Opis ośrodka

ZALETY

  • Cattolica to najbardziej wysunięty na południe ośrodek płaskiego regionu Riviera Romagnola, graniczący z bardziej surowym wybrzeżem regionu Marche
  • popularny, tętniący życiem i prestiżowy kurort na włoskiej Riwierze Adriatyckiej
  • historia miasta sięgająca II wieku p.n.e.
  • ruch turystyczny w Cattolice sięga aż XIX wieku
  • światowy kurort odwiedzany przez wiele sławnych osób
  • popularna "śpiewająca fontanna" na Piazza Primo Maggio
  • popularny port, w którym cumuje wiele luksusowych jachtów
  • bardzo wysoki standard usług i szeroki wybór zajęć
  • duża ilość atrakcyjnych parków rozrywki dla rodzin z dziećmi
  • doskonałe położenie ośrodka w stosunku do wycieczek po okolicy

Cattolica - piękny włoski kurort adriatycki na granicy równiny i gór

Cattolica to popularny nadmorski kurort na włoskiej Riwierze Adriatyckiej. Cattolica znajduje się w regionie Emilia Romagna w prowincji Rimini i jest najbardziej wysuniętym na południe kurortem obszaru znanego jako Riviera Romagnola. Z kolei sąsiednie Gabicce Mare jest najbardziej na północ wysuniętym nadmorskim kurortem regionu Marche (prowincje Pesaro i Urbino).

Cattolica to także koniec płaskiego wybrzeża tak typowego dla całej linii brzegowej Adriatyku 200 kilometrów na południe od Wenecji. Miejscowa część Gabicce, zwana Gabicce Monte, znajduje się, jak sama nazwa wskazuje, na wzgórzu nad morzem, wyznaczając tym samym bardziej surowe wybrzeże regionu Marche, która ciągnie się na południe aż do Pesaro. To właśnie na tym wzgórzu znajduje się Parco Naturale Regionale del Monte San Bartolo, popularny cel spacerów z Cattolica i Gabicce.

Położenie na granicy regionów Emilia Romagna i Marche korzystne dla wycieczek po okolicy

Położenie ośrodka jest bardzo korzystne dla wycieczek i rozrywek. Zaledwie 23 km na północ leży Rimini, zdecydowanie najbardziej ruchliwy kurort nadmorski nad włoskim Adriatykiem. Wraz z oddalonym o 9 kilometrów Riccione (z którym Cattolica połączona jest przyjemną ścieżką rowerową) i sąsiadującym Misano Adriatico, tworzy ono aglomerację wakacyjną, charakteryzującą się szerokim wachlarzem zajęć i atrakcji, od delfinarium, parków wodnych i parków rozrywki dla młodszych i starszych, po tor Moto GP w Misano.

Raj zakupowy Republiki San Marino w zasięgu ręki

Położenie u stóp Apeninów, poniżej Monte Titano, zachęca do odwiedzenia zakupowego raju Republiki San Marino, strefy wolnocłowej i najmniejszej republiki na świecie. Łatwo tam dotrzeć w pół godziny samochodem.

Więcej spokoju niż w tętniących życiem sąsiednich kurortach Rimini i Riccione

Dla miłośników bujnego życia i aktywnego wypoczynku Cattolica jest bardzo dobrym wyborem, oferując jednocześnie nieco więcej spokoju i intymności niż tętniące życiem Rimini. Jest tu mniej dyskotek, a nocny ruch samochodowy jest znacznie mniejszy.

Atrakcyjne piaszczyste plaże z doskonałym zapleczem turystycznym

Charakter plaż nie różni się od tego w Rimini, z tą różnicą, że wzgórza wznoszące się od morza do Gabicce Monte (tzw. promontorio di Fiorenzuola di Focara) stanowią bardziej atrakcyjne tło niż płaskie wybrzeże od Wenecji do Riccione. Tak więc nawet w Cattolica możemy znaleźć bardzo zadbane piaszczyste plaże z doskonałą infrastrukturą.

Historia związana z Rimini

Pierwsze pisemne wzmianki o Cattolica pochodzą z II wieku p.n.e., ale teren ten był zamieszkany znacznie wcześniej. W średniowieczu Cattolicą, podobnie jak Rimini, rządziła rodzina Malatesta.

Jednak jej rozkwit nastąpił dopiero w XIX wieku, kiedy to zamożni bolończycy zaczęli budować tu letnie domy. Do lat 30-tych XX wieku przybywało tu około 20 tysięcy turystów rocznie. Po II wojnie światowej Cattolica, wraz z sąsiednim Riccione, stała się światowym kurortem, którego sława nie osłabła do dziś.

Różnorodne atrakcje poza plażami

Na placu Piazza Primo Maggio znajduje się popularna „śpiewająca fontanna”. Jej „przedstawienie” odbywa się każdego wieczoru w okresie letnim. Plac ten stanowi serce Cattolica i jest pełen sklepów, restauracji, kawiarni. Do odwiedzin zachęca również port, w którym regularnie cumuje duża liczba luksusowych jachtów.

Najnowszą atrakcją w Cattolice jest duże akwarium morskie „Le Navi”, oferujące zwiedzającym wyjątkowe widoki podwodnego życia. Ogólnie rzecz biorąc, Cattolica oferuje bardzo rozsądne połączenie dużej ilości rozrywek i spokoju oraz relaksu na wakacjach.

Morze i plaże

Plaże Cattolica są oddzielone od Gabicce Mare portem jachtowym. Ich charakterystyka nie różni się od charakterystyki plaż w miejscowościach położonych bardziej na północ; składają się z drobnego piasku, mają średnio około 50 m szerokości i są oddzielone od otwartego morza falochronami; oferują łagodne i bezpieczne zejście do morza, idealne dla małych dzieci i osób niepływających. Dzięki falochronom woda przy brzegu jest zawsze spokojniejsza. Woda tutaj jest najczystsza w całej prowincji Rimini. Miejsca nadające się do nurkowania można znaleźć aż w sąsiednim kurorcie Gabicce Mare. W tutejszym morzu nie ma żadnych niebezpiecznych zwierząt. Są tu zarówno plaże publiczne, jak i prywatne. Na plażach prywatnych, które są codziennie utrzymywane, można wynająć serwis plażowy, są bary, toalety, prysznice, a na niektórych z nich restauracje, obiekty sportowe (boiska do gry w piłkę, łodzie, rowery wodne itp.), place zabaw dla dzieci, programy animacyjne, ratownicy itp. Znacznie mniej jest plaż bezpłatnych, zwykle na obrzeżach każdego kurortu, na które można przynieść wszystko, łącznie z własnymi parasolami, ale nie są one regularnie utrzymywane i nie mają zaplecza sanitarnego. Popularna wśród turystów mała plaża Vallugola znajduje się pod wzgórzami promontorio Fiorenzuola di Focara na południe od Gabicca - jest tam mały port i kilka doskonałych restauracji rybnych.

Zalecane trasy:

Pilzno, Rozvadov, Regensburg, Monachium, Innsbruck, Brenner, Werona, Modena, Bolonia, zjazd z autostrady Cattolica, Cattolica

Czeskie Budziejowice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padwa, Bolonia, Cattolica, zjazd z autostrady Cattolica

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padwa, Bolonia, zjazd z autostrady Cattolica, Cattolica

Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?