W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

urządzenia transportowe: 10

Trasy zjazdowe: 39,1 km

  • 14,8 km
  • 22,4 km
  • 1,9 km

Trasy biegowe: 25,5 km

Snowpark:

Wysokość nad poziomem morza:

1082 - 2240 m n.p.m.

Szanowni Klienci,
zwracamy uwagę, że informacje dotyczące ośrodka narciarskiego nie są w pełni aktualne. Ponieważ ośrodek narciarski nie opublikował jeszcze wszystkich informacji na temat kolejnego sezonu 2024/2025, niektóre informacje mogą ulec zmianie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt na info@nev-dama.pl..
Dziękujemy za wyrozumiałość.

Narty w Madesimo 

  • 43 kilometrów luksusowo przygotowanych tras z różnym stopniem zaawansowania
  • szeroki wachlarz wolnych terenów i puste stoki w tygodniu
  • rozległy snowpark z halfpipe i 25 kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego
  • 12 nowoczesnych urządzeń transportowych, unikalne metro i kolejki krzesełkowe o wysokiej przepustowości
  • duża wysokość nad poziomem morza i świeży puch i bogate sztuczne naśnieżanie 
  • duża odległość od autostrady

Madesimo – fantazja narciarska przy szwajcarskich granicach

Obszar Valtellina leży na północy regionu Lombardii, gdzie od strony zachodniej i północnej sąsiaduje ze szwajcarskim Engadinem, na wschodzie ze znanym obszarem Skirama Dolomiti Adamello Brenta i na południu sięga do jeziora Lago di Como. W okolicach metropolii prowincjonalnej Sondrio znajduje się wiele ośrodków, z których największy i z punktu widzenia narciarskiego najbardziej znany jest Madesimo. Aczkolwiek w porównaniu w skali europejskiej chodzi o ośrodek raczej mniejszy (długość to 42,9 kilometrów tras narciarskich), to ma on wiele do zaoferowania nawet zagranicznym narciarzom. Po zajrzeniu na stronę z cennikami tego ośrodka mogłoby się wydawać, że może jest to spowodowane niskimi cenami. Tak, jest to prawda, ale powody są i inne. Madesimo to prawdziwa gratka. Duża wysokość nad poziomem morza, wielkie ilości świeżego puchu, jak na Włochy ponadstandardowa ilość wolnych terenów, nowoczesne urządzenia transportowe, przewaga trudniejszych tras narciarskich, wyższy poziom cen obiektów noclegowych bezpośrednio na stokach lub korzystniejsze cenowo zakwaterowanie z krótszym dojazdem i infrastruktura na dobrym poziomie – tak wygląda dzisiejsze Madesimo, najbardziej prestiżowy i aktualnie „najbardziej nowoczesny” ośrodek narciarski. Ten ośrodek ma również jedną wyraźną wadę – jest nią duża odległość od autostrady. Jednak kto się nie przestraszy i przejedzie 180 ostatnich kilometrów poza autostradą (z dużym przewyższeniem na kilku ostatnich kilometrach), otrzyma satysfakcjonującą nagrodę i na pewno chętnie tutaj będzie wracał.

Wyjątkowe tereny w przepięknej przyrodzie

Madesimo, to doskonały ośrodek, który we wszystkich aspektach oferuje unikalne różnorodne tereny w przepięknej przyrodzie pod przełęczą Spluga (zimą jest ze względu na ruch zamknięta) przy granicach szwajcarskich.

Przeważnie północne stoki opadające do miasteczka kontrastują z doliną Val di Lei zwróconą na południe. Szusuje się prawie na wysokości 2.900 metrów, co jest porównywalne z najpopularniejszymi ośrodkami w Alpach, jednak od poniedziałku do piątku można cieszyć się jazdą na nartach na prawie pustych stokach. Przede wszystkim pozytywnym zaskoczeniem będą świetnie przygotowane trasy o różnym stopniu trudności. Czarne spadziste trasy i naprawdę duży wachlarz wolnych terenów wabią narciarzy poszukujących dodatkowej adrenaliny. Luksusowe i raczej bardziej nachylone „czerwone” równomiernie rozsiane po całym ośrodku narciarskim, a kilkukilometrowe, niebieskim kolorem oznakowane trasy, wabią spokojniejszych turystów narciarskich.

