Opis ośrodka

BENEFITY

 • stolica włoskiej Rivery Adriatyckiej,
 • popularny i sławny ośrodek pełen różnorodnych rozrywek
 • znany z wysokiej jakości usług i bogatej oferty kulturalnej, sportowej oraz handlowej
 • strefę rekracyjną tworzy 40-kilometrowa linia wybrzeża
 • bardzo dobrze utrzymane piaszczyste plaże z wieloma parkami rozrywki.
 • wejście do morza stopniowe i bezpieczne dla dzieci
 • wśród atrakcji nie brakuje także rejsów widokowych,
 • w okollicy znajduje się wiele cennych historycznie miejsc sięgających czasów starożytnych.
 • Rimini to miejsce urodzenia największego włoskiego reżysera F. Felliniego.
 • dogodny dojazd autostradą
 • doskonała kuchnia

Rimini – stolica włoskiej Riwiery Adriatyckiej

Położone jest w regionie Emilia-Romania, około 200 km na południe od Wenecji, u samego podnóża Apeninów, poniżej dominującego szczytu Monte Titano z miniaturową republiką San Marino. Rimini stanowi także najbardziej popularny kurort nadmorski Rivery Adriatyckiej. Jest to zatem idealny wybór dla tych, którzy poszukują miejsca tętniącego życiem, z wysokim standardem usług i urozmaiconą ofertą sportową, kulturalną, zakupową i relaksacyjną. Właściwie powinniśmy mówić o całym regionie rekreacyjnym, a nie pojedyńczym kurorcie ponieważ od Rimini rozciąga się na długości 20 kilometrów w obu kierunkach wiele ośrodków (od północy: Bellaria, Igea Marina, Torre Pedrera, Viserbella, Viserba, Rivabella, San Giuliano i Mare, Bellariva, Marebello, Rivazzurra i Miramare), które są ze sobą praktycznie powiązane.

Bezkonkurencyjna infrastruktura

Na wybrzeżu wokół Rimini  znajduje się wiele najsłynniejszych dużych parków rozrywki np. Fiabilandia (bajkowy świat dla najmłodszych), Italia in Miniatura (park rozrywki z modelami kulturowych i przyrodniczych zabytków Włoch), Mirabilandia (największy włoski park rozrywki dla dzieci młodszych i starszych w pobliżu Rawenny), Aquafan (park wodny w Cesentico), Oltremere (delfinarium i dziecięcy park rozrywki poświęcony faunie morskiej w Riccione), czy Le Navi (największe akwarium na Rivierze Adriatyckiej) w Cattolica.

Atrakcyjne piaszczyste plaże z zapleczem turystycznym i błękitne morze

Podstawowym atutem Rimini jest morze i bardzo dobrze utrzymywane plaże z bogatym zapleczem turystycznym. Do tego dodajmy rejsy krajoznawcze wzdłuż wybrzeża, wycieczki z lokalnymi rybakami na otwarte morze, dogodny dojazd autostradą, znakomitą lokalną kuchnię z której słynie region Emilia - Romania.  Region ma idealną mieszankę południowowłoskiego temperamentu i północnowłoskiego porządku i wielką ofertę ciekawych historycznie miejsc m.in. San Marino, Ravenna, Pesaro, Urbino, Cesenatico.  

Bogata historia sięgająca starożytności

Warto także wspomniec o bogatej historii Rimini. Stare Miasto w ciągu ostatnich ponad 200 lat zostało przez naniesione piaski i ziemię „odsunięte“ od wybrzeża o ok. 1 km. Już w III wieku p.n.e.   – znane było pod nazwą Arminium. I leżało na skrzyżowaniu starożytnych dróg Via Emilia i Via Flaminia. Z czasów starozytnych zachował sie Łuk Augusta z 26 roku p.n.e., Most Tyberiusz z 20 roku n.e. oraz pozostałości amfiteatru. W średniowieczu miasto należało do rodu Malatesta, a do najważniejszych zabytków z tej epoki należy zamek Rocca Malatestiana i kościół Tempio Malatestiano zbudowany w XV wieku przez Leona Battistę Albertiego dla Zygmunta Malatesty w stylu renesansowym. To jedna z pierwszych renesansowych budowli położonych za Apeninami, poza Toskanią. W świątyni znajduje sie rzadki malowany krzyż autorstwa Giotta oraz cenny fresk przedstawiający Zygmunta Malatestę klęczącego przed św. Zygmuntem autorstwa Piera dalla Francesca. Sercem Starego Miasta jest Piazza Cavour z ratuszem, fontanną dell Pigna, z pomnikiem papieża Pawła V i romańskim Plazzo d’Arengo. Pamiętać także należy o Rimini jako miejscu urodzin Federico Felliniego, największego włoskiego reżysera filmowego XX wieku, który „swojemu“ miastu poświęcił kultowy film Amarcord.

Morze i plaże

Plaża o długości 40 km składa sie głównie z bardzo drobnego piasku i jest średnio szeroka na ok. 50 m i znana jest z łagodnego i bezpiecznego wejścia do morza, idealnego dla dzieci i osób nieumiejacych pływać. Głębiej jest dopiero w odległości ok. 100 do 150 metrów od brzegu, za falochronami, dzięki czemu przy brzegu woda jest bez większych fal i spokojna. Ze względu na droby piasek woda jest lekko zmącona – ale nie jest zanieczyszczona. Morze przy wybrzeżu nie nadaje się specjalnie do nurkowania, nie ma też w nim  żadnych niebezpiecznych zwierząt. Dostępne sa zarówno prywatne jak i publiczne plaże. Na codziennie utrzymywanych prywatnych plażach, można wynająć sprzęt plażowy, dostępne są także bary, urządzenia sanitarne i prysznice oraz obiekty sportowe (boiska, łodzie, rowery wodne itp.), place zabaw dla dzieci, programy animacyjne, ratownicy itp.  

Na prywatnych plażach można bezpłatnie opalać się miedzy pierwszym rzędem parasoli i morzem, ale nie można korzystać z własnych parasoli.

Darmowe plaże są dostępne zazwyczja na obrzeżach każdego resortu i  nie są systematycznie czyszczone oraz nie posiadają urządzeń sanitarnych.  Można na nie wnieśc wszystko, łącznie z własnymi parasolami.


Wycieczki oraz zakwaterowanie

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?