W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

urządzenia transportowe: 20

  • 11×

Trasy zjazdowe: 47 km

  • 25 km
  • 15,8 km
  • 6,2 km

Trasy biegowe: 14,2 km

Snowpark:

Wysokość nad poziomem morza:

1162 - 2270 m n.p.m.

Szanowni Klienci,
zwracamy uwagę, że informacje dotyczące ośrodka narciarskiego nie są w pełni aktualne. Ponieważ ośrodek narciarski nie opublikował jeszcze wszystkich informacji na temat kolejnego sezonu 2024/2025, niektóre informacje mogą ulec zmianie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt na info@nev-dama.pl..
Dziękujemy za wyrozumiałość.

Narty w Aprice

  • przez długi czas jedna z najpopularniejszych włoskich narciarskich destynacji
  • stoki w idealnej proporcji co do różnorodności i trudności tras
  • w tym roku nowa 10-miejscowa kolejka gondolowa Magnolta
  • nowoczesne sztucznie zaśnieżane i starannie przygotowywane trasy
  • jeden z najbardziej przystępnych cenowo ośrodków narciarskich w Alpach
  • dłuższa droga dla podróżnych z północy

Aprica – niesamowita jazda na nartach w świetnej cenie

Włoski ośrodek narciarski Aprica leży w regionie Valtellina, w lombardzkiej prowincji Sondrio. Znajduje się na wysokości 1200 metrów na przełęczy Passo d’Aprica oddzielającej górskie doliny Valtellina i Valcamonica.

Pomimo tego, że Aprica jest ośrodkiem narciarskim mniejszych rozmiarów, z całą pewnością ma co zaoferować i posiada wiele terenów narciarskich. Dlatego, że jej zaletą są przede wszystkim przyciągające warunki cenowe, bardzo ciężko jest odmówić sobie wyjazdu w ten region. Atrakcyjne w Aprice są nie tylko ceny zakwaterowania, ale i skipassów.

Nic więc dziwnego w tym, że wyjazdy na narty do ośrodka Aprica trafiły między te najlepiej sprzedające się z nieskończenie szerokiej oferty narciarskiej Włoch.

Jeden z najbardziej tradycyjnych włoskich ośrodków narciarskich

Aprica należy do najbardziej tradycyjnych włoskich ośrodków narciarskich w ogóle. Pierwszy tutejszy wyciąg został otwarty już w roku roku 1942. Miasteczko zamieszkuje prawie 2000 obywateli i dzisiaj ma niewiarygodny potencjał m.in. może zaoferować 40 000 łóżek w obiektach noclegowych różnego typu. Również miejscowa, turystyczna infrastruktura należy do tych najlepiej rozwiniętych – znajdziecie tutaj basen pływacki z centrum relaksacyjnym, lodowisko, nocną jazdę na nartach, wypożyczalnię skuterów śnieżnych, jazdę psim zaprzęgiem i wiele innych atrakcji, nie mówiąc już o tętniącym życiem centrum Aprica z niezliczoną ilością sklepów, barów i restauracjach.

Doskonałe połączenie całego ośrodka na nartach

Przejdźmy jednak do tego najważniejszego, po co turyści tytaj przyjeżdżają, czyli do jazdy na nartach. Aprica może się pochwalić 47 km tras (z tego 6 km czarnych, 16 km czerwonych i 25 km niebieskich).

Całkowita godzinowa przepustowość to 25 100 osób. W tym roku przyjeżdżających może ucieszyć nowa kolejka gondolowa nr 1 Magnolta (zamiast 6-miejscowej jest 10-miejscowa), w zeszłym roku nowa 4-miejscowa kolejka krzesełkowa zastąpiła 2-miejscową kolejkę Piana Galli także w sektorze Magnolta, z nową stacją początkową w końcu na słońcu.

Zaletą ośrodka narciarskiego Aprica jest bezsprzecznie doskonałe wzajemne połączenie całego terenu narciarskiego dla jeżdżących na nartach. Stoki w Aprice są wymieszane w całkowicie idealnym stosunku co do różnorodności i stopnia zaawansowania.

Specjalną atrakcją, głównie dla rodzin z dziećmi, jest szeroka oferta dla najmniejszych, włącznie z krótkimi kolejkami linowymi i kilkoma praktycznymi wyciągami dywanowymi, znajdującymi się na łagodnym podnóżu stoków prowadzących bezpośrednio do centrum miasteczka.

Dla podróżnych bezsprzeczną zaletą ośrodka Aprica jest położenie wszystkich obiektów noclegowych blisko tras, więc można z łatwością spędzić cały pobyt bez używania auta.

Jazda na nartach z instruktorem w cenie wyjazdu

Bardzo pozytywnego przyjęcia doczekała się niedawna nowość naszego BP, to znaczy usługa instruktora jazdy na nartach za darmo na 2 godziny na poprawienie stylu. Dla dzieci jest tutaj znowu uwielbiana SKI FUNTAZIE ACADEMY - szkoła jazdy na nartach z instruktorem dla dzieci w wieku 5–12 lat. Nie możemy zapomnieć też o już tradycyjnej imprezie powitalnej z welcome drinkiem za darmo (w poniedziałek od 11:00 przy wyciągu krzesełkowym Alpe Vago – ważne dla pobytów minimalnie na 5 nocy). 

Położenie relatywnie daleko od autostrady

Aprica należy do kategorii raczej mniejszych niż średnich ośrodków narciarskich. Jego niższa wysokość nad poziomem morza w dolnych partiach ogranicza jakość i ilość śniegu w miesiącach wiosennych. Nie istnieją tutaj także możliwości jazdy poza trasą. Skromniejsza jest też oferta specjalnych tras dla miłośników freestyle snowboardingu. Należałoby tutaj jeszcze wspomnieć o, jak na Włochy, wciąż niekorzystnej ilości wyciągów bezpodporowych w stosunku do wyciągów krzesełkowych, stosunkowo starszych wyciągach i kolejkach i ogólnie tylko bardzo podstawowych udogodnieniach i wyposażeniu tutejszych obiektów noclegowych. Z punktu widzenia dojazdu jest to raczej bardziej odległe miasto, w porównaniu z innymi włoskimi ośrodkami leży stosunkowo daleko od autostrady.

Rodzaje skipassów:

Valadaski

ważny także na 1 dzień (skipasy z okresem ważności na 5 dni) lub 2 dni (skipasy z okresem ważności od 6 dni) jazdy na nartach w ośrodku narciarskim Tonale / Ponte di Legno

Aprica

ważny w ośrodku narciarskim Aprica

Lokalne odległości:

Aprica

Edolo: 15 km
Sondrio: 30 km
autostrada/kierunek Brenner: 115 km
autostrada/kierunek Landeck: 180 km

Skibus lokalny:

miejscowa linia po Aprice

Ważne informacje:

na mapie narciarskiej nie zaznaczono kilku niebieskich tras w dolnej części kompleksu

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?