Snowpark z halfpipe, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, skialpinism

Pasjonaci snowboardu docenią snowboardowe atrakcje włącznie z rozległym snowparkiem z halfpipe. Narciarze biegowi znajdą tutaj ponad 25 kilometrów tras od klasycznych po skating. Nie można też zapomnieć o atrakcyjnych trasach skialpinistycznych, wypożyczalni skuterów śnieżnych, czy snowtubingach lub rakietach śnieżnych. To wszystko i jeszcze więcej charakteryzuje ośrodek Madesimo. Wyjątkowo  wysoki procent najnowocześniejszych urządzeń transportowych przeważnie składających się z kolejek krzesełkowych o wysokiej przepustowości sprawia, że droga w górę staje się bardziej komfortowa i krótsza. Zwykłego wyciągu lub wyciągu orczykowego tutaj nie znajdziecie. Nie można zapomnieć o „metrze” Sky Express dla 160 osób jeżdżącego w regularnych odstępach czasowych na stoki Madesimo z niżej położonego Campodolcino.

Codziennie utrzymywane trasy w Madesimo na doskonałym poziomie. Za wyjątkiem odległej, zamkniętej, wysoko położonej doliny Val di Lei obszar jest niemal w 100 % pokryty systemem sztucznego naśnieżania i to mimo niezwykle obfitych corocznych opadów naturalnego śniegu. Również dzięki znaczącej wysokości nad poziomem morza świetne warunki narciarskie są już w grudniu i w miesiącach wiosennych.

Wifi jest w restauracjach na stokach za darmo.

Ciekawe oferty zakwaterowania i rozrywki

Madesimo oferuje kompleksową infrastrukturę w tym ciekawe oferty nie tylko aktywnego wypoczynku pozanarciarskiego i szeroką skalę jakościowo ponadstandardowych obiektów noclegowych z możliwością wyboru trochę droższego i bardziej prestiżowego Madesimo lub tańszego, od głównego centrum rozrywki trochę oddalonego Campodolcino.

Oprócz tradycyjnie atrakcyjnych cen, zwracamy również uwagę na możliwość skróconych pobytów od 3 noclegów z dowolnym dniem przyjazdu w krańcowych terminach przy wybranych obiektach noclegowych, na imprezy powitalne każdy poniedziałek dla pobytów od 5 noclegów, na darmowy drink na stoku i również od 14:30 na darmowy drink w barze Bollicine w centrum Madesimo.  

Madesimo jest też popularnym miejscem wymagających etapów popularnych wyścigów rowerowych Giro d’Italia, które miały ostatni raz miejsce w roku 2021.

Rodzaje skipassów:

Valchiavenna – Madesimo/Campodolcino

ważny w ośrodku Madesimo/Campodolcino

Místní vzdálenosti:

Madesimo

Campodolcino: 6,5 km
Fraciscio: 9 km
Chiavenna: 20 km
St. Moritz: 68 km
autostrada: 180 km

Ważne informacje:

trasy oznaczone pomarańczowym kolorem nr 1 Canalone (o długości 3000 m) i nr 2 Camosci (o długości 3500 m) to najpopularniejsze wolne tereny i w powyższych informacjach nie są wliczone

od roku 2018 jest w Madesimo pobierana opłata klimatyczna (w obszarach Campodolcino i Fracisio opłata klimatyczna nie jest pobierana)

Zalecane trasy:

Wrocław, Dresden, München, Garmisch - Partenkirchen

Wrocław, Dresden, München, Innsbruck

Katowice, Ostrava, Brno, Znojmo, Hollabrunn, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

następnie

Imst, tunel w Landecku, Scuol, Zernez, St. Moritz, Chiavenna, Campodolcino, Madesimo

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?