W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

urządzenia transportowe: 53

 • 12×
 • 30×
 • 11×

Trasy zjazdowe: 130 km

 • 70 km
 • 52 km
 • 8 km

Trasy biegowe: 43 km

Snowpark:

Wysokość nad poziomem morza:

1324 - 2778 m n.p.m.

Jazda na nartach w ośrodku narciarskim Alta Badia

 • 130 kilometrów stoków pierwszej klasy w czarującej scenerii Dolomitów
 • najlepsze stoki z legendarną trasą zjazdową Gran Risa na czele - miejscem, w którym co roku rozgrywa się slalom gigant mężczyzn w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim
 • duża ilość niebieskich tras dla dzieci i początkujących
 • nowoczesne kolejki i wyciągi z dużą przepustowością na godzinę
 • unikalna możliwość jazdy na nartach śladami bitew I wojny światowej
 • wiele możliwości rozrywki po jeździe na nartach w luksusowym, górskim miasteczku Corvara
 • wyższe ceny oraz szybko wyprzedane obiekty noclegowe

To, co najlepsze w Sella Ronda – luksusowy ośrodek narciarski Alta Badia

Słynny luksusowy ośrodek narciarski Alta Badia, znany z najwyższych cen w całym konsorcjum Dolomiti Superski, to jeden z czołowych ośrodków w ofercie narciarskiej całych Włoch i trzeba dodać, że zasłużenie. Oferuje gościom 130 kilometrów stoków pierwszej klasy w tych najbardziej urokliwych sceneriach Dolomitów.

Region ten zalicza się do włoskiej czołówki również dzięki nowoczesnym kolejkom i wyciągom z wysoką przepustowością na godzinę. Nowością w ostatnim czasie był otwarty w zeszłym roku, nowy, ośmioosobowy wyciąg krzesełkowy Sodlisia w Colfosco. Od dwóch lata w regionie działa też ośmioosobowy wyciąg krzesełkowy Costoratta z Passo Campolongo na Boé ułatwiająca transport w obrębie Sella Ronda, a także sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy La Brancia łączący Corvaru z S. Cassianem i La Villou. Trzy lata temu otwarta została nowa, dziesięcioosobowa kolejka gondolowa do kościoła pielgrzymkowego Santa Croce nad Pedraces i sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy Stella Alpina nad Colfosco (na rozszerzonym stoku powstał dodatkowo snowpark Funslope Edelweiss).

Utrzymywane w świetnym stanie stoki, na czele z trasą Pucharu Świata Gran Risa

Świetnie utrzymywane trasy wszystkich poziomów trudności zapewnią każdemu dostateczną ilość przestrzeni a świetne połączenie tras umożliwia w ciągu dnia nie tylko przemieszczanie się zgodnie z ruchem słońca i jakością śniegu, ale też długie skitoury. Ciekawym wyzwaniem dla doświadczonych narciarzy jest możliwość sprawdzenia własnych sił przy zjeździe slalomem na trasie Pucharu Świata w La Ville, gdzie na trasie Gran Risa od 1985 roku odbywają się zawody, w tym roku odbędzie się tutaj dwa razy slalom gigant mężczyzn 17-18.12.2023. Wczujcie się w ostatnich tutejszych medalistów, którymi w grudniu 2022 roku zostali Marco Odermatt, Lucas Braathen, Henrik Kristoffersen i Žan Kranjec.

4 wzajemnie połączone ośrodki narciarskie wokół wierzchołka Sella

Niezależnie najbardziej znaną narciarską atrakcją Dolomitów jest Sella Ronda, która umożliwia jazdę na nartach w połączonych ze sobą nawzajem ośrodkach narciarskich dookoła wierzchołka Sella. Całe 42 kilometry połączonych tras można przejechać zgodnie lub 39 km odwrotnie do wskazówek zegara. Narciarska karuzela kręci się wokół części dolin Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia i Livinallongo. I obok Alta Badii, czyli w połączonym regionie znajdziecie szereg bajecznych miejsc do jazdy na nartach. Na przykład kolejną trasę Pucharu Świata mężczyzn w narciarstwie Saslong w Val Gardenie, gdzie odbywają się dyscypliny narciarstwa szybkiego, słynny Ciampac w Val di Fassa lub trasa zjazdowa o długości 12 kilometrów Bellunese z najwyższego szczytu Dolomitów Marmolady.

