W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

urządzenia transportowe: 31

 • 18×

Trasy zjazdowe: 116 km

 • 54 km
 • 50,1 km
 • 11,9 km

Trasy biegowe: 200 km

Snowpark:

Wysokość nad poziomem morza:

1075 - 2225 m n.p.m.

Szanowni Klienci,
zwracamy uwagę, że informacje dotyczące ośrodka narciarskiego nie są w pełni aktualne. Ponieważ ośrodek narciarski nie opublikował jeszcze wszystkich informacji na temat kolejnego sezonu 2024/2025, niektóre informacje mogą ulec zmianie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt na info@nev-dama.pl..
Dziękujemy za wyrozumiałość.

Jazda na nartach w ośrodku 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

 • najbliższy geograficznie ośrodek włoskich Dolomitów
 • świetne stoki pod najpiękniejszą górą Dolomitów Tre Cime di Lavaredo
 • trasy w idealnym stosunku co do różnorodności i stopnia trudności
 • przed kilku laty połączono ośrodki Monte Elmo i Croda Rossa
 • mniejszy, rodzinny ośrodek Monte Baranci z nocnym szusowaniem, torem saneczkowym i skicrossową trasą
 • szybkie, bezpośrednie kolejowe połączenie z wyciągiem na Kronplatz
 • nie do końca kompletne wzajemne połączenie tras narciarskich w ramach całego kompleksu

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti – zimowa idylla pod najpieknięjszą górą Dolomitów

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti (wcześniej znane po dnazwą Alta Pusteria / Hochpustertal) jest geograficznie najbliższym ośrodkiem narciarskim włoskich Dolomitów. W ostatnih latach rozwija sie z największym rozmachem z całego 12-częściowego konsorcjum Dolomiti Superski.

Nowa nazwa regionu 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti pochodzi od najpiękniejszej góry Dolomitów Tre Cime di Lavaredo.

Tre Cime di Lavaredo / Drei Zinnen  są dominującą, potrójną grupą szczytów i najczęsciej fotografowanym symbolem Dolomitów. Wznoszą się na granicy Tyrolu Południowego i Veneto. Najwyższy jest środkowy Cima Grande. / Große Zinne (2.999 m), dalej zachodni  Cima Ovest / Westliche Zinne (2.973 m) i najniższy Cima Piccola / Kleine Zinne (2.875 m). Strome północne ściany Cima Grande i Cima Ovest dają świetne możliwości wspinaczkowe.

Połączenie ośrodków Monte Elmo i Croda Rossa

Ważnym krokiem na drodze rozwoju regionu narciarskeigo było połączenie obu głównych ośrodków Monte Elmo i Croda Rossa przed kilku laty. Następnie połączono z nimi ośrodek Padola, leżący juz za Tyrolem Południowegoym we włoskojęzycznym regionie Veneto.

3 lata temu wybudowano nową 10-miejscową kolejkę linową Helmjet, która zastąpiła starą kolejkę linową Sexten-Helm, nową niebieską trasę ułatwiającą powrót ze Stiergarten do Mosa i nowy wyciąg. Przed 4 laty powstała nowa koljka „Drei Zinnen” z Signau do Stiergarten z nową trasą zjazdową oraz nowa kolejka „Stiergarten” ze stacją pośrednią dostępną ze stoku „Helm”. W tym samym roku zbudowano nową, podgrzewaną, zadaszoną kolejkę krzesełkowę dla 8 osób Hasenköpfl, doprowadzonaą do wysokości 2225 m n.p.m. z panoramicznym widokiem na Dolomity. Już wcześniej otwarto 2 nowe trasy; Signaue 2 na Croda Rossa i czerwoną do kolejki kabinowej w Sesto, jako rodzinną alternatywę dla czarnej trasy Kristlerhang. To bardzo szybkie tempo inwestycji zostało następnie spowolnione przez epidemię Covid-19.

Świetnie przygotowane trasy wszystkich stopni trudności w 6 ośrodkach narciarskich

W sumie na terenie 3 Zinnen – Tre Cime Dolomiti można naliczyć 6 wysokiej jakości terenów narciarskich, z zadbanymi trasami o wszystkich poziomach trudności i z bardzo dużym sztucznym dośnieżaniem. Ośrodek narciarski Helm / Monte Elmo jest prawdopodobnie najbardziej znanym, oferując m.in. długie trasy dolinowe do Versciaco i Sesta. Czarna trasa z Monte Elmo „zmusza”  narciarzy do wielokrotnego zjazdu i jest to jedna z najlepszych tras w Tyrolu Południowym,  która dzięki północnemu położeniu zapewnia idealne warunki aż do wiosny. Mniejszy rodzinny ośrodek Monte Baranci oferuje m.in. szereg atrakcji dla najmłodszych oraz nocną jazdę na nartach i tory saneczkowy i skicrossowy.

