Valentino Rossi, albo syn byłego premiera Silvia Belusconiego.

„Malownicza jazda“ po drogach górskich

Wszystkie powyżej wymienione óśrodki łączy tylko jeden negatywny aspekt – duża odległość od autosdrad. Ten kto się tego nie obawia i w zależności od wybranej drogi i ośrodka, 115 i 205 ostatnich (dzięki pięknym alpejskim krajobrazóm) km po mimo autostrady, będzie odpowiednio nagrodzony i na pewno będzie chcieć w przysłości powrócić.

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?