Lokalny skibus:.png)
skibus w Sestriere za opłatą
Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.
Ośrodek Via Lattea / Sestriere, to niesamowite 400 kilometrów doskonale połączonych ze sobą tras zjazdowych, które można przejechać bez konieczności ściągania nart. Nawet jak na włoskie warunki jest to oferta zupełnie wyjatkowa, która może konkurować pod tym względem jedynie z Cervinią i Sella Rondą.
Organizacja Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w 1997 r. a przede wszystkim Olimpiady w 2006 r. przyniosły ze soba modernizację niemal całego ośrodka.
Via Lattea (Droga Mleczna) to wielka „narciarska karuzela” złożona z 7 połączonych ze sobą regionów – nawet leżacych po róznych stronach francusko-włoskiej granicy: Sestriere, Sansicario, Sauze d'Oulx, Cesana, Claviere i niedawno połączonych z nimi kolejka llinową Pragelato i francuskiego Montgenèvre - wszystko na wysokości od 1380 do 2808 metrów.
Na całym tym terenie dokonano dużej inwestycji polegającej na całkowitej wymianie armatek śnieżnych na maszyny najnowszej generacji, oznakowano również stoki nadające się do freeride'u.
Oferta obejmuje także trasy zjazdowe o wszystkich stopniach trudności i to w prawie idealnej proporcji. Zeszłoroczną nowością jest 10-osobowa kolejka gondolowa Rocher de l'Aigle, a jeszcze o rok wcześniej bezpośrednio w Sestriere oddano do użytku nową 6-osobową kolejkę gondolową Nuovo Cit Roc zastępując starą 4-miejscową Cit Roc pod szczyt Monte Sises (2658 m n.p.m.). Modyfikacja części czarnych tras czyni je bardziej przyjaznymi nawet dla przeciętnych narciarzy. Niedawno wybudowany wyciąg krzesełkowy na Monte Fraiteve ułatwił połączenie Sestriere, Sansicaria i Sauze d'Oulx, w zeszłym roku przygotowano 2 nowe czerwone trasy, aby przyspieszyć połączenie pomiędzy Monte Fraiteve i Sauze d'Oulx. Niedawno również oddano 2 nowe trasy w kierunku Pragelato, a w tym roku przedłużono niebieskie trasy „powrotne” do Pragelato i Sestriere. Warto też wspomnieć niedawną wymianę starszych 4-miejscowych wyciągów krzesełkowych na nowoczesne, szybkie 6-miejscowe i „telemix”.
Zawodowi snowboardziści mają do dyspozycji 7 snowparków z topowymi atrakcjami. Wolny teren na freeride daje możliwości, żeby mogli się wyszaleć nawet miłośnicy ekstremalnych doznań. Krótko mówiąc, Via Lattea to raj dla freeriderów. Klientów z całej Europy przyciąga coraz popularniejszy heliskiing z dwoma heliportami w Sestriere i Pragelat.Perfekcyjne, codzienne utrzymanie stoków i znacznie zmodernizowany w ostatnich latach system sztucznego naśnieżania, a także niezliczone szkoły i szkółki narciarskie oraz ośle łączki zadowolą nawet początkującyh narciarzy.6-dniowe (i dłuższe) skipassy obejmują teraz także możliwość jazdy na nartach przez 2 dni w Montgenèvre we Francji. Prosze pamiętać że kupując skipassy za naszym pośrednictwem będziecie mogli skorzystać ze zniżki dla juniorów (ur. w latach 2015-2016).
Oferta tras biegowych czy to w Sestriere, czy bardziej wymagających tras olimpijskich w Pragelat, gdzie w lutym 2006 r. ścigano się o medale w kombinacji norwerskiej.
Sestriere jest także miejscem organizacji Pucharu Świata w narciarstwie zjazdowym i to właśsnie tutaj podwójnym zwycięstwem w listopadzie 1987 r. narodził fenomen Alberta Tomby.
22–23. 02. 2025 r. w Sestriere organizowane zostaną zawody Pucharu Świata w slalomie i slalomie gigancie kobiet.
Szeroka infrastruktura narciarska regionu obejmuje m.in.. wielofunkcyjny kompleks sportowy z kortami tenisowymi, squashem i zapleczem relaksacyjnym, ścianą wspinaczkową, basenem publicznym, czy możliwością wypożyczenia psich zaprzęgów.
W stosunku do różnorodności i jakości oferowanych usług warunki finansowe są bardziej niż korzystne.
Jako minus musimy wspomieć o dużej rozległości terenów narciarskich co powoduje pewne straty czasu przy dojazdach np. z Sestriere do Montgenèvre.
Możliwości zakwaterowania w apartamentach są ograniczone, a ceny w hotelach nie należą do niskich. Limitem dla niektórych może być także największa odległość z Polski ze wszystkich włoskich ośrodków narciarskich, choć poza ostatními 25 km droga prowadzi autostradami.
Via Lattea
ważny we włoskiej części ośrodka narciarskiego Via Lattea (Sestriere – Sauze d’Oulx – Sansicario – Cesana - Clavière - Pragelato), a przy ważności na 6 dni i więcej ważny także we francuskiej części Montgenèvre
Via Lattea Internazionale
ważny we włoskiej części ośrodka narciarskiego Via Lattea i bez ograniczeń we francuskiej części Montgenèvre; ważność od 1 do 6 dni; nie można kupić za pośrednictwem naszego BP
Sestriere
Pragelato: 9 km
Montgenèvre: 20 km
autostrada: 25 km
skibus w Sestriere za opłatą
Pilzno, Rozvadov, Regensburg, Monachium
Czeskie Budziejowice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg
Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg
Bratysława, Wiedeń, Linz, Salzburg
i dalej
Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Verona, Mediolan, Torino, Susa, zjazd na autostradzie Oulx Est, Oulx, Cesana, Sestriere