W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

Opis obszaru

Valle d´Aosta- pod najwyższymi szczytami Włoch

Rozległy obszar narciarski Valle d´Aosta jest położony na samym północnozachodnim skraju Włoch. Tak samo nazwana, szeroka i prawie 100 km długa dolina jest dosłownie otoczóna szczytami alpiejskimi, są to Mont Blanc, Monte Rosa i Matterhorn. Wysoko w górach spinają się dalsze doliny, ofertujące nartotrasy, które są między czeskimi narciarzami mało znane. 850 km nartotras w sumie obliczają 5 dużych ośrodków narciarskich światowej sławy ( Cervina, Monterosa Ski, Courmayeur, La Thuile i Pila) i 12 ośrodków miejszych.

Francuska pomysłowość w Włoszech

Bez względu, że znajdujemy się i nadal we Włoszech (oferta dla narciarzy ingeruje i do Szwajcarskiego Zermatt i Francuskiego La Rosiére), właściwie jest Valle d´Aosta nam bliższa dzięki dobrze znajomym górą francuskim. I to nie tylko tym, że dla bardzo dużo tubylców jest jązyk francuski językiem macierzyńskim, o czym świadczą i nazwiska miejscowych wiosek. Niekończące równiny z puszystym śniegiem wabią miłośników wolnych terenów i wysokość 3 000 m pnm. jest garancją ekscelentnej jakości sniegu do późnych miesięcy wiosennych.

Adrealinowe smakołyki są we Włoszech bezkonkuręcyjne

Bardzo rzadka możliwości uprawijać „heliskiing“ (jest to w zasadzie jedyny obszar w Włoszech, kdzie można stosować ten atypiczny spósob zwalczania stoków i możliwość uprawiać snowboarding, skiparagling i skrajne narciarstwo. Zaliczmy też różne rodzaje skipaszportów ważnych dla całego rajonu, ciekawą kuchnie lokalną, dużo pamiątek historycznych z tego można wywnioskować, że miejscowość Valle d´Aosta warto odwiedzić. Jeżeli chcemy uprawiać tylko narciarstwo, można garantować najlepsze warunki śniegowe, Cervini jest prawdziwą królowną włoskich gór leżących pod Matternhorn i Monteros Ski, na granicy z Piemont, Jest to nadzwyczajny i przestronny ośrodek narciarski.

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?