To połączenie Alta Badii z Sella Rondą i ośrodkami Arabba / Marmolada, Val Gardena / Alpe di Siusi i Val di Fassa i jedynie mała odległość od podobnie prestiżowych ośrodków Cortina d’Ampezzo i Kronplatz sprawia, że skipass na cały region Dolomiti Superski jest prawie „obowiązkowy“ skipas, oferuje on możliwości narciarskie w największym stopniu.

Niespotykane atrakcje z adrenaliną

Z jedynych w swoim rodzaju przeżyć, których inne ośrodki Wam nie zaoferują, musimy wymienić ciężko dostępną, ale wspaniałą trasę zjazdową o długości 7,2 km ze szczytu  Lagazuoi (należy do sąsiedniego ośrodka Cortina d’Ampezzo, a dostać się do niego możemy kolejką linową Passo Falzarego) koło zamarzniętych wodospadów aż do wsi Armentarola, gdzie czeka na Was unikalny wyciąg ciągnięty przez konie.

Kolejną atrakcją z adrenaliną jest zjazd ze szczytu Selly wymagającym korytarzem Val Mezdì. Alta Badia oferuje też niezmierne możliwości dla skialpinistów, czemu przez cały sezon sprzyjają tradycyjnie świetne warunki śniegowe.

Ekonomicznie najbardziej wymagające lokalizacje włoskich Dolomitów

Przeważnie ponadstandardowe zakwaterowanie całkowicie odpowiada wysokim wymogom  miejscowej, stałej klienteli. Corvara i Colfosco to ekonomicznie najbardziej wymagające lokalizacje włoskich Dolomitów, na szczęście jednak niedaleko znajdziemy i poniekąd przyjazniejsze cenowo alternatywy, takie jak La Villa, Pedraces i San Cassiano. W odniesieniu do z  kosztów zakwaterowanie jest ponadprzeciętnie ciekawe (i wciąż bardziej atrakcyjne) dolna część doliny Val Badia, która leży rzeczywiście dalej od narciarskiej oferty Alta Badii i Sella Rondy, za to bliżej kolejek linowych w Kronplatz, kilka lat temu „przeciągniętym“ z San Vigilio di Marebbe do Piccolina.

Ciekawe gastronomiczne imprezy

Alta Badia, to już tradycyjnie także różne ciekawe gastronomiczne imprezy. Na przykład wydarzenie o nazwie „A Taste for skiing“ – weźcie udział w degustacji przysmaków w górskich chatach, które otrzymały gwiazdki Michelin. Sezon otwiera 09.12.2023 „Gourmet Skisafari“. Pod nazwą „Sommelier on the slopes“ skrywa się degustacja win w górskich chatách, która odbywa się 6 razy w ciągu zimy. „Breakfast with powder snow“ to unikalne doświadczenie Las Vegas Lodge w San Cassianu – po jeździe skuterami śnieżnymi następuje śniadanie w górach o świcie. „Wine Skisafari“ to kosztowanie najlepszych południowotyrolskich win w 4 górskich chatach na zakończenie sezonu, konkretnie 24 marca 2024.

Grande Guerra: jazda na nartach wzdłuż linii frontu I wojny światowej

Narciaż i jednocześnie miłosnik historii musi zejechać także po trasie Grande Guerra. To szusowanie pod szczytami Dolomitów, którymi w czasie I wojny światowej biegła linia frontu. Czeka na Was ok. 80 km trasa przez ośrodki narciarskie Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo i Alta Badia z pięknymi widokami na szczyty Monte Civetta, Monte Pelmo, Cinque Torri lub Tofana.