Łatwa i szybka dostepność do Kronplatz i do Cortiny d’Ampezzo

Dużą zaletą obszaru 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti jest jego dogodna lokalizacja, a co za tym idzie szybki dostęp do najlepszych ośrodków Kronplatz - Plan de Corones, Cortina d'Ampezzo i Alta Badia. To także sprawia, że ​​trudno nie skorzystać z ofery skipassów Dolomiti Superski. Stacja kolejowa Versciaco zlokalizowana jest tuż obok dolnej stacji kolejki kabinowej na Monte Elmo, zatem w 30 minut jesteśmy na stacji Percha/Ried, przy kolejce linowej na Kronplatz (dot. to oczywiście właścicieli rozszerzonych skipassów). Należy dodać, że pociągi regionalne są bezpłatne w ramach karty Holidaypass, której nie można wykupić, dostępna jest jedynie u właścicieli kwater zarejestrowanych w stowarzyszeniu turystycznym, do której należą oczywiście wszystkie oferowane przez nas miejsca noclegowe.

Różnorodna oferta dodatkowych atrakcji

Z naprawdę różnorodnej oferty zajęć dodatkowych możemy wymienić jazdę na łyżwach, tenis, curling, tory saneczkowe, 200 km tras biegowych (z czego 30 km przygotowanych jest do zawodów – Tour de Ski World Tour w narciarstwie biegowym) czy ponownie otwarty wysokiej klasy park wodny Acquafun w San Candido.Okres przedświąteczny przyciąga także koncertami i jarmarkami bożonarodzeniowymi, a dużym atutem są ciekawe przedsezonowe obniżki cen.Ciekawostką jest jedyne we Włoszech stado reniferów na Croda Rossa, zabawne i fascynujące spotkanie ze zwierzętami polarnymi na alpejskim stoku narciarskim, a ich karmienie jest dużą atrakcją dla dzieci. Dużo adrenaliny przyniesie Free Fall Ride – jazda na skuterze śnieżnym Pistenbully o mocy 510 KM po najbardziej stromym utrzymywanym stoku we Włoszech (Holzriese w sektorze Croda Rossa o maksymalnym nachyleniu 72%). Helmrestaurant to zupełnie nowe miejsce après-ski w Rifugio. W regionie 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti polecamy także Igloo Après Ski Bar na stacji początkowej kolejki kabinowej Monte Elmo w Sesto. Tutaj można każdego dnia cieszyć się doskonałymi drinkami i przyjemną atmosferą.

Ambicją ośrodka jest także połączenie narciarskie z austriacką częścią Tyrolu

Wysokie ambicje kurortu zakładają, że w ciągu kilku lat uda się go połączyc trasami i infrastrukturą narciarską z Austrią, Południowym Tyrolem i Wenecją siecią 160 km tras narciarskich przez Dolomity wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Na razie jednak stale rosnącą popularność kompleksu utrudnia niepełne połączenie narciarskie całego terenu. Planowane od lat połączenie kolejką linową z sąsiednim austriackim regionem narciarskim Hochpustertal / Sillian jest już w trakcie realizacji, ale potrzeba jeszcze kilku lat cierpliwości. To samo dotyczy połączenia narciarskiego z ośrodkiem narciarskim Val Comelico w Padoli.Bardzo łatwo do niego dotrzeć głównymi drogami - jest to zdecydowanie najbliższe centrum obszaru Dolomiti Superski w drodze z Polski.

Rodzaje skipassów:

Tre Cime Dolomiti

Ważny w ośrodkach Monte Elmo, Croda Rossa, Kreuzbergpass / Passo Monte Croce, Padola Val Comelico, Monte Baranci, Waldheim (Sesto), Dobbiaco a Bagni di Braies Vecchia

Dolomiti Superski

Ważny bez ograniczeń we wszystkich 12 ośrodkach Dolomiti Superski

Lokalne odległości:

Sesto

San Candido: 6,5 km

Dobbiaco: 11 km

Brunico: 36 km

Cortina d’Ampezzo: 43 km

autostrada / Bressanone: 64 km

autostrada / kierunek Lienz: 112 km

Lokalny skibus:

Linia ośrodek Monte Elmo – ośrodek Croda Rossa, Sesto – San Candido – Dobbiaco, Braies – Versciaco, Prato Drava – Brunico i skibus po Dobbiaco i jego okolicach; wszystkie linie (tak samo jak pociągi regionalne) za darmo w ramach karty Holidaypass (którą nie można wykupić, jest do dyspozycji tylko u właścicieli rejestrowanych w stowarzyszeniu turystycznym, co są wszystkie przes nas oferowane obiekty); skibus Padola – Signaue zawarty w cenie skipassa; linia San Candido (ośrodek Monte Baranci) – Dobbiaco – Cortina d’Ampezzo (Cortina Express) za dopłatą

Ważna informacja:

Do łącznej liczby km tras są wliczone połączeniowe trasy narciarskie, tzw. „skiweg“, o łącznej długości 15,5 km, które prowadzą od przełęczy Kreuzberg / Passo Monte Croce w kierunku Padoli i w stronę Croda Rossa

Zalecane trasy:

Pilzno, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, zjazd z autostrady Bressanone, Brunico

Czeskie Budziejowice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, zjazd z autostrady Spittal a. d. D., Lienz

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, zjazd z autostrady Spittal a. d. D., Lienz

Bratysława, Wien, Graz, Villach, zjazd z autostrady Spittal a. d. D., Lienz

I dalej San Candido, Sesto

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?