W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Valle Aurina – południowy Tyrol doskonałość pod każdym vzględem

Bardzo interesujący obszar narciarski znajduje się w połnocnej części Włoch na pomysłowym połączeniu między południowotyrolskim Brunicem i austriackim Zillertalem.

Jest jednym z najpiękniejszych miejsc w południowym Tyrolu, jednak pozostało nieco ukryte przed oczami naszych gości. Swoją rolę tu napewno odgrywa i fakt, że tutaj w lokalnych ośrodkach Klausbreg i Speikboden nie jest ważny, w przeciwieństwie do pobliskiego i lepiej znanego, Kronpatzu, skipaszport Dolomiti Superski.

Speikboden a Klausberg – dostojny rywał lepiej znanego Kronplatzu

Miejscowe głowne ośrodki narciarskie, Speikboden i Klausberg (znaczniej miej są używane ich włoskie nazwiska Monte Spicco i Monte Chiusetta), za jakością większego i lepiej znanego sąsiada imieniem Kronpaltz (po włosku Pan de Corones), nie są opomijane, wręcz przeciwnie. Spotykamy się tutaj wyłącznie z nowoczesnymi dojazdowymi urządzeniami z doskonałą południowotyrolską korektą tras narciarskich, i dzęki sztucznemu naśnieżaniu można liczyć na doskonałe warunki narciarskie przynajmiej do połowy kwietnia. Całkowita kwota ponad 70 km tras narciarskich nie jest imponująca sumą, ale optymalna ilość nartotras czarnych, czerwonych i niebieskich,oraz z bardzo ciekawym pochyleniem mogą, smiało konkurować   z „prierwszą ligą włoską“.

Długa seria nartotras dla wymagających, lub śladami Christofa Innerhofera

Ten, kto przynajmiej jeden raz korzystał z długiego zjazdu po „czarnym“ szlaku narciarskim z Speikboden do doliny, może napewno zgodzić się z tym stwierdzeniem. Tutaj można znaleść i nawet bardziej interesujące wyzwania dla wymagających narciarzy. Nie jest to napewno przypadek, że najlepszy narciarze Pucharu Świata, w tym Christof Innerhofer, wychowały się tutaj. Ale nie zapraszajmy tylko ekspertów narciarskich, ale także bardzo dobrze skorzystają z szlaków narciarskich i snowboardziści, dzięki najlepszemu snowkarku w Speikboden, i też najmłodsza klientela w parku dla dieci, narciarze na biegówkach albo sankarze to na szlakach naświetlonych. W miejscowych schroniskach z ofertóm doskonałego wyżywienia, jesteśmy niewątpliwie w realnej południowej Tyrolii. W tym są i wysze wymagania cenowe niż zwyczajnie w rajonach włoskich. Oczywiście jest tu szeroka oferta bardzo dobrej jakości zakwaterowania w całej dolinie, przewagą jest dobra dostępność z brennerskiej autostrady.

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?