W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowania wyjazdów.

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz powiadomienie natychmiast po uruchomieniu sprzedaży.

urządzenia transportowe: 7

Trasy zjazdowe: 21 km

  • 1,4 km
  • 15,2 km
  • 4,4 km

Trasy biegowe: 18 km

Snowpark:

Wysokość nad poziomem morza:

1722 - 2881 m n.p.m.

Szanowni Klienci,
zwracamy uwagę, że informacje dotyczące ośrodka narciarskiego nie są w pełni aktualne. Ponieważ ośrodek narciarski nie opublikował jeszcze wszystkich informacji na temat kolejnego sezonu 2024/2025, niektóre informacje mogą ulec zmianie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt na info@nev-dama.pl..
Dziękujemy za wyrozumiałość.

Narty w Santa Caterinie

  • tradycyjnie jeden z najlepszych włoskich ośrodków narciarskich
  • wymagające trasy na których organizowano Puchach Świata i Mistrzostwa Świata
  • ośrodek na dużej wysokości z większością stoków od północnej strony co gwaratuje doskonałe warunki narciarskie
  • mniej strome stoki zalane słońcem w tylnej częsci doliny Valle dell’Alpe
  • jeden z cenowo najprzystępniejszych ośrodków w Alpach
  • trochę dalej dla narciarzy z północy Europy

Santa Caterina – świetna jazda po trasach Pucharu Świata za dobrą cenę

Santa Caterina jest znanym ośrodkiem narciarskim w północnowłoskim regionie Lombardia, w którym zorganizowano Mistrzostwa Świata w dyscyplinach alpejskich kobiet w roku 1985 i po raz kolejny w roku 2005.  W międzyczasie stał się także jednym z miejsc rozgrywania Pucharu Świata Mężczyzn. Od lat 90-tych sąsiednie kurorty Santa Caterina i Bormio (odległość od Bormio do Santa Caterina to 12 km) stały się dosłownie celem „pielgrzymek” narciarzy, miłośników stoków najwyższej jakości. W romantycznym centrum malowniczego górskiego miasteczka można dosłownie napawać się aromatem najlepszych sportów narciarskich.

Region Alta Valtellina – 162,5 kilometrów bajkowych tras

Santa Caterina jest otoczona szczytami pasma górskiego Ortles o wysokości ok. 3000 m (z których większość to nienaruszona alpejska przyroda Parku Narodowego Stelvio) w pobliżu granicy ze Szwajcarią, w prowincji Sondrio, na północy doliny Valtellina. Wspólny skipass z Bormio obejmuje 3 duże tereny narciarskie z łącznie 85,5 km tras zjazdowych (wraz z pobliskim Livigno, które łączy wspólny skipass Alta Valtellina obejmuje nawet 162,5 km tras zjazdowych). W Bormio znajdują się również legendarne termy - przy zakupie biletów w naszym Biurze Podróży można liczyć na na korzystne ceny.

Maksymalna gwarancja jakości pokrywy śnieżnej przez cały sezon

Wiekszość ośrodka jest położona na północnych zboczach, dodatkowo na dużej wysokości co gwarantuje wyjątkowo dobre warunki narciarskie nawet w miesiącach wiosennych. Znaczne przewyższenie 1159 m i 100% sztuczne naśnieżanie wraz z codziennym perfekcyjnym przygotowaniem stoków tworzą prawdziwy raj dla narciarzy. Do tego poza weekendem stoki sa w połowie puste.

Kolebka włoskich narciarskich talentów

Ośrodek narciarski Santa Caterina w dolinie poniżej przełęczy Gavia przeszedł gruntowną modernizację przed Mistrzostwami Świata Kobiet w roku 2005. Oferuje 21 km trudniejszych, zorientowanych głównie na północ tras z doskonałymi warunkami śniegowymi aż do miesięcy wiosennych. Zróżnicowaną paletę wymagających tras, które oddają sportowy charakter Santa Caterina, uzupełniają dwie skąpane w słońcu „czerwone” trasy o długości 2 km w tylnej częsci doliny Valle dell'Alpe, które rozpoczynają się na wysokości 2881 metrów.

Santa Caterina to kolebka włoskich talentów narciarskich np. wielokrotna mistrzyni olimpijska Deborah Compagnoni, miejscową właścicielkę jednego z najlepszych hoteli w miejscowości.

Oprócz tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności, w przeciwieństwie do wielu innych włoskich ośrodków, tutejszy ośrodek narciarski oferuje również bogatą ofertę zjazdów po wolnym terenie / freeride. Niezwykle bogata jest również oferta tras skialpinistycznych. Najnowszą innowacją resortu jest tzw. fun ride, czyli zabawa na stoku za chatą z bali  Sunny Valley.