Krwawa historia Grande Guerra

Miłośnicy historii będą zachwyceni Grande Guerra. W czasie jazdy na nartach mozna odnajdywać pozostałości umocnień lub zachowanych fragmentów systemów tunelów z I wojny światowej. To właśnie tutaj przy najwyższych szczytach Dolomitów, od maja 1915 r. do listopada 1917 r. trwały walki pomiędzy włoskimi żołnierzami z alpejskiego pułku (tzw. Alpiny), a austro-węgierskimi i niemieckimi żołnierzami.

Co powinniście wiedzieć zanim staniecie na trasie „karuzeli“ Grande Guerra

Jeśli chodzi o stopień trudności – jest on na poziomie średnio zaawansowanych  i zaawansowanych narciarzy. Trasy są gwarantowane  od końca grudnia do połowy marca w obu kierunkach (niebieskie i czerwne oznaczenia). Obowiązuje skipass Dolomiti Superski lub kombinowany.

Proszę się liczyć z dodatkowymi opłatami za skibusy (ok. 5 €/trasa), taxi bus z Armentaroly w Alta Badii na Passo Falzarego (trasa zgodna ze wskazówkami zegara), zaprzęg konny (ok 2,50 €, trasa w przeciwnym kierunku niż wskazówki zegara). Start zalecamy we wczesnych godzinach porannych, ponieważ większość  środków transportu działa tylko do godz. 16:00 - 16:30.

Trasę Grande Guerra odradzamy w przypadku niesprzyjającej pogody. Niektóre wyciągi moga być nieczynne i powrót do punktu startu nie będzie gwarantowany.

Nasí specjaliści zalecają wariant trasy w przeciwnym kierunku niż wskazówki zegara (oznaczenie czerwone). Na tej trasie więcej czasu spędzicie jeżdżąc na nartach, a mniej w skibusach. Za to mniej doświadczeni narciarze docenią trasę zgodną ze wskazówkami zegara, na której do przejechania jest „tylko“ 25 km. Narciarską „karuzelę“ Grande Guerra można rozpocząć w dowolnym z ośrodków Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo lub Alta Badia.

Położenie w naprawdę prestiżowym regionie narciarskim

Tak samo jak w sąsiedniej Cortině, i w Alta Badii relatywnie wysokie cenowe relacje świadczonych usług są ceną za „dobry adres“. Ceny nie są podyktowane tutaj jedynie światowym prestiżem i ogólną jakością regionu Alta Badia, ale i niewiarygodnie wysokim odsetkiem regularnie wracających tutaj odwiedzających, nawet po dziesiątki lat. Częste całkowite wyprzedanie jest w takim razie logicznym wynikiem, przeważnie mniejszych obiektów noclegowych w kombinacji z wyżej wspomnianym. Aby „zanaleźć miejsce“ w tym regionie potrzeba trochę szczęścia i to nie tylko w szczycie sezonu. Narciarze, którzy wolą tereny dla bardziej zaawansowanych mogą też w Alta Badii ubolewać nad przeważającą ilością łatwych, niebieskich tras.

Rodzaje skipassów:

Dolomiti Superski

ważny bez ograniczeń we wszystkich 12 ośrodkach Dolomiti Superski

Alta Badia

ważny w kompleksie narciarskim Alta Badia, czyli w całej infrastrukturze transportowej oznaczonej na mapie numerem, z wyjątkiem kolejki gondolowej nr 1/01 w lewej części skimapy ośrodka Cortina d’Ampezzo; w związku z połączeniem ośrodka z Sella Rondu i niewiele niższą ceną niż skipas Dolomiti Superski ,nie jest sprzedawany przez biuro podróży

Lokalne odległości:

Corvara

La Villa: 4 km
Pedraces: 7,5 km
Piccolino / skiareál Kronplatz: 19 km
Cortina d’Ampezzo: 31 km
autostrada / Bressanone: 53 km
autostrada / Lienz: 168 km

Skibus lokalny:

skibus po Corvarze, La Ville, Colfoscu a San Cassianu i linia La Villa - Pedraces - La Val za opłatą; skibus Pedraces - Piccolin (Kronplatz) w cenie skipasu Dolomiti Superski

Ważne informacje:

trasy oznaczone kropkowaną czerwoną linią przedstawiają polecane wolne tereny i skialpinistyczne trasy i nie są zawarte w informacjach powyżej

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?