Opis obszaru

Val Brembana – dlaczego opłaca się przejść Alpy ze strony południowej

Z punktu widzenia większości czeskich narciarzy chodziło aż do 2005 roku, gdy pani premier Foppolo natychmiast zauważyła ogromny sukces, o zupełnie nieznany obszar narciarski, który znajduje się na południowych stokach masywu alpejskiego powyżej miasta Bergamo w Lombardii.

Bergamo – zachodnia wyspa Republiki Weneckiej nad doliną Padu

Przed wyjazdem z autostrady do gór, polecamy krótki postój w Bergamo. To było kiedyś najzachodniejsze miasto Republiki Weneckiej, które oferuje unikalną średniowieczną architekturę rozproszoną na pierwszych grzbietach Alp. Z murów obronnych i wieży można obejrzyć znaczną część doliny Padu z Werony do Mediolanu.

Z doliny rzeki Brembo za sławą do całego świata

W dolinie rzeki Brembo, która dała nazwę miejscowości, można spotkać podczas dojazdu do górskich kurortów nazwy, dzięki którym zna dolinę cały świat. Miniemy właśnie słynne uzdrowisko San Pellegrino Terme, gdzie znajduje się chyba najbardziej znana woda mineralna we Włoszech San Pellegrino, fabrykę komponentów systemów hamulcowych w Brembo, które korzystają prawie wszystkie samochody Formule 1, ale być może i Twój samochód.

W Piazza Brembana się drogi po pierwsze rozdzielają - w lewo prowadzi droga do ośrodków Piazzatorre i Piani di Bobbio. Kontynuujemy więc wprawo przez miasteczko Branzi, kiedy po kolejnych kilometrów ponownie drogi się dzielą – wlewo prowadzi droga do ośrodka narciarskiego San Simone i w prawo do góry do foppolo lub Carona.

Bardzo przyjazne ośrodki narciarskie za fantastyczne ceny

Jedną z kilku wad Val Brembana jest to, że ośrodki San Simone i Foppolo / Carona nie są wzajemnie połączone. Zaletem tej miejscowości jest aż niewiarygodna gościnność obywateli. Czekają dla Ciebie nowoczesne urządzenia transportowe, dobre sztuczne nasnieżanie i nowy snowpark. Tutajsze spędzenie czasu na nartach mile Cię zaskoczy i nasze ceny jeszcze więcej!

Ośrodki narciarskie

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?