Trasa Deborah Compagnoni

Dla organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie zjazdowym w 2005 roku wybudowano długą na 3,7 km  czarno-czerwoną trasę  nazwaną po trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej, która rozpoczynała tu przygodę z nartami. W ostatnich latach odbywały się tu zawody Pucharu Świata w zjeździe i kombinacji mężczyzn, w tym roku „tylko” 2 zjazdy i Supergigant Pucharu Europy Mężczyzn 13-15.12.2023. Ta orientowana na północ trasa, opada stromo o 950 metrów przy długości 3700 metrów. Według lokalnych znawców trasa jest bardzo techniczna i oferuje ciekawe odcinki. Górna część trasy Pucharu Świata nie jest normalnie otwarta dla publiczności, ale dolna część jest otwarta, choć zdecydowanie nie należy do łatwych stoków. Obsługuje ją kolejka wybudowana z okazji Mistrzostw Świata 2005, a przejazd na wysokość ponad 2700 metrów zajmuje zaledwie kilka minut.

Duża porcja zabawy przy wciąż korzystnej ofercie cenowej

Narciarze biegowi mogą skorzystać z 2 świetnie przygotowanych, wymagających tras biegowych Pucharu Świata oraz 3 tras dla amatorów. Ci, dla których to za mało tras zjazdowych, mogą nocą jeździć na nartach w Santa Caterina 3 razy w sezonie i 5 razy w sezonie w Bormio, co jest wliczone w cenę skipassu z ważnościa na co najmniej 6 dni.

Do tego dodajmy bardzo różnorodną ofertę zakwaterowania, praktycznie zawsze w bliskiej odległości od stoków i wciąż jeszcze z dobrymi cenami. Interesująca jest także oferta skróconych pobytów od 3 nocy z dowolnym dniem przyjazdu, na początku i końcu sezonu w wybranych obiektach noclegowych.

Warto też skorzystać z drinka powitalnego, którym witamy naszych klientów w każdy poniedziałek (dotyczy wyjazdów od minimum 5 nocy).

Kilka drobnych w pięknym ośrodku

Dojazd do Santa Cateriny jest pod względem odległości do przyjęcia, tylko ostatnie 160 km poza autostradą to drogi w terenie górskim, a ewentualny skrót przez przełęcze Passo Stelvio lub Passo Gavia w zimie jest zamknięty.  

Ci, którzy nie chcą jeździć w Bormio, będą rozczarowani likwidacją miejscowgo skipassu, ważnego od 2 dni. Jak na standardy włoskie, Santa Caterina oferuje mniejszą liczbę i całkowitą długość tras zjazdowych, oferta może być niewystarczająca szczególnie dla początkujących.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że sprzęt kolejek i wyciągów jest nie najnowszy, a w tym roku kolejka „Paradiso” z roku 1977 r. będzie likwidowana i i na następny sezon zastąpiona nowoczesną kolejką. Tak więc na razie rekompensował to będzie tymczasowy skibus do tras nartostrady Cevedale i kolejki kabinowej. Słabsza infrastruktura wynika z mniejszych rozmiarów miejscowości, co również ogranicza zakres oferty dla narciarzy. Położenie na skraju regionu Alta Valtellina także decyduje o możliwości korzystania z maksymalnego skipassu, zwłaszcza że dojazd do Livigno na narty jest bardziej czasochłonny.

Rodzaje skipassów:

Santa Caterina / EVENTO

 dotyczy ośrodka narciarskiego Santa Caterina tylko w okresie 30.03. - 07.04.2024, kiedy nasze Biuro Podróży tutaj organizuje Snow volleyball i kiedy będzie w cenie podstawowej, za dodatkową opłatą można przedłużyć na tereny narciarskie Bormio i San Colombano

Santa Caterina

ważny w ośrodku narciarskim Santa Caterina, ważny przez maks. 1 dzień; nie jest oferowany przez nasze Biuro Podróży

Bormio Skipass

dotyczy również ośrodków narciarskich Bormio i San Colombano, ważny od 2 dni

Alta Valtellina

dotyczy również ośrodków narciarskich Mottolino i Carosello w Livigno, ważny od 3 dni

Lokalne odległości:

Santa Caterina

Bormio: 12 km
Isolaccia: 20 km
Trepalle: 41 km
Livigno: 50 km
autostrada: 160 km

Skibus lokalny:

skibus po Santa Caterinie i linie Santa Caterina - San Antonio Valfurva - Bormio i Bormio - Premadio - Isolaccia / kompleks San Colombano w cenie skipasów Bormio Skipass; rozszerzenie do Trepalle i Livigno tylko w cenie skipasów Alta Valtellina

Ważne informacje:

od 8 lutego 2019 r. z przyczyn technicznych została wstrzymana eksploatacja wyciągu nr 4 Gavia, łączącego centrum kurortu z kolejką linową, jest zastąpiony nowym trawersem łączącym wyciągi nr 6 i 7, a także nowym lokalnym skibusem dojeżdżającym co 10 minut codziennie od 8.30 do 17.00 od wyciągu krzesełkowego do kolejki kabinowej w Santa Caterina

----------

ze względu na awarię 2-osobowej kolejki Paradiso (nr 3 na mapie narciarskiej), w bieżącym sezonie zimowym stok Cevedale (oznaczony N na mapie narciarskiej) będzie obsługiwany przez skibus prowadzący do stacji w dolinie głównej kolejki linowej od jej końca w centrum S. Caterina

×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?
×

Aby zarządzać swoimi ulubionymi ofertami, proszę się zarejestrować/zalogować

Lub możesz się zarejestrować Nie pamiętasz danych logowania?